Női kéziválogatottunk 12 gólos sikerrel hangolt a vb-selejtezőre

2019.03.24. 15:05
A magyar válogatott 12 góllal nyert a vb-házigazda Japán ellen (Fotó: Derencsényi István)
A magyar női kézilabda-válogatott 33–21-re legyőzte Japánt a siófoki Kiss Szilárd Sportcsarnokban rendezett felkészülési mérkőzésen.

NŐI FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
MAGYARORSZÁG–JAPÁN 33–21 (12–8)
Siófok, 1000
néző. V: Bíró Á, Kiss O.
MAGYARORSZÁG: TRIFFA – Lukács V. 2, Háfra N. 1, Kovacsics 2, TÓVIZI 6, Tomori, Schatzl Nadine 2 (1). Csere: Kiss É. (kapus), Puhalák 1, KLIVINYI 6, KLUJBER 5 (2), Szabó L. 3, Lakatos R., Faluvégi D. 3, Mészáros R. 1, KOPECZ 1, Horváth D. Szövetségi kapitány: Kim Rasmussen
JAPÁN: KAMETANI – Fudzsita, Szunami J. 3, Kavamura 2, SZUNAMI K. 3, HARA 5, Kacuren 1. Csere: Itano (kapus), Josida 1, Nagata, Isi 1, Tada 2, Kitahara 3, Isikava. Szövetségi kapitány: Ulrik Kirkely
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–0. 8. p.: 2–3. 14. p.: 6–4. 24. p.: 8–6. 32. p.: 12–9. 36. p.: 16–9. 43. p.: 18–13. 47. p.: 21–14. 53. p.: 26–16
Kiállítások: 4, ill. 14 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 1/–
Kim Rasmussen: –
Az első félidőben hiányzott némi energia, főleg a támadások végén, a lövéseknél. Minden játékost sikerült pályára küldenem, ami abból a szempontból nem volt könnyű, hogy újra és újra meg kellett találnunk az egyensúlyt. A védekezés jó volt, csak a végén voltunk kicsit passzívak, de összességében nagyon elégedett vagyok.
Ulrik Kirkely: – Azért jöttünk Magyarországra, hogy nemzetközi tapasztalatot szerezzünk, mert a keretből csak két-három játékosunk játszik Európában. A meccsen sokszor tiszta helyzetekben hibáztunk, az ellenfél kapusa pedig nagyon jól védett. Az eredmény nem volt olyan fontos, de nyolcgólos vereség azért reálisabb lett volna.

A 2018-as franciaországi Európa-bajnokság után először lépett pályára a magyar női kézilabda-válogatott. Az egyhetes összetartás végén a 2019-es világbajnokság házigazdájával, Japánnal mérte össze erejét Kim Rasmussen csapata.

A siófoki Kiss Szilárd Sportcsarnokban a mieink többnyire uralták a játékot, ám a japánok szívósságát jól jelzi, hogy a mérkőzés elején többek között háromgólos hátrányból is fel tudtak állni. Az ázsiai együttes kapujában Kametani Szakura remekelt, míg a kollégája, Triffa Ágnes szintén több nagy védést bemutatott, így 20 percig fej fej mellett haladtak a felek. Ezt követően egyre jobban sikerült ellépnie ellenfelétől a magyar együttesnek, Szabó Laura, illetve Faluvégi Dorottya góljainak köszönhetően négygólosra nőtt az előnyünk a szünetre (12–8).

A fordulás után eggyel magasabb sebességi fokozatba kapcsolt a magyar válogatott: támadásban egyre többször sikerült megbontani a japánok védelmét, míg hátul összeállt a védekezésünk. Beállóban rendre sikerült megtalálni Tóvizi Petrát, a második félidőre érkező, és Tóvizihez hasonlóan hat góllal záró Klivinyi Kinga pedig remekelt, így az utolsó tíz percre fordulva már tíz gól volt a hazaiak előnye.

A három újoncot (Klujber Katrin, Kopecz Barbara, Horváth Dóra) avató magyar válogatott 12 góllal, 33–21-re nyert, győzelemmel hangolva az Ausztria elleni világbajnoki selejtező párharcra, amelynek meccseit június 2-án és 5-én rendezik meg Grazban, illetve Zalaegerszegen.

2. FÉLIDŐ

60. perc: Kavamura is szerez még egy gólt (32–20), majd az utolsó szó Tóvizié, akinek szintén beakad a lövése (33–20). Nem, nem, mégsem Tóvizié az utolsó szó, a dudaszó pillanatában még Kitahara lövése is beakad. Ezzel vége is, a magyar válogatott 12 góllal, 33–21-re legyőzte Japánt.

59. perc: Klujber lövése ugyan kijön a kapufáról, a labda azonban a kapusról visszapattanva mégis a hálóban köt ki (32–18). Kitahara szerez gólt a másik oldalon. 32–19

58. perc: Egy ügyes kínai figura végén Kavamura lő gólt. 31–18

57. perc: Tóvizi sáncol, majd az arcát fájlalja, de szerencsére jól van, marad a pályán. Kopecz remek észrevétele után Faluvégi lő gólt egy szélső befutás után. 31–17

56. perc: Az egyik oldalon Kopecz, a másikon Aizava hibázik, majd Tóvizi szerez újabb gólt (29–17). Klujber szerez labdát, majd saját maga góllal fejezi be a lerohanást. 30–17

55. perc: Hetest kapunk, Klujber pedig gólra váltja a büntetőt (28–16). Aizava lő gólt a szélről. 28–17

54. perc: Tóvizit találjuk meg ismét, befordul, majd gólt lő (27–16). Josida durrant csúnyán a kapu mellé. Rasmussen az utolsó időkérését is elhasználja.

53. perc: Klivinyi is a betörést választja, és kiszorított helyzetből be is talál a kapuba (26–16). Kiegészülünk, ráadásul Josida el is lépi.

52. perc: A debütáló Kopecz pókhálózza ki a bal felső sarkot (25–15). Tada egy betörés után emberelőnyből lő gólt. 25–16

51. perc: Josida passzívnál lő mellé, de Klujbert kiállítják, így újra kezdhetik a támadásukat. Faluvégi azonban belekap egy passzba, így labdát szerzünk.

50. perc: Japán kapufa után Puhalák lő gólt a bal szélről (24–15). Már kilenc közte, időt kérnek a japánok. Josida átlövése a blokkról megy a kapu mellé.

49. perc: Klujber bejátszása után Tóvizi szerez újabb könnyű gólt (23–15). Előbb a japánok, majd a mieink is elszórják támadásban a labdát.

48. perc: Újra Triffa a magyar kapuban, de Josida lövésénél ő sem tud segíteni (21–15). Klivinyi szerez újabb gólt. 22–15

47. perc: Megbontják a magyar falat, Tada pedig gólt szerez (20–14). Tóvizi lerázza magáról a japánokat, majd gólt dob. 21–14

46. perc: Klujber először csak majdnem, majd ténylej labdát szerez zavaróból, végül a lerohanás végén Klivinyi szerez gólt. 20–13

45. perc: Újabb lépéshiba az ázsiaiaknál, de a magyar csapat sem tud gólt szerezni, Tóvizi tűnt el két japán között.

44. perc: Klivinyi jó passza után Faluvégi ziccerét védi Itano. A kipattanó a miénk, Klujber pedig már nem hibázik. 19–13

43. perc: Kitahara átlövése ezúttal jó, a labda utat talál a kapuba (18–13), Rasmussen időt kér. Tóvizi harcol ki egy kiállítást, Hara ül le a padra.

42. perc: Védekezésben is van egy debütálónk, Horváth Dóra is a pályán.

41. perc: Lépéshiba a japánoknál, támadhatunk. Újoncot avatunk, Kopecz Barbara a pályán. Klujber lövése nem jó, majd rendezetlen védelemmel szemben Hara szerez gólt. 18–12

40. perc: Újabb Kiss-védés, de Szunami Kaho a kipattanóból már nem hibázik (17–11). Klivinyi elöl javít, egy ügyes testcsel után dob gólt. 18–11

39. perc: Lakatos találja meg Mészárost, aki emberelőnyben nem is hibázik (17–10). Kiss véd, de elszórjuk a labdát.

38. perc: Hara lövése utat talál Kiss lábai között a kapuba (16–10), majd Klivinyi távoli lövését védi a kapus.

37. perc: Kacuren próbálkozik ismét a szélről, de Kiss véd. Nagatát küldik ki két percre, Mészárost gyötörte meg a kelleténél jobban. Lukács próbálkozik egy ejtéssel, de Itano hárít.

36. perc: Rossza japán ejtés a szélről, a másik oldalon Lukács góllal büntet (16–9). Időt is kérnek a japánok.

35. perc: Kapufát lőnek a japánok, a kipattanó pedig a miénk. Klivinyi szerez újabb gólt, egy betörés után pazar cunderrel küldi a labdát a kapuba. 15–9

34. perc: Itano újabb védése, ezúttal Schatzl lövését hárítja. Újabb lépéshiba a japánoknál, majd Klivinyi lő gólt a felezővonaltól. 14–9

33. perc: Schatzl végzi el a hetest, és nem is hibázik (13–9). Kiss kaparintja meg a labdát egy rossz bejátszás után.

32. perc: Hara már nem hibázik, az átlövése utat talál a kapunkba (12–9). Lépéshiba a japánoknál, majd a lerohanásunk végén Kavamura szabálytalankodik, ezért két percre ki is áll.

31. perc: Elkezdődött a második félidő, a japánok vezethetik az első támadást. Mind a két csapat kapust cserélt. Schatzl szerez labdát, de a lerohanás végén elrontja a ziccert.

1. FÉLIDŐ

30. perc: A fal mögé befutó Schatzl kap labdát, majd gólt is szerez (12–8). Triffa még bemutat egy védést, ezzel véget is ér az első félidő, a szünetben 12–8-ra vezet a magyar válogatott.

29. perc: Tomori szerez labdát, majd észreveszi az ürese maradt japán kaput, ám rosszul céloz, így ismét a japánok támadhatnak. Szunami Kaho szerez újabb gólt egy betörés után. 11–8

28. perc: Egy gyors támadás végén Szunami Kaho töri meg a japán gólcsendet (10–7). Faluvégi elkapta a fonalat, hiába próbálják meg leütközni is, ismét eredményes a szélről beugorva. 11–7

27. perc: Kiállítás a japánoknál, Josidát küldik ki a bírók két percre. Ez már bent van, Faluvégi szerez gólt a jobb szélről. 10–6

26. perc: Megint jó Tomori passza Szabónak, aki ezúttal sem hibázik (9–6). belemenés a japánoknál, támadhatunk.

25. perc: Kitahara átlövése sem jó, csúnyán a kapu fölé száll a labda.

24. perc: Szunami Jui durrant jócskán a kapu fölé. Ügyes játék végén Tomori bejátszása után a védőjétől elszakadó Szabó lő gólt beállóból. 8–6

23. perc: Továbbra sem megy szélről, Kovacsics passza után Faluvégi lövését védi Kametani.

22. perc: Időt kérnek a japánok. Triffa és a kapufa hárít közös erővel egy átlövést.

21. perc: Lakatos lövése köt ki a blokkban, majd lehúzzuk Faluvéginek a labdát, lövését azonban Kametani ujjheggyel védi.

20. perc: Triffa mutat be egy újabb védést, ezúttal Isikava szélről érkező lövését védi.

19. perc: Triffa védi Kitahara átlövését. A másik oldalon Szabó kap labdát, lefordul a védőjéről, majd a jobb alsó sarokba dobja a labdát. 7–6

18. perc: Szabó harcol ki hetest, sőt Szunami Juit még ki is állítják. Klujber érkezik, de a második büntetőjét védi Kametani.

17. perc: Szunami Jui próbálkozik ismét, a sáncon megpattanó lövése után pedig ezúttal a kapunkban köt ki a labda (6–5). Klujbernél látnak lépést, a japánok pedig egyenlítenek, Isii köszön be ziccerből. 6–6

16. perc: Triffa ezúttal a bal szélről beugró Kacuren lövését védi. Szunami Jui lövését blokkoljuk.

15. perc: Isiit állítják ki kettő percre, ismét emberelőnyben vagyunk. Klujber előtt nyílik meg a fal, de Kametani védi a ziccerét.

14. perc: Labdát veszítünk támadásban, így Hara dobhatja a labdát az üresen maradt kapunkba. 6–4

13. perc: Lukács ugrik be a jobb szélről, és nem is hibázik (6–3). Triffa mutat be egy bravúrt, a jobb szélről beugró Fudzsita ziccerét védi lábbal.

12. perc: Lukács szerez labdát, majd a lerohanás végén Kovacsics passzol Tóvizihez, aki értékesíti a ziccert (5–3). Hetes és két perc, Tóvizinek kell leülnie a padra. Kiss Éva érkezik a kapuba, és lábbal védi Hara hetesét.

11. perc: A debütáló Klujber érkezik, és értékesíti is a büntetőt. 4–3

10. perc: Alig maradt az emberelőnyünkből, Kim Rasmussen időt kér. Nagata, majd Fudzsita is besárgul, mi pedig hetest kapunk.

9. perc: Labdát szerzünk, majd a lerohanás végén Tomori hibázik.Belemenés a japánoknál, de ezt a lerohanást sem tudjuk góllal befejezni.

8. perc: Szunami Jui szerez újabb gólt, ezúttal átlövésből (2–3). Kovacsics szinte azonnal egyenlít, sőt, Harát még ki is állítják két percre. 3–3

7. perc: Egy ügyes akció végén Szunami Jui ejti át a jobb szélről Triffát (2–2). Háfra lövése ezúttal sem túlé pontos, védi a kapus.

6. perc: Hara ugrik be a hatoson belülre, majd a kapuba pattintja a labdát (2–1). A másik oldalon Kametani védi Háfra lövését.

5. perc: Kovacsics is besárgul, majd Hara megy bele Háfrába. Triffa indítása rossz, jöhetnek a japánok.

4. perc: Háfra kap sárgát, majd Triffa mutat be egy újabb védést egy átlövés után. Góllal büntetünk, Háfra eredményes egy betörés után. 2–0

3. perc: Tomori szerez meg egy labdát, újra támadhatunk. Átlövéssel próbálkozik a nyitott védekezés ellen, Kovacsics zúdítja a léc alá a labdát. 1–0

2. perc: Szunami Jui lövésébe belekap a sánc, majd Triffa véd. A másik oldalon Schatzl próbálkozik egy ejtéssel,d e a labda lejön a lécről.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a mieink vezethetik az első támadást. Háfra ejti ki a labdát, fordulhatnak a japánok. Triffa mutat be egy védést, majd a lerohanás végén Schatzl lövését védi Kametani.

Háfra Noémit a 25., Mészáros Reát 50. válogatottsága alkalmából köszöntötték.

A mieink piros-fehér, a japánok tiszta sárga szerelésben lépnek pályára.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Magyarország–Japán felkészülési mérkőzés. Tartsanak velünk!

ELŐZMÉNYEK

A magyar válogatott az Ausztria elleni világbajnoki selejtezőre készül, amelynek meccseit június 2-án és 5-én rendezik Grazban, illetve Zalaegerszegen.

„Az elsődleges és legfőbb célunk a júniusi, Ausztria elleni világbajnoki selejtező sikeres megvívása, ennek rendeljük alá a márciusi válogatott hetet is– mondta elKim Rasmussen, a magyar válogatott szövetségi kapitánya. –Fontos, hogy minél több játékos ott legyen a válogatott körül, hiszen a tavalyi Európa-bajnokságot megelőzően is nagy hasznunkra volt, hogy a kieső kézilabdázók helyére olyanok kerültek a keretbe, akik ismerték a csapat koncepcióját, játékát. Az idén is szeretnénk minden eshetőségre felkészülni, hogy a lehető legkevésbé legyen sebezhető a csapat. A B-válogatottban ezúttal helyet kaptak egyrészt olyan fiatal játékosok, akik a későbbiekben az A-keret tagjai lehetnek, valamint több rutinosabb kézilabdázó is, akik közül többen már velünk voltak az A- vagy a B-keretben.”

Az Európa-bajnokságon hármas védőként jó teljesítményt nyújtó Planéta Szimonetta nem bevethető, visszatérhet viszont Tomori Zsuzsanna, míg a Ferencvárosba igazolása óta a Bajnokok Ligájában is bizonyító Klujber Katrinra is az A-keretben számít a kapitány. A korábban kihirdetett keret tagjai közül az irányító Tóth Gabriella, a szintén érdi kapus, Janurik Kinga, és a debreceni jobbátlövő, Kovács Anna nem tud a csapat rendelkezésére állni. Helyettük a Debrecen hálóőre, Triffa Ágnes, illetve két átlövő, a ferencvárosi Horváth Dóra és a mosonmagyaróvári Kopecz Barbara kap lehetőséget a balatonboglári edzőtáborozáson, illetve a vasárnapi meccsen.

„Szeretnék kipróbálni néhány új játékost, és azoknak is lehetőséget adni, akik régen voltak velünk a válogatottnál – nyilatkozta adaniasport.hu-nakUlrik Kirkely, aki 2016 óta vezeti Japán női kézilabda-válogatottját. – Sajnos a japán bajnokcsapat, a Hokkoku Bank nem engedte el a játékosait erre az összetartásra. Többen sérüléssel bajlódnak, egyik legjobbunk, Ikehara Ajaka, a Nyköbing jobbszélsője például térdszalagszakadás miatt nem tarthatott velünk.Azok közül, akiket figyelembe vennék a világbajnokságon, illetve az olimpián, legalább 10-12 játékosom hiányzik a mostani keretből.”

A második kalapba került a magyar női kézilabda-válogatott a jövő decemberi, dán–norvég közös rendezésű Európa-bajnokság selejtezőjének sorsolása előtt. Részletek és a kalapok itt!

A MAGYAR A-VÁLOGATOTT KERETE
Kapusok:
BÍRÓ Blanka (FTC-Rail Cargo Hungaria), KISS Éva (Győri Audi ETO), TRIFFA Ágnes (DVSC Schaeffler)
Jobbszélsők:FALUVÉGI Dorottya (FTC-Rail Cargo Hungaria), LUKÁCS Viktória (FTC-Rail Cargo Hungaria)
Jobbátlövők:KLUJBER Katrin (FTC-Rail Cargo Hungaria), TOMORI Zsuzsanna (Győri Audi ETO)
Irányítók:KOVACSICS Anikó (FTC-Rail Cargo Hungaria), LAKATOS Rita (GVM Europe-Vác)
Beállók:ELGHAOUI Asma (Siófok KC), MÉSZÁROS Rea (FTC-Rail Cargo Hungaria), SZABÓ Laura (Érd), TÓVIZI Petra (DVSC Schaeffler)
Balátlövők:HÁFRA Noémi (FTC-Rail Cargo Hungaria), HORVÁTH Dóra (FTC-Rail Cargo Hungaria), KOPECZ Barbara (EU-Fire Mosonmagyaróvári KC SE), KLIVINYI Kinga (FTC-Rail Cargo Hungaria)
Balszélsők:KAZAI Anita (Dunaújvárosi KKA), PUHALÁK Szidónia (Győri Audi ETO), SCHATZL Nadine (FTC-Rail Cargo Hungaria)