Női kézi NB I: ráijesztett a Fradira a Debrecen

2018.01.06. 20:00
Változatos mérkőzést vívott egymással a Ferencváros és a Debrecen a női kézilabda NB I szombati játéknapján: a hibátlan mérleggel álló hazaiak 9–3-ra is vezettek, a második félidőben azonban már a Debrecennél volt az előny (13–17). Akkor megrázta magát a Fradi, és végül 28–24-re megnyerte a meccset.
Pena
Pena

A debrecenieknél Tone Tiselj ezzel a találkozóval köszönt el, a kétszeres Bajnokok Ligája-győztes szlovén szakember két év és egy hónap után közös megegyezéssel távozik. A klub a január 10-i, szerdai, Vasas elleni hazai bajnoki mérkőzés után búcsúztatja el.

K&H NŐI KÉZILABDALIGA
FTC-Rail Cargo Hungaria–DVSC-TVP 28–24 (12–10)
Elek Gyula-aréna, 1200 néző. V:
Herczeg, Südi
FTC: SZIKORA – Lukács 1, VAN DER HEIJDEN 7 (3), Snelder 2, Kovacsics 1, Háfra 3, Schatzl Nadine 3. Csere: Bíró (kapus), Szekeres, Szucsánszki 2, Jovanovics, PENA 4, Hornyák D., Faluvégi 1, MÁRTON G. 4. Edző: Elek Gábor
DEBRECEN: HORVÁTH-PÁSZTOR – Varsányi 1, Sirián 1, Hajduch 1, DESZPOTOVICS 6, Grigel 2, Vantara-Kelemen 1. Csere: Lajtos (kapus), Csáki 4 (2), Punyko 2, PÁLSDÓTTIR 3, Hársfalvi 1, ROMÁN 2 (2), Pénzes. Edző: Tone Tiselj
Az eredmény alakulása. 8. perc: 4–1. 17. p.: 9–3. 26. p.: 10–9. 35. p.: 12–14. 38. p.: 13–17. 45. p.: 20–18
Kiállítások: 0, ill. 2 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 5/4
Elek Gábor:
– Csak a győzelemmel, az első negyedóra védekezésével, és Szikora teljesítményével lehettem elégedett. A továbbiakban sok sikert kívánok Tone Tiseljnek.
Tone Tiselj: – Köszönöm a lányoknak ezt a mérkőzést, és az együttes munkát. Ma többre nem voltunk képesek, mert Európa egyik legjobb csapata volt az ellenfél, de a szépszámú közönség előtt nagyon jól küzdöttünk, és nem vallottunk szégyent.

Dunaújvárosi Kohász KA–Kisvárda Master Good SE 25–21 (11–12)
Dunaújváros, 700 néző. V:
Bócz, Widemann
DUNAÚJVÁROS: TOMASEVICS – Klujber 3 (2), Szekerczés 1, CIFRA, Micijevic 5, Szalai 3, KAZAI 6. Csere: Oguntoye (kapus), Dombi, Kovács A. 5, Nick, Monori 1, Grosch 1, Takács D. Edző: György László
KISVÁRDA: TRIFFA – Katona, Dmitrovics 2 (1), Radojevics 4 (1), Milanovic-Litre 3, TRISCSUK 6 (2), Rocha 4. Csere: Hakunova 1, Mihovics 1, Szabó V., Marincsák, Umanec. Szakmai igazgató: Mátéfi Eszter
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–1. 13. p.: 3–6. 23. p.: 10–8. 34. p.: 12–15. 41. p.: 16–15. 45. p.: 17–18. 54. p.: 20–21
Kiállítások: 12, ill. 16 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 7/4
György László:
– Hihetetlenül örülünk ennek a győzelemnek, mert borzasztóan hiányzott már nekünk egy igazi sikerélmény. Küzdött, hajtott a társaság, és a végjátékban sikerült megnyernünk ezt a kiélezett mérkőzést, nagyon-nagyon sokat dolgoztunk ezért. A csapat minden tagjának gratulálok, csupa nagybetűvel.
Mátéfi Eszter: – Rendkívül hullámzó meccs volt. Sajnos amikor a második félidőben négy gólra növelhettük volna az előnyünket, kihagytuk a hétméterest. Utána is hibáztunk, és ezt a Dunaújváros kihasználta. A végén talán kis szerencsével, de megérdemelten szerezte meg a két pontot a hazai együttes.

MTK Budapest–Budaörs 37–31 (17–15)
Népfürdő u., 350 néző. V:
Altmár, Horváth M.
MTK: Terényi – Slakta 1, KARNIK 10 (1), Dakos 3, TÓTH E. 8, Termány 6, Szádvári 3. Csere: HLOGYIK (kapus), Kovács G., Mód, KUTI 4, Barna 1, Gorilszka, Sallai 1. Edző: Golovin Vlagyimir
BUDAÖRS: Sipeki – Juhos 7 (7), Szabadfi 3, Hornyák Á. 5, SZÖLLŐSI-ZÁCSIK 7, Zsigmond V. 4, Farkas E. 3. Csere: Weninger (kapus), Pásztor, Berta 2, Ertl, Brettner. Edző: Mihály Attila
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 7/7
Golovin Vlagyimir:
– Nem a védekezésről szólt a mérkőzés, viszont eredményesebbek voltunk támadásban. Örülök a győzelemnek.
Mihály Attila: – Harmincegy lőtt góllal szorosabb meccsre számítottam. Sajnos a végére elfogytunk, de megyünk tovább.

Siófok KC–Alba Fehérvár KC 34–29 (19–15)
Siófok, 600 néző. V: Bíró, Kiss O.
SIÓFOK: DEDU – Böhme 2, Geiger 3, Nze Minko 1, EL-GAUI 6, DAMNJANOVICS 9 (3), AOUSTIN 7. Csere: Szemerey (kapus), Mazák-Németh, Ferenczy, Erdősi 2, Such 1, Jezic 3, Sárosi. Edző: Lars Rasmussen
FEHÉRVÁR: Mistina – NASCIMENTO 10 (6), DJORDJIEVSZKA 2, Zsilinszkajtye 1, Mendy 3, GORSENYINA 7, Pelczéder 1. Csere: Lima (kapus), Mayer 1, Lavko 4, Boldizsár, Májer, Temes. Edző: Deli Rita
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–1. 14. p.: 7–4. 22. p.: 14–10. 26. p.: 16–13. 34. p.: 22–16. 40. p.: 26–19. 50. p.: 30–22. 56. p.: 26–27
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 6/6
Lars Rasmussen:
– Nagyon elégedett vagyok a teljesítményünkkel és a két pont megszerzésével. Nem szabad elfelejtenünk, hogy a sérültek hiányában és Melinda Geiger érkezésével szinte új csapatot építünk. Vannak biztató jelek, de még rengeteget kell fejlődnünk minden területen.
Deli Rita: – A két csapat között az volt a legnagyobb különbség, hogy amíg a Siófoknak Denisa Dedu személyében világklasszis kapusa van, addig mi két 21 éves hálóőrrel tudtunk kiállni. A hazaiak gyorsaságával nem tudtunk mit kezdeni.