Bajnokverés Pakson, megbízott edzővel

2013.03.13. 20:55
Lorenzo Williams (jobbra) megállíthatatlan volt (Fotók: Czerkl Gábor)
A Schmidt Béla személyében megbízott edző által irányított Atomerőmű SE hazai pályán 90–74-re nyert a címvédő Szolnoki Olaj ellen a férfi kosárlabda NB I szerdai rangadóján.
Schmidt Béla beugrása remekül sikerült

A spanyol Enrique Gutiérrez Garcíával történő hétfői szerződésbontást követően a paksiak megbízott edzővel fogadták a bajnoki címvédőt. Schmidt Béla elégedett lehetett fiai kezdésével, ám a 7–2-es hátrányba kerülő vendégek hamar összekapták magukat, és a 8. percben 24–19-re már ők vezettek.

Az újabb fordulat ezután következett, Vojvoda Dávid vezérletével ugyanis az Atomerőmű egy 14–0-s rohanással fordított. A nagyszünetre 50–40-es részeredménnyel vonultak a csapatok, amelyek közül a Szolnok kezdte jobban a mérkőzés második felét. A hazai bajnoki küzdelmekbe csak a középszakaszban bekapcsolódó Olaj egy pontra megközelítette vendéglátóját (55–54), ám egyenlíteni nem tudott.

Vojvoda után Lorenzo Williams vette a hátára a paksiakat, akik újra elhúztak, ezúttal végleg. Az amerikai kisember 34 pontig jutott (14/15-ös büntetőzéssel), az Atomerőmű pedig az utolsó percben már húsz ponttal is vezetett. A Szolnok a végén még kozmetikázta valamennyire az eredményt, amire azonban így sem lehet büszke. A címvédő rögtön a második mérkőzésén elveszítette veretlenségét az NB I mostani kiírásában, a Paksnak pedig jól sült el az edzőváltás – rövid távon legalábbis biztosan.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
KÖZÉPSZAKASZ, FELSŐHÁZ, 2. FORDULÓ

ATOMERŐMŰ SE–SZOLNOKI OLAJ KK 90–74 (24–24, 26–16, 18–17, 22–17)
Paks, 800 néző. Vezette: Pálla, Benczur, Szabó G.
PAKS: L. WILLIAMS 34/6, LEVY 12, VOJVODA 21/6, Kámán 2, TÓTH Á. 14. Csere: Körtélyesi 2, Idlet 2, Kovács Á. 3, Eilingsfeld, Kerpel-Fronius
SZOLNOK: Simon B. 7/3, Horváth Á. 8/6, SEHOVICS 20/15, Kalve 1, BÁDER 18. Csere: Németh I. 3, Gay 6/6, Fodor M., Szabó M. 4, Bell 7
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–4. 5. p.: 15–10. 8. p.: 19–24. 12. p.: 30–24. 14. p.:35–26. 17. p.: 43–33. 22. p.: 50–46. 25. p.: 55–54. 28. p.: 61–57. 31. p.: 72–57. 33. p.: 72–65. 40. p.: 90–70
Kipontozódott: Németh I. (36. p), Kalve (38. p.)
Schmidt Béla, a Paks megbízott edzője: – Természetesen nagyon örülök a győzelemnek, de főleg annak, hogy a játékosok elhitték, amit sulykoltam nekik, hogy ha csapatként, egymásért játsszanak, és akkor lehet esély a sikerre. Gárcia Gutiérrez távozása óta eltelt idő rövidsége miatt nyilván nem nagyon tudtam belenyúlni a játékba, s hiszem, hogy az apróbb változtatások, főleg védekezésben, közrejátszottak a győzelemben.
Nenad Asceric, a Szolnok edzője:
– Rettenetesen rosszul kezdtük a mérkőzést, ami nagyban közrejátszott a vereségünkben. A gyenge rajtunk önbizalmat adott a Paksnak, ráadásul energiánk sem volt arra, hogy igazán átvegyük a játék irányítását. Roppant gyengén védekeztünk, s rossz ritmusban kosaraztunk, ez okozta a vereséget.

6. Körmend 1 1 72–109 2 (1)
(Zárójelben az alapszakaszból hozott bónuszpontok szerepelnek)

KÖZÉPSZAKASZ, ALSÓHÁZ

ZALAKERÁMIA-ZTE KK–MARSO-VAGÉP NYKK 83–64 (24–19, 19–17, 30–8, 10–20)
Zalaegerszeg, 600 néző. V: Cziffra, Farkas, Sabáli
ZALAEGERSZEG: VERTETICS 10/6, GÁSPÁR 29/6, HUDSON 18/3, Baki 7/3, Koma 2. Cs: Puszta 8, Borszéki, Kovács Á. 6, Kertész 2, Kerkai, Gáll 1, Kis R. Edző: Völgyi Péter
NYÍREGYHÁZA: NELSON 19, Mohácsi 10, Berkis 9, Davis 7/3, Boldizsár. Cs: Polyák 12/6, Kaluha 3, Siska, Mondzinger 2, Varga M. 2. Edző: Ferenczi Tamás
Az eredmény alakulása. 4. perc: 7–0. 13. p.: 28–19. 17. p.: 30–32. 23. p.: 56–36. 34. p.: 79–52
Völgyi Péter: – Gratulálok a csapatomnak, agresszívabbak és motiváltabbak voltunk az ellenfélnél, így biztosítottuk a nézők szórakoztatását. Gáspár Dávid csapatkapitányhoz méltóan, igazi vezérként játszott.
Ferenczi Tamás: – Gyenge kezdés után zónával egyenlítettünk, de a harmadik negyedben dekoncentráltan hat labdát eladtunk, amiből a ZTE húszpontos előnyt szerzett. Mivel több kulcsjátékosom is gyengén játszott és nagy volt a különbség, olyanokat is pályára küldtem, akik kevesebb lehetőséget kaptak eddig.

SZOVA TREND OPTIKA KC SZOMBATHELYFACTUM SPORT DEBRECEN 107–57 (24–12, 34–12, 22–19, 27–14)
Szombathely, 700 néző. V: Frányó, Boros, Surány
SZOMBATHELY: Kálmán 8/6, STAFFORD 16/12, Will 5, IVOSEV 22/12, ZAGORAC 18/3. Cs: Váradi B. 8, Szanati 6, PERL 9, BOGNÁR K. 10/6, Simon K. 5. Edző: Bencze Tamás
DEBRECEN: Helmeczi 9, MEDVE 18/3, Kovács I. 3/3, Izzo, Cseh 9/3. Cs: Vas V. 3, Hajmásy 8/3, Benőcs 7, Nagy S., Bujdosó, Keresztesi. Edző: Jason Okrzesik
Az eredmény alakulása. 3. p.: 10–0. 7. p.: 15–5. 13. p.: 31–12. 17. p.: 42–20. 24. p.: 65–29. 27. p.: 70–32. 34. p.: 90–49. 38. p.: 101–53
Kipontozódott: Izzo (34. p.)
Bencze Tamás: – Örülök, hogy a csapat kellő komolysággal vette a mérkőzést. Sok fiatalnak tudtam ma lehetőséget adni, és ők ezt jó játékkal hálálták meg.
Jason Okrzesik: – Nehéz ilyenkor bármit is mondani, sajnos ma csak ennyi tellett tőlünk. Keményen kell edzenünk, hogy javuljon a teljesítményünk.