NS: dráma a BL-elődöntőben; Besic a Fradiról; Győr vagy Vidi? - péntek

2013.04.11. 23:42
A Nemzeti Sport pénteki számából.

Erre mondják, több méz már nem fért a madzagra: a BL-elődöntő visszavágóját gyakorlatilag az első perctől a kezében tartó Valcea kilenc perccel a mérkőzés vége előtt még hat góllal vezetett, tehát bőven továbbjutásra állt, ám a drámai, végletekig kiélezett hajrában a szakadék széléről visszatáncoló Győr kiharcolta a döntőbe jutást. Mit mondott a meccs után Ambros Martín, a Győr edzője? A Larvikot vagy a Ljubljanát szeretné-e inkább döntőbeli ellenfélnek? Volt olyan pillanat, amikor Görbicz Anita sem hitt a továbbjutásban? A románok szerint mi döntött a Győr javára? Válaszok a Nemzeti Sport pénteki számában.

A Nemzeti Sport pénteki számában terjedelmes interjút olvashatnak Muhamed Besiccsel, a Ferencváros nyolcszoros bosnyák válogatott középhátvédjével. A Berlinben született futballista elárulja, miért szerződött Magyarországra, milyen különbséget tesz a németek és a magyarok között, mire lehetnek képesek a bosnyákok a vb-selejtezőn, és azt is, megfogalmazódott-e benne az elvágyódás gondolata.

Az év meccse? A Győri ETO–Videoton a bajnokság legszínvonalasabb összecsapása lehet, két – hazai viszonylatban – erős gárda mérkőzik meg egymással. Mire számíthatunk? Lapunk állandó szakértője, az ötvenszeres válogatott Bognár György a csapatrészeket elemezve úgy véli, noha a Videoton felfelé ívelő stádiumban van, az összeszokottabb Győrnek hajszállal több esélye van a sikerre. A Nemzeti Sport pénteki számából kiderül, hogyan értékeli a két együttest Bognár György!

A választékhoz alakított felállás, a felálláshoz kiválogatott meglepetésemberek. Rich Chernomaz az 1–3–1-es új játékrend mellé a drasztikus fiatalítást is vállalta, az új rendszerben kulcsszerep hárul a korábban centert játszó Vas Mártonra, akiből a kapitány hátvédet farag a divízió 1-es jégkorong-világbajnokságra. Hogy miért, s mit szól ehhez a klasszis hokis, s hogy mit fogad meg Sofron István, kiderül a Nemzeti Sport pénteki számából