Női kézilabda: magabiztos győri, négygólos Fradi-győzelem

2018.08.03. 22:17
Danyi Gábor vezetőedzőként is bemutatkozott (Fotó: Facebook/Győri Audi ETO KC)
Pénteken több élvonalbeli magyar női kézilabdacsapat is felkészülési mérkőzést vívott. A bajnok Győri Audi ETO KC 21 góllal győzött az MTK ellen, az FTC-Rail Cargo Hungaria néggyel verte az Érd csapatát, míg a Dunaújvárosi Kohász KA két góllal nyert Viborgban.

A győriek egy szomorú sajtótájékoztató után (amelyen a holland válogatott beállója, Yvette Broch bejelentette, hogy felfüggeszti a pályafutását) az MTK-t fogadták, a mérkőzésen a Danyi Gábor vezérletével összeállt új edzői stáb mellett az új igazolások – Amandine Leynaud, Veronica Kristiansen és Kari Brattset – is bemutatkoztak.

A klub honlapjának beszámolója szerint bajnokcsapat már a félidőben magabiztos előnyre tett szert (17–8), a végét pedig még jobban megnyomva végül 40–19-es győzelmet aratott. A csapat legközelebb augusztus 10-én, pénteken, 18 órai kezdettel a francia Besancont fogadja.

Az FTC-Rail Cargo Hungaria az Elek Gyula Arénában fogadta az Érdet, és Szemerey Zsófi remek védéseinek is köszönhetően négy góllal nyert. Az első félidőben az Érd többször is vezetett (3–5, 7–10), de a hazaiak Háfra Noémi és Hornyák Dóra vezérletével a szünetre 15–15-re egyenlítettek.

A második félidőben az Érd 21–21-ig tartotta a lépést, azonban a második félidőre beállt Szemerey Zsófi három hetest is kivédett, több bravúrt is bemutatott, és vezérletével a Fradi egy 6–0-s szériát produkálva végül 29–25-re győzött.

A Dunaújvárosi Kohász KA egy Odense elleni siker, és egy Silkeborg elleni sima vereség után győzelemmel zárta a dániai edzőtábort: pénteken két góllal, 23–21-re megverte a Viborgot.