Női kézilabda NB I: a Siófok hat góllal nyert a Vác ellen

CS. M.CS. M.
2020.10.17. 18:03
A Siófok három vereség után nyert újra (Fotó: Tumbász Hédi)
A női kézilabda NB I 10. fordulójának egyetlen megrendezett szombati mérkőzésén a Siófok KC hat góllal nyert a Váci NKSE ellen (28–22).

Az előzetesen jóval esélyesebbnek tartott Siófok mindössze 14–13-ra nyerte meg az első félidőt, miután a váciak folyamatosan válaszolni tudtak a Balaton-partiak góljaira. A második játékrészben aztán ugyanúgy pörgött tovább a hazaiak támadójátéka, a Vác azonban nem tudta tartani a lépést, így a Siófok 28–22-re nyert.

KÉZILABDA NŐI NB I
10. FORDULÓ

SIÓFOK KC–VÁCI NKSE 28–22
(14–13)
Siófok, 550
néző. V: Hantos, Rózsahegyi
Siófok: Eckerle – BÖHME 4, Van der Heijden 3, Pena, Jezic 3, KOBETIC 6, AOUSTIN 4.
Csere: Szikora (kapus), Tomori, Niombla 1 (1), SNELDER 4, Kiss N. 1, Wald, Such 2.
Edző: Bent Dahl
Vác: Triffa – Diószegi 5, HÁMORI 4, Szabó Laura, Helembai F. 3, Kácsor 3,
Radoszavljevics 1. Csere: Bukovszky (kapus), Kuczora 2 (1), Szondi, BÁRDY 4. Edző: Szilágyi Zoltán
Az eredmény alakulása. 4. perc: 0–1. 8. p.: 5–2. 11. p.: 5–5. 22. p.: 11–7. 25. p.: 13–9. 33. p.: 15–16. 42. p.: 20–17. 51. p.: 21–20
Kiállítások: 16, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 2/1
Bent Dahl: – Mindig érdekes és izgalmas a fiatal váci együttes ellen játszani. Nehéz időszak után vagyunk, az elsődleges célunk a győzelem volt. Lassú volt a tempó, a hajrában a tapasztalat a javunkra döntött.
Szilágyi Zoltán: – A végjátékot tekintve biztosan és megérdemelten tartotta otthon a két pontot a Siófok, amely rutinosabban és jobban kézilabdázott. Jobb képességű csapathoz látogattunk, mégis maradt bennem némi hiányérzet, szerettük volna kihasználni, hogy a Siófok nincs jó formában, de nem sikerült.