A Fradi a végére felpörgött az Újváros ellen

M. A.M. A.
2019.09.13. 17:51
Klivinyi Kingáék elkerülték az újabb hazai pontvesztést (Fotó: Török Attila, archív)
Az FTC-Rail Cargo Hungaria hazai pályán 31–23-ra nyert a Dunaújvárosi KKA ellen a női kézilabda NB I 3. fordulójában.

KÉZILABDA
NŐI NB I
3. FORDULÓ

FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA 31–23 (13–12)
Budapest,
Elek Gyula Aréna, 1000 néző. Vezette: Fekete T., Tóth D.
FTC: SZEMEREY – LUKÁCS V. 5, KLUJBER 7 (3), Snelder 2, KOVACSICS 8 (3), Háfra N. 4, Schatzl Nadine 2. Csere: Bíró B. (kapus), Pásztor N., Klivinyi 1, Christensen 1, Tóth N., Bánfai, Márton G. 1. Edző: Elek Gábor
DUNAÚJVÁROS: CSAPÓ KYRA – MIHÁLY P. 3, Szekerczés 4 (3), Sirián 3, Nick 1, Bouti 2, Kazai 1. Csere: Stojak (kapus), Jovovics 2, Szalai B. 2, Koronczai, Molnár B. 2, Csavlovics, GROSCH 3, Braun.
Edző: György László
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–2. 18. p.: 8–6. 23. p.: 10–9. 39. p.: 18–15. 47. p.: 19–19. 54. p.: 26–20
Kiállítások: 10, ill. 18 perc
Hétméteresek: 7/6, ill. 4/3
Elek Gábor:
– Elsősorban önmagunkat kellett legyőzni ezen a mérkőzésen a Debrecen elleni keddi döntetlen után. Erőnléti fölényünk és hosszabb kispadunk az utolsó tíz percben hozta meg az eredményt.
György László: – Ötven percig méltó partnerek voltunk, a végjátékban az emberelőnyök és hátrányok döntötték el a mérkőzést, de úgy érzem, most nem volt ekkora a különbség a két csapat között.

Dunaújvárosi szempontból nem a legjobbkor jött a Ferencváros keddi, DVSC elleni hazai pontvesztése, valószínűsíthető volt, hogy a népligetiek kettőzött erővel próbálnak javítani. Triscsuk Krisztina és Ferenczy Fruzsina sérülés miatti hiánya sem a vendégek malmára hajtotta a vizet, mindezek azonban nem látszottak a pályán. Először a vendégeket irányító György László kért időt, a 20. percben, de csapata ekkor is csupán kétgólos hátrányban volt. Ahogy az első félidő nagy részében is.

A Fradi sok hibával támadott, így egyszer sem tudott elhúzni, a dunaújvárosi fiatalok – bár szintén nagy hibaszázalékkal játszottak és lőttek – bátran kézilabdázva végig a zöld-fehérek nyomában maradtak, és a jobb szélen remeklő Mihály Petra személyében egy kimagasló teljesítmény is akadt náluk.

A vendégek a második félidőben sem voltak hajlandók leszakadni, egyre inkább benne volt a levegőben egy újabb ferencvárosi botlás. Tizenkét perccel a vége előtt 19–19-et mutatott az eredményjelző, ám ezután Kovacsics Anikó, Háfra Noémi és Lukács Viktória is lőtt két gólt, miközben az újvárosiak egyik támadásukat rontották el a másik után. A végére elfogyott az erejük, ami a koncentrációjukra is kihatással volt, ennek újabb jeleként emberhátrányban elcserélték magukat, amivel végleg lemondhattak a pontszerzésről.

A Fradi nyolc góllal győzött, de ez a teljesítmény nem biztos, hogy elég lesz jövő szombaton a Siófok elleni idegenbeli rangadón.

KÉSŐBB
Alba Fehérvár KC–Győri Audi ETO KC 22–28 (9–13)

2. FÉLIDŐ
60. perc:
Grosch a lécet találja el. Stojak védése után Snelder váltja gólra a kipattanót. Szemerey védésével zárul a találkozó. Sokáig szoros volt, a vége sima lett. 31–23
59. perc:
Kazai előtt nyílik út, de Szemerey véd. Lukács szerzi a 30. hazai gólt. 30–23
58. perc:
Snelder ziccerben a lécre pattint, Groscht indítják, ziccer, gól. Csavlovics kap két percet, a Fradi pedig hetest, amelyet Kovacsics értékesíti ismét. 29–23
57. perc:
Siriánt küldik ki két percre, úgy megráncigálta Sneldert. A hetesből Kovacsics a léc alá bombáz. Braun a szélről hetest harcol ki, de Bouti próbálkozását a kispadról beálló Bíró védi. 28–22
56. perc:
Ejtésre ejtéssel illik válaszolni, tudja ezt Grosch is, szép gól. 27–22
55. perc:
Grosch bejátszásából Sirián szépít, Háfrát kiállítják. Lukács most ejtéssel mattolja Csapót. 27–21
54. perc:
Boutit leblokkolják. Márton kilövi a hosszú felsőt a szélről. 26–20
53. perc:
Rosszul cserél a vendégcsapat, újabb kiállítás és elvesztett labda az eredménye. Lukács most sem hibázik a szélről. Itt az utolsó dunaújvárosi időkérés. 25–20
52. perc:
Jovovity bejátszása pontatlan. Háfra „emberrel együtt” belövi, Jovovityot állítják ki róla. 24–20
51. perc: Kovacsics értékesíti a hetest. Kazai kidobja a labdát. Lukács a szélről eredményes. 23–20
50. perc: Háfra
újra a pályán, góllal hálálja meg a bizalmat. Molnártól egyből jön a válasz a szélről. Kovacsics betörése után hétméteres következik. 21–20
49. perc: Kovacsics
test mellől klasszis gólt lő a rövid alsóba. György László időt kér. Támadófaultot látnak Siriánnál. 20–19
48. perc:
Jovovity nem lövi el, hanem belemegy ellenfelébe. Aztán újabb rossz támadás itt is, ott is.
47. perc: Szalait
szabálytalanul sem tudják megállítani, ismét egyenlő. Márton nagy szögben ugorhat be a szélről, de Csapó kézzel véd. 19–19
46. perc:
Nick gyötri meg Klivinyit, két percre kiáll. Kovacsics passzából Klujber eredményes. 19–18
45. perc:
Klivinyi belemenést követ el már teljes létszámnál. Jovovity átlövését Szemerey védi. Klujber is belemegy ellenfelébe. Jovovity lendületből belövi, egál. 18–18
44. perc:
A Mihályt váltó Grosch kihasználja helyzetét a jobb szélen. Jön az időkérés Elek Gábortól. 18–17
43. perc:
Okosan öli az időt a Fradi, végül Kovacsics mellé lő passzív jelzésnél.
42. perc:
Bánfai hátulról meglöki Bouitit, két perc. Aztán a Szalait megütő Pásztort is kiküldik, kettős emberelőnyben a Dunaújváros. Szemerey védi Mihály próbálkozását.
41. perc:
Márton védekezik jól Mihállyal szemben. Klujber bejátszását lefülelik.
40. perc: Szekerczés
értékesíti a saját maga által kiharcolt hetest. Gyors szabaddobás után Snelder is kibirkózik egy büntetőt. A visszatérő Csapó védi Klujber hetesét. 18–16
39. perc: Klujber
lefordul emberéről, és először három gól a különbség. 18–15
38. perc:
Passzívnál Klujber bújik be két védő között, gól. Bouti átlövését Szemerey védi. 17–15
37. perc:
Szekerczés belemegy a zöld falba, támadhat a Fradi.
36. perc: Kovacsics
villan ismét, betörésből eredményes. 16–15
35. perc:
Snelder labdaszerzése után Klujber robog egyedül, de Stojak védi a ziccert. Szekerczés lapos lövésével nem bír Szemerey. 15–15
34. perc:
Zúg az „Ébresztő, ébresztő!”. Kovacsics góljával újra a Fradinál az előny. 15–14
33. perc: Molnár
szépít a szélről, majd labdát szerez, Nick pedig ziccergóllal egyenlít. 14–14
32. perc: Klujber
büntetőgóljára Szekerczés válaszolna betörésből, de Szemerey térddel véd. Aztán gyorsan elrontja a támadását az FTC. 14–12
31. perc:
Mindkét szélen cserét a Ferencváros, Bánfai és Márton a pályán. A kapuban maradt Szemerey, aki védéssel kezdi a második félidőt.

1. FÉLIDŐ
30. perc: Mihály
szépen ejti át Szemereyt. Schatzl nehéz helyzetből nem bír Stojakkal. Bouti lövéséből nincs gól, így eggyel vezet a Fradi a szünetben. 13–12
29. perc:
Schatzl jól áll be Bouti elé, belemenés. Christensen lő gólt. 13–11
28. perc: Szekerczés
belövi a büntetőt. Siriánt kiállítják, egyenlő létszámban a felek. Lukács a szélről mellé lő. 12–11
27. perc:
Addig próbálkoznak középen a vendégek, míg Jovovity kiharcol egy hetest, plusz Sneldernek egy kiállítást.
26. perc:
Jovovity fölé lő. Christensen jó csel után hetest harcol ki, amelyet Klujber értékesít. 12–10
25. perc:
Szalai kipasszol a szélre Kazainak, aki nem hibázik. Megvan a vendégkapuba beálló Stojak első védése. 11–10
24. perc:
Még mielőtt passzív játék miatt elvennék a bírók a labdát az Újvárostól, elveszik támadófaultért. Itt az első ferencvárosi időkérés. Háfra átlövésből töri meg a hazai gólcsendet. 11–9
23. perc:
Sirián védekezik keményen Pásztoron, labdaszerzés a jutalma.
22. perc:
Tóth kidobja a labdát, Szalai viszont be, szép átlövésből. 10–9
21. perc: Passzívig játszik az Újváros, végül Szalai durrant fölé. Tóth Nikolett eladja a labdát, jöhetnek a vendégek. Koronczai sáncon lelassuló lövését könnyedén hárítja Szemerey.
20. perc:
Dunaújvárosi időkérés.
19. perc: Snelder
és Sirián is beállóból eredményes. Jovovity ad medvepuszit Klivinyinek, amiért kiállítják, ráadásul Klivinyi így is belőtte.10–8
18. perc: Klivinyi
megy el Szekerczés mellett, és a lövése is jó. Szekerczést kiállítják. Mihály nehéz helyzetből gyönyörűen lövi ki a hosszú felső sarkot a szélről. 8–7
17. perc:
Szabálytalan elzárás az újvárosiaknál, támadhat a Fradi.
16. perc:
A hosszú lefolyású újvárosi támadás végén Jovovity lő fölé kényszerhelyzetben. Klujber tör be az egyes és kettes védő között, majd Csapó feje fölött talál be. 7–6
15. perc:
Jovovity és Szalai is nagy lövőkedvvel játszik, mindketten szabaddobást kapnak, persze nem egyszerre.
14. perc:
Szalai lécet eltaláló bombája után Sirián szedi össze a kipattanót, majd gólra váltja. Lukács a jobb szélről válaszol. 6–6
13. perc:
Jovovics megint Kovacsics mellett próbálkozik, de most megállítják.
12. perc: Schatzl
és Kovacsics gólja között Jovovity eredményes dunaújvárosi oldalon. 5–5
11. perc:
Rossz ferencvárosi passz után Bouti ível kapura egész pályáról, Klujber kezéről pattan a hazai kapuba a labda. 3–4
10. perc:
Háfra kiállítását gyorsan kihasználja a DKKA, Mihály a jobb szélről pattint a kapuba. 3–3
9. perc:
A változatosság kedvéért Jovovity nem találja el a kaput, majd Kovacsics belemegy.
8. perc:
Jovovity felugrik és mellé lő. Kovacsics is megpróbálja üres kapura, de a kapufa megmenti a vendégeket. Aztán belemenést ítélnek Kovacsics ellen.
7. perc:
Sirián nem tudja megfogni a bejátszott labdát, Schatzl Nadine az üres újvárosi kapuba ível. 3–2
6. perc:
Sirián kerül nagy helyzetbe középen, de a lécet találja el. Háfra betörésből hetest harcol ki, valamint kétperces kiállítást Szekerczésnek. Klujber a kapu bal oldalába lő. 2–2
5. perc: Jól védekezik a Fradi.
4. perc:
A második Háfra-Csapó párharcot is a vendégek kapusa nyeri. Szemereynek is megvan az első védése, amely után Kovacsics robog végig, és megszerzi az első hazai gólt. 1–2
3. perc: Bouti
a bal szélről a rövid oldalra belövi. 0–2
2. perc:
Szalai betörését hetes követi, Szekerczés belövi. Klujber egyenlíthetne, de csak kapufáig jut. 0–1
1. perc:
Háfra lövését védi a dunaújvárosi kapus, Csapó Kyra.

A Ferencváros kedden meglepetésre döntetlenre volt képes hazai pályán a DVSC ellen, így ma valószínűleg kettőzött erővel hajtanak a zöld-fehérek.