Kim Rasmussen tízgólos győzelemmel debütált

2016.10.08. 17:50
A magyar női kézilabda-válogatott 32–22-re legyőzte Szlovéniát az új szövetségi kapitány, a dán Kim Rasmussen első mérkőzésén Siófokon.

NŐI KÉZILABDA, FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
MAGYARORSZÁG–SZLOVÉNIA 32–22 (17–8)
Siófok, 800
néző. V: Andorka, Hucker
MAGYARORSZÁG:
Kiss É. – Orbán Adrienn, KOVÁCS ANNA 9, Kisfaludy 2, Szekeres, SZUCSÁNSZKI 3, ERDŐSI 4. Csere: Bíró B. (kapus), Kovacsics 1, Görbicz 3 (3), Dombi 3, Schatzl 4, Triscsuk, Klivinyi, Planéta, Lukács V. 3. Szövetségi kapitány: Kim Rasmussen
SZLOVÉNIA:
Stefanisin – Irman 2, Lazovic 3, Stanko 5, Krhlikar 2, Uzmah 2, MAVSAR 5 (3). Csere: Marincek (kapus), Ferfolja 1, Zec, Krajnc, Jericek 2, Cerenjak, Panger, Amon, Rebolj, Baric, Ahlin. Szövetségi kapitány: Uros Bregar
Az eredmény alakulása. 4. perc:
2–1. 9. p.: 7–4. 14. p.: 8–5. 20. p.: 12–6. 27. p.: 15–8. 32. p.: 18–9. 38. p.: 20–15. 46. p.: 25–17. 55. p.: 28–21
Kiállítások:
4, ill. 4 perc
Hétméteresek:
3/3, ill. 4/3
Kim Rasmussen:
– Az első meccsen mindig izgalmas, hogy az edzésen gyakoroltakat hogyan tudjuk élesben megvalósítani. Sok játékelem nagyon jól működött, a védelmünk sokáig rendben volt, kicsit talán jobban kell éreznünk a faultokat. A lányok együtt harcoltak, ami fontos volt nekem, néha kiengedtünk, de elégedett lehetek.
Uros Bregar:
– Tudtuk, hogy a magyarok kicsit erősek nekünk, ez az első félidőben jobban látszott. Az öltözőben aztán megbeszéltük a dolgokat, és a szünet után bebizonyítottuk, hogy azért tudunk mi kézilabdázni.NŐI KÉZILABDA, FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Siófok, 800
SZLOVÉNIA:

Több hiányzóval vágott neki a magyar válogatott az újonnan kinevezett szövetségi kapitány, Kim Rasmussen első hivatalos mérkőzésének, de már az első percekben egyértelműen jelezték a mieink, hogy bizonyítani akarnak a dán trénernek, és magukhoz ragadták a kezdeményezést. Különösen ki kell emelni Kovács Anna teljesítményét, a fiatal dunaújvárosi játékos az első tíz percben négyszer is eredményes volt.

Erdősi Ildikó gólja után már néggyel vezettünk, Kiss Éva pedig lehúzta a rolót a kapuban, ami nagyban hozzájárult ahhoz, hogy az akadozó szlovén támadógépezet csak nyolc gólt tudott szerezni az első játékrészben. Görbicz Anita eközben magabiztosan értékesítette a megítélt heteseket, Erdősi Ildikó és Kisfaludy Anett is betalált a fiatalok közül – a szünetben kilenc góllal vezetett a magyar válogatott. (17–8)

A fordulás után kissé álmosan kezdett a házigazda Siófokon, a szlovénok egy 6–3-as rohammal zárkóztak közelebb – Kim Rasmussent ez időkérésre késztette, a dán kapitány agresszívebb játékot kért. Ezt később meg is kapta, ráadásul támadásban is magára talált a magyar csapat bő negyedóra után. Kovács Anna tovább szórta a gólokat, de feliratkozott a góllövőlistára Schatzl Nadine és Dombi Luca is többek között.

Az utolsó tíz percet Kisfaludy Anett kiállításával kezdtük, ám az emberfórból jól jöttünk ki, hiszen a két minutum alatt csak eggyel csökkent az előnyünk. A végére azért felpörgött a magyar csapat, Schatzl, Dombi, Kovács és Erdősi is eredményes volt az utolsó percekben, így végül a mieink magabiztos, tízgólos győzelmet arattak Kim Rasmussen debütálásán. (32–22)

2. FÉLIDŐ

60. perc: Dombi Luca ezúttal Triscsuktól kap remek bejátszást, beállóból a jobb alsót veszi célba és szerez gólt. Még egy szlovén időkérés a végére. NA DE! Labdát szerez Kovács védekezésben, kiugratja Erdősit, aki szenzációsan átemeli a kapust, beállítva a végeredményt.32–22 IDE!
59. perc: Szép gól a túloldalon is, Uzmah emeli át Kiss Évát. 30–22
58. perc: Kiss Éva mutat be egy védést, Stanko nullszögből próbálkozik. Erdősi a bal szélről a hosszú felsőbe rakétáz a túloldalon, remek támadás a magyar lányoktól! 30–21
57. perc: Triscsukot állítják meg kőkeményen, szabaddobás. MICSODA GÓL! Kovacsics veszi észre remekül a középre bemozgó Lukácsot, meg is játssza, a ziccer pedig gólt hoz. 29–21
56. perc: Kovács Anna a kilencedik gólját szerzi, a jobb oldalról a hosszú felsőbe tüzel. Rossz bejátszás Lazovictól, ismét mi támadhatunk.28–21
55. perc: Lazovic előtt nyílik szét a magyar fel, amit ő ki is használ, közelről lő a bal sarokba. 27–21
54. perc: Kiss Éva mutat be egy szép védést, ahogy a túloldalon Marincek is.
53. perc: Mavsar ugrik be a bal szélről és lő a hosszú sarokba. Kim Rasmussen időt kér. Megvan a hatása, rögtön gólt szereznek a mieink, Schatzl eredményes.27–20
52. perc: Kiss Éva ismét a magyar kapuban. Kiegészülünk, Kovács Anna a hálóba talál, de belemenést fújnak ellene.
51. perc: Uzmah váltja gólra az emberfórt, középről a kapu közepébe lő Bíró mellett. 26–19
50. perc: Szép játék, szép gól: Dombi Luca fordul rá középen és helyez a bal alsóba. KIÁLLÍTÁS! Kisfaludy Anett kap két percet.26–18
49. perc: Kapkodóvá válik a játék, eladott labda mindkét oldalon.
48. perc: Lépéshiba nálunk, a gyors indításból Ferfolja eredményes a túloldalon. Megtörik a hosszú szlovén gólcsend. 25–18
47. perc: Jó védekezés, Lukács Viktória szerez labdát. Az indítás rossz, Kisfaludy lábára pattan a labda. Időt kér Szlovénia, négy perce gólképtelen ellenfelünk. Passzívnál Lazovic próbálkozását hárítja Bíró.
46. perc: Újabb kapufa, Stankónak nincs szerencséje. Kovács Anna viszont megszerzi nyolcadik gólját a mérkőzésen a túloldalon, a bal alsóba helyez. 25–17
45. perc: GÓL! Kovács Anna lövése irányt változtat a blokkon, és így lesz jó, becsapja Marinceket és a hálóba vánszorog a labda. 24–17
44. perc: Belemenés miatt elveszik a labdát a szlovénoktól. Szép támadás, Szucsánszki lövését lábbal védi Marincek, de marad a labda nálunk.
43. perc: Hetest kapnak a vendégek, Mavsar pedig a bal felsőt választja, és oda is lövi. Görbicz adja el a labdát támadásban, sokadik pontatlanságunk ez a második játékrészben.23–17
42. perc: REMEK KONTRA! Kovács Anna viszi fel a labdát a jobb oldalon, majd középre passzol Schatzlnak, aki a beálló helyéről kipókhálózza a bal felsőt. 23–16
41. perc: Lazovic lövését előbb sáncoljuk, majd az átlövő a kapufát trafálja telibe.
40. perc: Gyorsan válaszolnak a szlovénok, Jericek eredményes. Egy-egy kimaradt kísérlet, a magyar válogatott most nyugtatja a játékot. Technikai hiba, elveszítjük a labdát támadásban.22–16
39. perc: VÉDÉS! Jericek próbálkozását olvassa le a magyar kapus. Szucsánszki Zita ismét megvillan, középről, a blokkolni igyekvő kezek mellől helyez a bal felsőbe, a lécről vágódik be a kísérlet. 22–15
38. perc: GÓL! Szucsánszki lövése a kapusról pattan a hálóba. Három perc után lövünk ismét gólt. 21–15
37. perc: Szucsánszki durrant fölé, kissé megtorpan a magyar válogatott. Krhlikar szedi össze a bejátszást és lövi a jobb alsóba, már csak öt közte. 20–15
36. perc: Kovacsics eladja a labdát támadásban, Stanko iramodik meg vele, végigviszi és átemeli Bírót, szép egyéni akció. Eddig a második félidő 6–3 oda.20–14
35. perc: Kovács Anna már hatgólos, mindezt hat lövésből: ezúttal a jobb felsőbe bombáz. Hetes a túloldalon, Mavsar a bal alsóba helyez a jobbra dőlő Bíró mellett.20–13
34. perc: Kovacsics Anikó megszerzi első gólját a mérkőzésen, szép akció végén. Jön gyorsan a válasz a túloldalon, Stanko talál be. Kim Rasmussen időt kér.19–12
33. perc: Lazovic ragaszt nagy gólt, keresztbe mozog és a kapu jobb oldalába rakétáz. Schatzl ezúttal kihagyja a helyzetét, nem tudja behúzni a rövidbe a labdát. A szlovénok góllal büntetnek, Irman eredményes.18–11
32. perc: Remek figura, Schatzlé az első magyar gól a második félidőben. 18–9
31. perc: FOLYTATÓDIK A TALÁLKOZÓ! Görbicz lövését védi a kapus. Kiss Éva helyére Bíró Blanka a kapunkban, de a vészkapusos támadás miatt Mavsar az üres kapuba lő, Bíró nem ér vissza. 17–9

1. FÉLIDŐ

30. perc: SZÉP GÓL! Schatzl Nadine veri meg emberét a bal szélen és lövi ki a hosszú felsőt. A túloldalon Jericek mellé lő, ez a vége! SZÜNET! 17–8 IDE
29. perc: Kiegészülnek a szlovénok, erre kiállítás nálunk... Kovács Anna kap két percet. Nincs viszont gól, mellé lő a szlovén balszélső. Kim Rasmussen időt kér.
28. perc: Schatzl ugrik be a bal szélről, és lő remekül a hosszúba, ő a nyolcadik magyar gólszerző ma. 16–8
27. perc: KIÁLLÍTÁS! Mavsar kap két percet, megtámasztja a levegőben Szucsánszkit. GÓL! Gyorsan kihasználjuk az emberfórt, Kovacsics remek bejátszásával Kisfaludy fordul be és pókhálózza ki a bal felsőt. 15–8
26. perc: Hosszas szlovén támadás, de állja a sarat a magyar védelem. Irman mellé trafál a végén.
25. perc: Nina Jericek remek egyéni megoldást követően veszi be a magyar kaput, közelebb hozva a vendégeket. GYÖNYÖRŰ GÓL! Passzívnál Dombi Luca fordul be beállóban, és a jobb alsóba tüzel.14–8
24. perc: Újabb eladott labda támadásban, Kiss Éva viszont egy remek védéssel állja az útját a szlovén kontrának. Schatzl fölé lő, így ismét a szlovénok jöhetnek.
23. perc: Triscsuk eladja a labdát, Kovacsics viszont visszaszerzi a mi térfelünkön. Baric bokája aláfordul, nem tudja folytatni a játékot.
22. perc: Megtörik a közel négyperces szlovén gólcsend, Jericek lövése pattan a bal alsóba. 13–7
21. perc: Kiss Éva nagyon belelendül, ezúttal Stanko próbálkozását tolja ki. Kovacsics remek passzából Kisfaludy fordul be, de szabálytalankodnak vele szemben, hetes. GÓÓL! Görbicz nem tud hibázni, Stefanisin beleér ugyan a bivalyerős lövésbe, ám hárítani nem tud. 13–6
20. perc: Triscsuk lő hatalmas kapufát, a kipattanót összeszedik a vendégek. Kiss Éva fogja Jericek ziccerét, majd indítja Lukács Viktóriát, aki remekül ellövi a kapus mellett. Időt is kér Szlovénia.12–6
19. perc: Mavsar lő a bal szélről, kiszorított helyzetből, Kiss Éva mutat be egy újabb védést. Görbicz lövését sáncolják.
18. perc: JÖN A VÁLASZ! Erdősi Ildikó ejt a hálóba a túloldalon ziccerből, okos megoldás. 11–6
17. perc: Addig-addig járatja a labdát Szlovénia, míg Stanko megtalálja a rést a falon, harmadik gólját szerzi az irányító. 10–6
16. perc: KIMARAD A HETES! Lazovic harcolja ki, Mavsar pedig kihagyja, vagy ha úgy tetszik, lábbal hárít Kiss Éva. Hétméteres a túloldalon is, Görbicz harcolja ki, és parádésan, pimaszul értékesíti, a kapus lábai között pattintja a hálóba. 10–5
15. perc: Lazovic nem talál kaput, Kovács viszont annál inkább a túloldalon, remek passzt kap Triscsuktól és kilövi a bal alsót. 9–5
14. perc: Triscsuk és Görbicz nem értik meg egymást, elveszítjük a labdát támadásban. Szekeres védekezik kőkeményen középen, ahogyan Kisfaludy is, utóbbi sárgát is kap.
13. perc: Triscsuk hibája után elkapkodja a támadást Szlovénia, így ismét mi támadhatunk. Uzmah kap sárgát védekezésben.
12. perc: Jericek harcol ki hetest Orbán Adriennel szemben. Mavsar magabiztosan értékesíti a büntetőt, a kapu jobb oldalába pattint. 8–5
11. perc: Nincs gól, Szucsánszki középről a jobb oldali kapufa mellé pattint. Erdősi kis híján, majd Szucsánszki végleg labdát szerez, Erdősi Ildikó pedig gólra váltja a kontrát. 8–4
10. perc: Lazovic kapufája után támadhatunk a négygólos fórért.
9. perc: Kiss Éva újabb védését követően Kisfaludy Anett eredményes. 7–4
8. perc: GÓÓL! Kovács negyedszer talál be, a szaggatottról ugrik fel és a lő a jobb felsőbe. 6–4
7. perc: Labdát veszítenek a szlovénok, Szucsánszki azonban eladja támadásban. Büntetnek a vendégek, Stanko eredményes, a kapufa is kisegíti. 5–4
6. perc: Szépítenek a szlovénok, a jobb felsőt pókhálózzak ki a vendégek. KOVÁCS ANNA TARTHATATLAN! Meglövi harmadik gólját is a fiatal dunaújvárosi. 5–3
5. perc: SZÉP VÉDÉS! Kiss Éva hárít egy messziről érkező próbálkozást. OTT VAN! Szucsánszki egy szép csel után lő a jobb alsóba. 4–2
4. perc: Jön a válasz, középről a jobb felsóbe. NA DE! Kovács Anna megszerzi a második találatát a találkozón, ismét nálunk az előny. 3–2
3. perc: Védés Kiss Évától, a túloldalon Szucsánszki hetest harcol ki Lazoviccsal szemben. GÓÓL! Görbicz a kapu bal oldalába helyezi a hétméterest. 2–1
2. perc: Rossz bejátszás a mieinktől, de Görbicz Anita remekül védekezik, labdát szerez hátul! EGYENLÍTÜNK!Kovács Anna az első magyar gól szerzője. 1–1
1. perc: KEZDŐDIK A MÉRKŐZÉS! A vendégek támadnak először, meg is szerzik a vezetést, a bal alsóban köt ki a lövés. 0–1

A mieink pirosban, a szlovének fehér felsőben és zöld alsóban.

A magyar válogatottnak vannak hiányzói: többek között Tomori Zsuzsanna és Zácsik Szandra sem léphet ma pályára sérülés miatt. Kim Rasmussen bátran nyúlt a fiatalokhoz.

A két csapat a decemberi, svédországi Európa-bajnokságra hangol a mai találkozóval – mindkét együttes ott lesz természetesen a kontinenstornán.

Üdvözöljük kedves olvasóinkat a Magyarország–Szlovénia női kézilabda-mérkőzés tudósításában. Tartsanak velünk!