Női kézi NB I: nyolcgólos előnyben a Dunaújváros

2016.05.20. 19:35
Az EHF-kupa-győztes Dunaújváros nyolcgólos előnybe került a Fehérvár KC-val szemben a női kézilabda NB I-ben, az 5. helyért zajló párharcban.

NŐI KÉZILABDA NB I
Rájátszás, az 5. helyért

DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ–FEHÉRVÁR KC 34–26 (13–10)
Dunaújváros, 600
néző. Vezette: Horváth P., Marton B.
DUNAÚJVÁROS:
OGUNTOYE – Azari 4, Kovács A. 3, Bulath 3 (1), Takács D. 3, TRISCSUK 8 (3), VINCZE 5. Csere: Triffa (kapus), Horváth B. 3, SZALAI 5, Hajtai, Nick, Klujber. Edző: Zdravko Zovko
FEHÉRVÁR:
Herr O. – MAYER 8, Gjorgijevszka 2, Hajduch, Bandelier 1, Ishitate, Kazai 3. Csere: Tillinger 4 (1), HERR A. 5, Hudra, Tanabe 1, UTASI 2 (1), Májer. Edző: Deli Rita
Az eredmény alakulása.
6. perc: 1–4. 12. p.: 5–5. 23. p.: 9–8. 32. p.: 15–10. 45. p.: 24–16. 50. p.: 27–17

Zdravko Zovko: –
Nem szeretem, amikor így kezdünk. Ma a győzelem volt a fontos, a nyolc gól jelentős előny. Hosszú a szezon, mindenki fáradt, de még egy mérkőzésen helyt kell állni. Remélem, jobban fogunk játszani, mint ma.
Deli Rita:
– Jól kezdtünk, ám amint pontatlanul kezdtünk lőni, saját magunkat bizonytalanítottuk el. A második félidőben védekezésben és támadásban is sokat hibáztunk, nagyon nehézzé tettük magunknak a visszavágót, de igyekszünk javítani, két meccsből áll a párharc.

A visszavágót jövő csütörtökön rendezik Fehérváron.

A 9-12. helyért

MOSONMAGYARÓVÁRI KCSE–BUDAÖRS 28–20 (17–6)
Mosonszolnok, 300
néző. Vezette: Balogh B., Tóth V.
MOSONMAGYARÓVÁR:
STOJAK – Katona F. 1, Kiss N. 3, RAJNOHOVÁ 4, Dombi 3, Gyimesi 3, Puhalák 1. Csere: Csapó (kapus), Csala 3, Gerháth 4 (1), Morena 1, Szepesi 3, Bouti 1, Bizik, Bardi 1. Edző: Varga József
BUDAÖRS:
Andrási – Németh N., Karajos, Zsigmond, Szabadfi 1, IVANICS 6, Kiskartali. Csere: Cziráky (kapus), Hatala 2 (1), Szabó A. 1, Bárdi 1, SZAMORÁNSKY A. 4, Földes V. 2, Karsai, Kovács A. 1 (1), Kamuti 2. Edző: Mihály Attila
6. perc: 4–1. 11. p.: 5–3. 21. p.: 11–5. 28. p.: 16–6. 40. p.: 19–10. 49. p.: 23–15. 53. p.: 25–15. 57. p.: 27–17
6, ill. 4 perc
1/1, ill. 2/2

Varga József: – Az első félidőben nyújtott teljesítményünk megalapozta a mérkőzés végkimenetelét. Annak külön örülök, hogy a csapat veretlenül zárta a rájátszás fordulóit.
Mihály Attila: – Szebb búcsút képzeltünk el, a szünet után feljavultunk, de az összképen ez nem változtat. A tudásunk mellett a megítélésünk is szerény, jövőre talán ez is változik.

9. Mosonmagyaróvári KC SE 12 7 2 3 309–276 +33 16
10. MTK Budapest 11 6 3 2 291–255 +36 15
11. EUbility Group Békéscsaba 11 4 1 6 281–281 0 9
12. Budaörs 12 3 9 258–327 –69 6