SEHA-liga: nagy veszprémi blama – egy félidő nem elég

B. L.B. L.
2019.10.02. 18:51
Lékai Mátééknak nem sikerült jól a Rabotnik elleni összecsapás (Fotó: Facebook/Veszprém Handball Team)
A férfi kézilabda SEHA-liga 4. fordulójában a Telekom Veszprém nagy meglepetésre 26–24-re kikapott az Eurofarm Rabotnik vendégeként.

A Rabotnik az előző idényben az EHF-kupa csoportkörében oda-vissza kikapott a Tatabányától, a jelenlegi BL-kiírásban pedig három vereséggel rajtolt a C-csoportban – igaz, mindegyik összecsapásán csak eggyel kapott ki –, így hiába kezdte két sikerrel a SEHA-ligát, a masszív kerettel érkező Veszprém volt a toronymagas favorit a meccsen.

No, ebből az első félidőben nem sok látszott, a 11. percben Borut Mackovsek még 4–4-re módosította az állást, de az első negyedóra végén eszközölt veszprémi időkérés sem állította meg a hazai hengert, a 19. percben 9–4-et mutatott az eredményjelző.

Ráadásul a szünetig még tovább nyílt az olló a felek között, Vladiszlav Osztrousko a 29. percben 14–8-ra módosította az állást.

A veszprémi feltámadás a 36. percben vette kezdetét (16–10), a tíz lövéséből kilenc gólig jutó Dragan Gajic vezérletével a magyar csapat fokozatosan kapaszkodott fel, és a 47. percben utolérte ellenfelét (19–19).

Mielőtt azt hihettük volna, hogy innentől már a mieink akarata szerint alakul a meccs, jött egy villámgyors 3–0-s hazai széria (22–19), és újra lehetett futni az eredmény után. Bár többször is visszakapaszkodott a vendégcsapat mínusz egyre, az egyenlítés nem jött össze, sőt az 58. percben újra három volt közte (25–22), s innen már nem volt visszaút (26–24).

KÉZILABDA
FÉRFI SEHA-LIGA,ALAPSZAKASZ
EUROFARM RABOTNIK (északmacedón)–TELEKOM VESZPRÉM 26–24
(14–8)
Bitola. Vezette: Jurinovic, Mrvica (horvátok)
EUROFARM RABOTNIK: Mitrevszki – Radovics 1, Kukoszki, Vegar 2, Seveljov, Csurlevszki, JOTIC 8 (3). Csere: Trajkovszki (kapus), Ojleszki 1, Macovszki 1, STJEPANOVIC 5, Velkovszki, GRADJAN 4, Djukics, Kuzmanovszki, Osztrousko 4 (1). Edző: Sztevcse Alusovszki
VESZPRÉM: Cupara – GAJIC 9 (5), Tönnesen 2, Mahé, A. Nilsson 3, Lauge 2, Manaszkov 3. Csere: Terzic, J. Omar 2, Moraes, Blagotinsek, Mackovsek 1, Lékai 2. Edző: David Davis
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–0. 9. p.: 3–3. 17. p.: 9–4. 25. p.: 12–7. 35. p.: 16–10. 43. p.: 18–16. 47. p.: 19–19. 53. p.: 23–21. 57. p.: 25–22. 59. p.: 25–24
Kiállítások: –, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 6/5
Stevce Alusovszki: –
Hasonlóan kezdtünk, mint tettük azt a Bajnokok Ligája-meccseinken, de most jobban koncentráltunk a végén, és szerencsénk is volt. Azt gondolom, ez a győzelem megváltoztathatja az egész idényt.
David Davis: – Sorozatban harmadszor kaptunk ki. Az utolsó tíz napot leszámítva elégedett voltam a teljesítménnyel. Azt gondolom, innen még felállhatunk. Sajnálom a szurkolóinkat, hiszen nem ezt várják tőlünk. Folytatjuk a kemény munkát, nem adjuk fel. Lehetne sokkal rosszabb is, de amíg itt vagyunk, addig harcolunk.

1. Eurofarm Rabotnik (északmacedón) 3 3 92– 74 +18 9
2. TELEKOM VESZPRÉM 4 3 1 114–104 +10 9
3. Meskov Breszt (fehérorosz) 2 1 1 62– 52 +10 3
4. PPD Zagreb (horvát) 2 1 1 56– 61 –5 3
5. Metaloplasztika Sabac (szerb) 2 2 46– 60 –14 0
6. Szpartak Moszkva (orosz) 3 3 76– 95 –19 0