Női kézilabda NB I: az Érd sem tudta lefékezni a Győrt

2013.01.25. 20:22
A Győri Audi ETO 29–18-ra legyőzte az Érdet a női kézilabda NB I 15. fordulójának nyitómérkőzésén, és továbbra is százszázalékos mérleggel vezeti a tabellát.

Az első tíz percben egygólosnál nagyobb különbség nem alakult ki a csapatok között, jobbára a győriek jártak előrébb, de előfordult, hogy az Érd felé billent a mérleg nyelve.

A két csapat néhány nappal ezelőtti Magyar Kupa-mérkőzésén az érdiek a második félidő közepéig tartották a lépést – ezúttal hamarabb megtörtek: az első játékrész hajráját és a második félidő elejét a győriek egy 7–2-es rohammal kötötték össze, és Görbicz Anita hetese után a 38. percben már 19–12-re vezettek.

A zöld-fehérek nem engedték ki kezükből a kezdeményezést, idővel az előnyük tíz gól fölé hízott – Kovacsics Anikó hétméterese után (26–14) volt a legtekintélyesebb –, a vége 29–18 lett.

A győriek tizenöt forduló után hibátlan teljesítménnyel vezetik a női NB I tabelláját.

NŐI KÉZILABDA NB I
15. FORDULÓ
GYŐRI AUDI ETO KC–ÉTV-ÉRDI VSE 29–18 (16–12)
Győr, 800 néző. Vezette: Andorka, Hucker
GYŐR: Herr O. – Orbán 3, Hornyák D., GÖRBICZ 5 (1), Löke 3, Lekics 4, Korsós 1. Csere: LUNDE HARALDSEN (kapus), Tervel 1, AMORIM 3, Radicsevics 3, Szepesi 1, Kovacsics 3 (2), Sirián, Rédei-Soós 2. Edző: Ambros Martín
ÉRD: Oguntoye – Török, KOVÁCS A. 5, Bognár 2, Vukcsevics 2, Szekeres 2, Vincze 1. Csere: Gridnyeva, Janurik (kapusok), Kisfaludy, Wolf 2 (2), Koren, Franic 4 (1). Edző: Szabó Edina
Az eredmény alakulása. 5. p.: 3–4. 11. p.: 7–7. 20. p.: 12–9. 27. p.: 13–10. 35. p.: 17–12. 39. p.: 19–13. 51. p.: 27–16.
Kiállítások: –, ill. 2 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 4/3
Ambros Martín: – Az első félidőben nagyon jók voltunk támadásban, a szünet után viszont kiállítások nélkül is kellő agresszivitással, magas színvonalra tudtuk emelni a védekezést.
Szabó Edina: – A második félidőben a Győr BL-szinten védekezett a világ legjobb kapusával, és ennek a legnagyobb igyekezetünk ellenére képtelenek voltunk megtalálni az ellenszerét.
1. Győri Audi ETO KC 15 15 497–304 +193