SEHA-liga: óriási csatában győzelemmel kezdett a Veszprém

M. D.M. D.
2019.09.03. 18:54
Petar Nenadics nagyon fontos gólokat lőtt az utolsó percekben (Fotó: seha-liga.com)
A Telekom Veszprém férfi kézilabdacsapata óriási csatában, 28–27-re legyőzte idegenben a Meskov Bresztet a SEHA-liga 1. fordulójában.

A Veszprém az előző két idényben nem indult a SEHA-ligában, a Meskov Breszttel azonban a Bajnokok Ligájában ez idő alatt is összecsapott, és Fehéroroszországban mind a kétszer óriási csatára kényszerült: 2017 szeptemberében a magyar csapat úgy nyert három góllal (29–26), hogy nem sokkal a vége előtt még 26–26-ra állt a mérkőzés, míg tavaly októberben az ideiglenes vezetőedző, Gulyás István irányításával 29–28-as győzelmet aratott, köszönhetően elsősorban annak, hogy Mikler Roland kivédte Darko Djukics időn túli hétméteresét.

A Veszprémnek ezúttal is meg kellett izzadnia a győzelemért, David Davis együttese két gólnál nagyobb különbséggel egyszer sem vezetett a mérkőzésen, sőt az utolsó két percben lépve rövid ideig még egygólos hátrányban is volt (26–27). A hazaiak 27. találatára Petar Nenadics hamar válaszolt, majd a szerb klasszis egy labdaszerzést követő lerohanás végén ismét bevette a Breszt kapuját (28–27). A fehéroroszok az utolsó fél percben az egyenlítésért támadhattak, ám a Veszprém kapusa, Vladimir Cupara 59:57-nél fölé ütötte Alekszander Skurinszkij kísérletét.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

A magyar együttes a második mérkőzését szombaton (szeptember 7.) hazai környezetben a PPD Zagrebbel vívja.

SEHA-LIGA, ALAPSZAKASZ
HC BRESZT (fehérorosz)–TELEKOM VESZPRÉM 27–28 (14–16)
Breszt, 1000
néző. Vezette: Markovics, Boricsics (szerbek)
BRESZT: Pesics – DJUKICS 8 (5), PANIC 7, Obradovic, Sumak 1, Accambray 3, Razgor. Csere: MACKEVICS (kapus), MALUS 3, Kankaras 1, Skurinszkij 3, Jurinok 1. Edző: Raúl Alonso
VESZPRÉM: Sterbik – Gajic 1, TÖNNESEN 4, Lékai 2, Blagotinsek 3, LAUGE 6, MANASZKOV 4. Csere: CUPARA (kapus), Terzic, A. Nilsson 2, Nenadics 3, Borozan, J. Omar 3, Strlek, Gasper Marguc. Edző: David Davis
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–1. 9. p.: 4–5. 14. p.: 7–6. 19. p.: 8–10. 26. p.: 11–13. 33. p.: 16–16. 39. p.: 19–21. 42. p.: 21–21. 51. p.: 24–24. 54. p.: 25–24. 57. p.: 26–26. 58. p.: 27–27
Kiállítások: 6, ill. 14 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. –
Raúl Alonso:
– Tudtuk, hogy a Veszprémnek minden poszton két kiemelkedő játékosa van, ezért a múlt héten mutatottnál magasabb fordulaton kell pörögnünk. Sikerült végig nyitottá tenni a meccset. Kemény heteken vagyunk túl, felkészüléssel és sérülésekkel. Ez volt az első nagyobb teszt, hogy lássuk, hol tartunk.
David Davis: – Nem úgy kezdtünk, ahogyan szerettünk volna. A Breszt jól játszott, remek tempóval és kemény védelemmel, mi sokat hibáztunk, és nem a szánk íze szerint alakult a meccs. Általában nem szoktam ezzel foglalkozni, de ha ilyen szintű lesz a játékvezetés a SEHA-ligában, akkor hatalmas problémáink lesznek.