Női kézilabda: magabiztos siker a házigazda ellen a Szöul-kupán

2019.11.23. 11:34
Kiss Éva lehúzta a rolót a második félidő elején (Fotó: Derencsényi István)
A világbajnokságra készülő magyar női kézilabda-válogatott hat góllal nyert a házigazda Dél-Korea ellen a Szöul-kupa nemzetközi felkészülési torna második fordulójában. Az ázsiaiak a második félidő elején 13 percig képtelenek voltak betalálni, ezalatt a mieink olyan előnyt építettek ki, amivel biztosan be tudták húzni a meccset.

Az oroszoktól elszenvedett szűk vereség után a házigazda Dél-Korea elleni meccsel folytatta a hangolást a magyar válogatott a november végén kezdődő olimpiai kvalifikációs vb-re. Kim Rasmussen szövetségi kapitány a Szöul-kupa második fordulójában a két fiatalabb szélsőjével kezdett, Faluvégi Dorottyának és Márton Grétának is fontos volt, hogy önbizalmat gyűjtsön első felnőttvilágversenye előtt.

Rasmussen arról beszélt az első találkozó után, hogy jobban kell kezdenünk a félidőket, s ezzel most nem is volt probléma. Ugyanakkor az ázsiaiak is szép akciókat mutattak be, a mindkét kapu előtt meglevő pontatlanságainkat kihasználva fordítani tudtak, és 9–7-re átvették a vezetést. Triffa Ágnes egy dupla védéssel adta át a helyét a huszadik perc után Kiss Évának, a mieink pedig bár javuló játékkal 13–10-es előnybe is kerültek a félidő hajrájában, a szünetben csak 14–13 volt az állás a javunkra.

A második játékrész elején aztán fordulat állt be, Kiss lehúzta a rolót, hetest és ziccert is védett, de előtte a védelem is stabilabban teljesített. Dél-Korea 13 percig nem tudott betalálni, ezt kihasználva 19–13-ra elhúztunk. A kihagyott helyzetek után Faluvégi is eredményes volt, és Vámos Petra is megszerezte első gólját a felnőttválogatottban. A hajrában teljesen megnyitották a falukat a koreaiak, kellett egy kis idő, amíg megtaláltuk erre az ellenszert, ám ez is csak arra volt elég, hogy mínusz nyolcról ötre jöjjenek fel. Ekkor már hátul is lankadt a figyelmünk, a biztos győzelmünk azonban nem forgott veszélyben, és végül 31–25-re nyertünk.

A statisztikák alapján Kiss hatvan százalékkal védett a neki jutó periódusban, ami kiemelkedő szám, míg összességében hetven százalékkal lőttünk a meccsen. A balkezeseink összesen 11-szer találtak be (Kovács Anna neve mellett kilenc próbálkozásból hét gól, Klujber Katrinnál ötből négy szerepelt), ami szintén biztató, és Háfra Noémi is jobb formát mutatott, mint az első fordulóban.

„Jól teljesítettek a lányok, már szinte mindenki túltette magát az időeltolódás okozta nehézségeken, frissebben mozgott a csapat – értékelt Kim Rasmussen a meccs után az mksz.hu-nak. – Mindkét félidőt jól kezdtük, az oroszok elleni találkozó után figyeltünk is erre. Az 51. percig nagyszerűen működött a játék, főként hátul, a végén az ázsiaiak szinte a félpályáig kinyitották védekezésüket, de ebből is tanultunk. Mérkőzésről mérkőzésre lép előre a csapat, ennek örülök, ráadásul a fiatalok is egyre jobban teljesítenek.”

A vasárnapi szünnap után hétfőn az oroszoktól súlyos vereséget szenvedő Szerbia ellen zárjuk a tornát.

NŐI KÉZILABDA, SZÖUL-KUPA NEMZETKÖZI FELKÉSZÜLÉSI TORNA
2. FORDULÓ
MAGYARORSZÁG–DÉL-KOREA 31–25 (14–13)
Szöul. V: Nastase, Stancu (románok)
MAGYARORSZÁG: Triffa – Faluvégi D. 3, KOVÁCS ANNA 7 (2), Kovacsics 2, Tóvízi, HÁFRA N. 5, Márton G. 2. Csere: KISS É., Bíró B. (kapusok), Tomori, Vámos P. 1, Klujber 4 (3), Tóth G. 2, PÁSZTOR N. 2, Schatzl Nadine 3, Kiss N. Szövetségi kapitány: Kim Rasmussen
DÉL-KOREA: Pak Sze Jung – Kim Szon Hva, RJU UN HI 6, LI MI GJONG 7 (1), Szim He In 1, Kang Un Hje, Csoj Szu Dzsi 2. Csere: Kim Szu Jon (kapus), Han Mi Szul, Kvon Han Na 1, Sin Un Dzsu 1, Ju Szo Dzsong 2, Kim Szo Ra, Mun Szu Hjon, Szong Dzsi Un 5 (5), Von Szon Pil. Szövetségi kapitány: Kang Dzse Von
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–1. 13. p.: 7–5. 18. p.: 7–9. 26. p.: 13–10. 42. p.: 20–13. 50. p.: 24–16. 55. p.: 27–19
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 8/6

A másik mérkőzésen: Szerbia–Oroszország 24–43 (11–21)

Kapusok:
Bíró Blanka (FTC-Rail Cargo Hungaria), Kiss Éva (Győri Audi ETO), Triffa Ágnes (DVSC Schaeffler)
Jobbszélsők:Faluvégi Dorottya (Győri Audi ETO), Lukács Viktória (FTC-Rail Cargo Hungaria)
Jobbátlövők:Kiss Nikolett (Érd), Klujber Katrin (FTC-Rail Cargo Hungaria), Kovács Anna (DVSC Schaeffler)
Irányítók:Kovacsics Anikó (FTC-Rail Cargo Hungaria), Tóth Gabriella (Érd), Vámos Petra (DVSC Schaeffler)
Beállók:Szabó Laura (Érd), Pásztor Noémi (FTC-Rail Cargo Hungaria), Tóvizi Petra (DVSC Schaeffler)
Balátlövők:Háfra Noémi (FTC-Rail Cargo Hungaria), Tomori Zsuzsanna (Siófok KC)
Balszélsők:Márton Gréta (FTC-Rail Cargo Hungaria), Schatzl Nadine (FTC-Rail Cargo Hungaria)
Szövetségi kapitány:
Kim Rasmussen
Edző:Siti Beáta
Kapusedző:Bakos István

NŐI KÉZILABDA-VB (2019. november 30. – december 15., Kumamoto, Japán)
A CSOPORTBEOSZTÁS

A-csoport (Kumamoto):Kuba, Angola, Szlovénia, Norvégia, Hollandia, Szerbia
B-csoport (Jamaga, Kumamoto):Ausztrália, Brazília, Dél-Korea, Dánia, Franciaország, Németország
C-csoport (Jacusiro, Kumamoto):Kazahsztán, Szenegál, Spanyolország, MAGYARORSZÁG, Románia, Montenegró
D-csoport (Kumamoto):Kongói DK, Argentína, Kína, Svédország, Oroszország, Japán

A magyar válogatott csoportmérkőzései (magyar idő szerint)
November 30., szombat, 10.00:
Magyarország–Kazahsztán (Tv:M4 Sport, élőben az NSO-n)
December 1., vasárnap, 10.00:Spanyolország–Magyarország (Tv:M4 Sport, élőben az NSO-n)
December 3., kedd, 7.00:Magyarország–Montenegró (Tv:M4 Sport, élőben az NSO-n)
December 4., szerda: 11.00:Magyarország–Szenegál (Tv:M4 Sport, élőben az NSO-n)
December 6. péntek, 11.00:Románia–Magyarország (Tv:M4 Sport, élőben az NSO-n)

A csoportok első három-három helyezettje jut a középdöntőbe. A világbajnokság győztese kijut a tokiói olimpiára, a 2–7. helyezettek olimpiai selejtezőt játszhatnak 2020 márciusában. Amennyiben kvótával már rendelkező csapat a 27. hely között végez, a selejtezős részvételi lehetőségek a világbajnoki rangsor további válogatottjaira szállnak át.