A Siófok fáradt el jobban a rohanásban: a Fradi nyert a Balaton-parton

2018.11.07. 18:28
A női kézilabda NB I, a K&H női kézilabdaliga hétközi rangadóján a Siófok KC hazai pályán 31–28-as vereséget szenvedett az FTC-Rail Cargo Hungariától. Az első félidő nagy rohanást, a második két elfáradó csapatot, de nagy küzdelmet hozott. Bíró Blanka védései után az utolsó percre már nem maradt izgalom.
Schatzl Nadine jól megszórta a Siófokot (Fotó: Török Attila)
A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!
Schatzl Nadine jól megszórta a Siófokot (Fotó: Török Attila) A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!

NŐI KÉZILABDA NB I
8. FORDULÓ
SIÓFOK KC–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 28–31 (16–17)
Siófok,
1400 néző. Vezette: Herczeg, Südi
SIÓFOK: Silje Solberg – Böhme 1, M. González 3, NZE MINKO 8 (2), JEZIC 5, KOBETIC 8, Aoustin 2. Csere: Dedu (kapus), El-Gaui 1, Sárosi, Drabik, Perianu, Hmirova, Geiger. Edző: Tor Odvar Moen
FTC: Bíró B. – Faluvégi D. 1, HÁFRA N. 5, Hornyák D., MÉSZÁROS R. 4, Kovacsics 4, SCHATZL NADINE 9 (2). Csere: Szemerey (kapus), Pena 3 (1), KLIVINYI 4, Márton G., Lukács V. 1. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–2. 9. p.: 4–6. 14. p.: 7–9. 17. p.: 10–9. 25. p.: 13–15. 33. p.: 18–20. 40. p.: 22–22. 47. p.: 25–27. 54. p.: 26–30. 56. p.: 28–30
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 4/3
Tor Odvar Moen: – Hatvan percig nagyon jól játszott az FTC, sajátos stílusa ellen nehéz játszani, ezt már korábban, a Larvik edzőjeként is megtapasztaltam. Arra számítottunk előzetesen, hogy a védekezés lehet a kulcs a sikerhez, de az első félidőben nem voltunk elég közel a vendégtámadókhoz. A másodikban már szorosabban védekeztünk, előrébb léptünk ebben a játékelemben, de támadásban vesztettünk az erőnkből. Nagyon akartunk, hittünk benne, hogy győzhetünk, így most csalódottak vagyunk.
Elek Gábor: – A második félidő második felét meg tudtuk nyerni, ami nagy szó, mert kevés bevethető emberünk van és kezd fáradni a csapat. A Siófok iszonyatos tempót diktált, ezt tudtuk előre, mégsem lehet felkészülni rá előzetesen. A vége inkább már a szívről, az akaratról, a mentalitásról, a csapategységről szólt, és ebben ellenfelünk fölé tudtunk nőni és végül jobban rá tudtuk erőltetni az akaratunkat, mert mi lassítottuk a hazaiak gyors játékát.

Erőltetett őszi menetelés ide vagy oda, egyik csapat sem spórolt az energiákkal. Nagy iramban kezdték a játékosok a meccset, és gyakorlatilag ugyanazon a hőfokon is pörgött végig az első félidő, ami így a viszonylag sok kihagyott helyzet mellett is hozott 33 gólt. A beállós játék mindkét oldalon jól működött, ám míg a vendégek bedobálták a hatosról a helyzeteiket, a hazaiak többször is hibáztak, így inkább a Siófoknak kellett futnia az eredmény után.

A Balaton-partiak csak akkor tudták átvenni a vezetést az első félidő közepén, amikor a Fradi egymás után több technikai hibát is vétett, és Bíró Blanka kevesebbet találkozott a labdával. S mert a Siófoknak folyamatosan megvoltak a helyzetei, Andrea Kobetic vezérletével hazai oldalon is folyamatosan potyogtak a gólok. Ettől függetlenül a Fradi kispadról érkező játékosai – mint Klivinyi Kinga – is hozzá tudtak tenni a vendégek játékához, így a szünetben minimális különbséggel az FTC-nél volt az előny. 16–17

A második játékrész úgy kezdődött, hogy az első félidőben keveset mutató Háfra Noémi bevágott három lövést, majd amikor ő elfáradt, a helyzeteit kitűnő százalékkal kihasználó Schatzl Nadine, illetve a rég nem látott átlövőformát mutató Klivinyi Kinga vette vállára a Fradit. Eközben a félidő közepére a hazai játékosokon is egyre jobban meglátszott a fáradtság, és különösen támadásban a sok elszórakozott labda súlyos következményekkel járt: 24–24 után tíz perc alatt 5–1-es szakaszt produkált a Fradi.

És ugyan a tekintélyes vendégelőny ellenére lehetett volna esélye a Siófoknak a felzárkózásra a hajrában – erre különösen Estelle Nze Minko két labdaszerzése adott reményt –, ám Bíró Blanka pont a legjobbkor, az utolsó tíz percben mutatta be bravúrok sorát, így gyakorlatilag a Fradi a meccs végére bedarálta a többet hibázó hazai csapatot. A zöld-fehérek 31–28-ra nyertek, és továbbra is hibátlanok a bajnokságban, míg a Siófok már a harmadik vereségét szenvedte el hazai pályán.

Furcsa vendég a siófoki nézők között

60. VÉGE! A Fradi 31–28-ra nyert Siófokon.
60.
Schatzl szerzett labdát, izgalommentes az utolsó perc.
59.
Schatzl harcolt ki hetest, Pena belőtte! 28–31
59.
Kobetic átlövését reflexszel védte Bíró!
55.
Mészárosnak most rossz Pena labdája, ám Aoustin ziccerét védi Bíró!
52.
Schatzlnak ezúttal már nem ment nullszögből.
51.
Böhme veszített labdát.
51. Klivinyi
dobott nagy gólt kilencről. 25–29
50.
González lövése a kapufáról jött ki, majd láb miatt elveszíti a labdát a hazai csapat.
49.
Moen időt kért.
49. Mészáros
gyötörte a kapuba a labdát. Először három közte. 25–28
49.
Pena lépéshibája után Bíró védte Böhme ziccerét.
45.
Két perc Jezicnek, Kovacsicsot rántotta le.
45.
González dobta az alapvonalon túlra a labdát.
44.
Mészáros befordulna – persze Pena passza után –, hetes. Schatzl bedobta. 24–25
43.
Kovacsics lövését védte Dedu, de rossz a kapus indítása.
36.
Nem tudta végighúzni a labdát a Siófok, Szemerey megmenti a labdát a Fradinak.
36.
Támadóhiba a Fradinál. Mészáros ütközte le Kobeticet, ez is kétperces.
35. Nze Minko
rántotta vissza két percet érően Penát.
35. Kobetic
-bomba. 19–20
35.
Elek Gábor kapott sárga lapot reklamálásért.
34.
Háfra ezúttal már fölé lőtt.
34.
El-Gaui lövése után a kapufa segítségével hárított Szemerey.
31. Elkezdődött a második félidő.

Kovacsics Anikó ezúttal nem nyújtott extrát, mégis rangadót nyert a Fradi (Fotó: Török Attila)

29.
Márton belemenése után Böhmét kellett ápolni.
28.
Háfra a kapufát találta el, Kobetic mellé lőtt.
27.
Hiába a Dedu-védés, Klivinyi kihasználta a második lehetőséget a támadáson belül. 14–16
26.
Ismét beállóból a siófoki helyzet, Kobetic nem hibázott a szokatlan pozícióban. 14–15
25. Háfra
az első gólját jegyezte. 13–15
24. Lukács
góllal szállt be a meccsbe, majd Bíró védett nagyot Jeziccsel szemben. 13–14
24.
Elek Gábor időt kért, több figyelmet kért hátul.
24. González,
illetve Kobetic góljával ismét egalizált a Siófok, miközben Háfrának volt egy belemenése. 13–13
23.
Újra a Pena, Mészáros játékoskapcsolat eredményez gólt. 11–13
22. Schatzlra
volt kijátszva az előnyös akció. Drabik helyzetben ront. 11–12
22. Perianu
adta el a labdát, majd hátul szabálytalankodik Mészárossal, két percre kiszáll.
19.
Siófoki eladott labda után a Fradi ismét hetesig játssza az akciót Klivinyi révén. Ezt a büntetőt Schatzl bedobta. 10–10
18.
Mészáros lövése után hetes, Kovacsics lövését viszont védte Dedu!
17.
Kiegészült a Fradi, de Nze Minko labdát lop, és beejti a végén a kapuba. Először a Siófoknál az előny. 10–9
12.
Kobetic passzából Böhme harcolt ki hetest. Nze Minko a felső sarokba vágta a labdát. 7–7
12.
Ezúttal rossz volt a bejátszás Mészárosnak Penától, mert Kobetic belekapott.
Nze Minko találta meg harcosan a rést a Fradi-falon. 4–4
6. Aoustin visszatért, és a hatoson beül futott át. Pena próbálkozását Solberg hárította.
3. Kovacsics
megszerezte az első gólját. Aoustint is leterítette a lendülete (hatoson belül állt). 1–2
2. Nze Minko
betörés után, középről egyenlített. 1–1
1. Bíró védéssel kezdett, Schatzlé az első gól a szélről.
1. perc:A Siófok kezdte a meccset.

A Siófok narancssárga, a Fradi zöld mezben.

A találkozót a Herczeg Péter, Südi Péter játékvezető-páros dirigálja.

ELŐZMÉNYEK

A Ferencvárost az erőltetett Bajnokok Ligája-menetelés közepette találja meg a rangadó, hiszen a hétvégén a német Bietigheim ellen játszott – és nyert – Elek Gábor csapata, míg vasárnap a CSM Bucuresti ellen vív fontos találkozót Érden. Tor Odvar Moen együttese is áll még a nemzetközi porondon: az EHF-kupa második selejtezőkörében kettős győzelemmel vágott vissza a kellemetlen bajnoki vereségért a Vácnak, így a Lada Togliatti elleni összecsapásokon múlik, hogy bejut-e a csapat a csoportkörbe, a párharc első meccsét szombaton rendezik Oroszországban.

A találkozó hivatalosan a 8. forduló műsorához tartozik, ám már a Siófok és a Ferencváros is túl van nyolc meccsen. A Fradi még hibátlan, ám a már 9 mérkőzést játszó Győri Audi ETO KC megelőzi a tabellán. A Siófok hat győzelem mellett két vereséggel áll, és mindkétszer hazai pályán kapott ki: legutóbbi hazai meccsén az ETO 35–26-os győzelemmel vitte el a két pontot, míg a 3. fordulóban a Vác meglepetésre 29–28-ra nyert a Balaton-parton. A Siófok így jelenleg a negyedik, az ETO és a Fradi mellett az Érd is megelőzi, igaz, utóbbi csapat egy fellépéssel többet tudott már le.