Női kézi NB I: debreceni sikerrel indult a szezon

2013.08.30. 19:48
A női kézilabda NB I 2013–2014-es idényének nyitó mérkőzésén a DVSC a szünetben még kétgólos hátrányban volt a Békéscsaba ellen, ám a hazai pályán játszó hajdúságiak végül három góllal győztek.

A focimeccseket a szurkolói regisztráció elleni tiltakozásul bojkottáló debreceni ultrák fantasztikus hangulatot teremtettek a női kézilabdaszezon nyitómeccsére, az új nevén ezúttal bemutatkozó DVSC-TVP pedig meghálálta a szurkolók megelőlegezett bizalmát.

Pedig a vendég csabaiak kezdték jobban a meccset, az első negyed óra vége fele négy góllal is vezettek (2–6), ezt sokáig tartották is, a szünetre mínusz kettőre jött fel a Loki. A hazaiak a 36. percben érték utol az ősi riválist, de csak percekkel később tudták átvenni a kezdeményezést. Miután ez megtörtént, lendületbe jött a DVSC, a hajrában pedig már nem engedte ki a kezéből a győzelmet.

NŐI KÉZILABDA NB I
1. FORDULÓ
DVSC-TVP–BUDAPEST BANK BÉKÉSCSABAI ENKSE 27–24 (12–14)
Debrecen
, 1800 néző. V: Bacs Bán
DVSC: LAJTOS – Slakta 2, Sopronyi 2 (1), Barna, ÁBRAHÁM 2, SISKA 7, Szilágyi Á. 3. Csere: Makai (kapus), Karalyos 1, KUDOR 5, KARNIK SZ. 5 (4), Valovics. Edző: Varga József
BÉKÉSCSABA: VERESS – CSÁKI 4, NIKOLAJENKO 7 (4), Szabó V., Glusica 3, Kelemen 2, Szögi 2. Csere: Sipeki (kapus), Hanczvikkel 2, Gávai 1, Barján 1, Walfisch 2, Dombi. Edző: Bakó Botond
Az eredmény alakulása: 7. p.: 1–1. 12. p.: 2–6. 24. p.: 7–11. 28. p.: 11–12. 32. p.: 12–16. 37. p.: 17–17. 46. p.: 22–19. 54. p.: 25–21
Kiállítások: 10, ill 6 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. 5/4
Varga József: – Ahogy az várható volt, kőkemény csata folyt a pályán és a kispadokon egyaránt. Remek meccsen olyan eredmény született, amelynek a csabaiakon kívül mindenki örül.
Bakó Botond: – A második félidőben ziccereket hibáztunk, a védekezésünk is visszaesett, így nem szerezhettük meg a két pontot.