SEHA-liga: alaposan visszavágott a Rabotniknek a Veszprém

H. T.H. T.
2019.12.11. 18:28
A Telekom Veszprém 35–24-re legyőzte az Eurofarm Rabotniket a férfi kézilabda SEHA-ligában, ezzel karnyújtásnyira került a sorozat negyeddöntőjétől.

Remekül kezdte a mérkőzést a magyar csapat, 5–0 után időt is kért a vendégek vezetőedzője. A 16. percben aztán feljött két gólra az Eurofarm, de a félidő végére már hétgólos előnyben volt a Veszprém.

A második játékrészben sem vettek vissza a tempóból David Davis tanítványai, tovább növelték előnyüket, a vége pedig kiütés lett, 35–24-re nyertek a hazaiak.

Ezzel a Veszprém visszavágott az északmacedónoknak, ugyanis egyetlen vereségét éppen a Rabitniktől szenvedte el, még október elején. Érdekesség, hogy a Rabotnik három győzelemmel kezdte a csoportkört, azóta sorozatban hatszor kapott ki – ebből háromszor csupán egy góllal.

A bakonyiak legeredményesebb játékosa Dragan Gajic és Andreas Nilsson volt öt-öt góllal, a vendégek részéről a négygólos Mihail Petrovszki volt a legjobb.

KÉZILABDA
FÉRFI SEHA-LIGA, ALAPSZAKASZ
TELEKOM VESZPRÉM–EUROFARM RABOTNIK (északmacedón) 35–24 (17–10)
Veszprém, 1725 néző. V.: Jurinovic, Mrvica (horvátok)
VESZPRÉM:
Székely – GAJIC 5 (3), Paczkowski, Nenadics 3, B. Blagotinsek 3, BOROZAN 4, STRLEK 4
Csere:
Terzic, A. NILSSON 4, J. Omar 2, Mackovsek 1, Lauge 2, Moraes 2, MANASZKOV 4, Gasper Marguc 1
Edző:
David Davis
EUROFARM:
Trajkoszki – Djukics 2, Velkovszki, Markoszki 1, Vegar 1, Macovszki 2, Jotic 3
Csere:
Mitrevszki (kapus), Gradan, PETROVSZKI 4, Radovics 3, Csurlevszki 1, OSZTRUSKO 3, Seveljov, Kuzmanoszki 1, Oljeszki 3 (3)
Edző:
Bozhidar Mojsov
Az eredmény alakulása. 6. perc:
5–0. 12. p.: 7–4. 16. p.: 9–7. 24. p.: 13–10. 27. p.: 16-10. 35. p.: 19–12. 41. p.: 23–13. 47. p.: 28–15. 54. p.: 32–19
Kiállítások:
2, ill. 4 perc.
Hétméteresek:
3/3, ill. 3/3.

David Davis: –
A második meccsünket játszottunk a héten. Ahogyan idegenben, most is kemény meccset vívtunk a Rabotnikkal. Mindenki kiválóan fókuszált és jól teljesített, elégedett vagyok az eredménnyel.