Háfra Noémi ezúttal is ott van a keretben (Fotó: Kovács Anikó)

 

A 28 fős bő keretben helyet kapott, ám ezúttal a keretszűkítés áldozata lett Szikora Melinda (Siófok), Grosch Vivien (Dunaújváros), Kovács Anett (Békéscsaba), Kovács Anna (DVSC), Tomori Zsuzsanna (Siófok), Vámos Petra (DVSC), Kisfaludy Anett (Érd), Fodor Csenge (Győri ETO) és Puhalák Szidónia (Győri ETO).

 
Nagy fejtörést okozott a jó formája – Danyi Gábor a keretből kimaradó Szikora Melindáról

Az már a keretszűkítés előtt kiderült, hogy Tomori Zsuzsanna nem lehet ott a győri tornán, mivel kiújult egy korábbi belszervi problémája, emiatt várhatóan hat-nyolc hétig nem játszhat.

A szűkített keretbe a Ferencváros 9, az Érd 4, a Győri ETO és a Vác 2-2, a DVSC és az MTK pedig 1-1 játékost ad.

Az olimpiai selejtezőre 16 játékost nevezhet a kapitánypáros, ám a torna folyamán három cserére lesz lehetőség a keretben. A négyes torna első két helyezettje lehet ott a tokiói olimpián.

A válogatott március 10-én kezdi meg a felkészülést.

A MAGYAR VÁLOGATOTT 19 FŐS KERETE
Kapusok: 
Bíró Blanka (FTC), Janurik Kinga (Érd), Kiss Éva (Győri ETO)
Jobbszélsők: Faluvégi Dorottya (Győri ETO), Lukács Viktória (FTC)
Jobbátlövők: Kiss Nikoletta (Érd), Klujber Katrin (FTC)
Irányítók: Kovacsics Anikó (FTC), Lakatos Rita (Vác), Tóth Gabriella (Érd)
Beállók: Pásztor Noémi (FTC), Szabó Laura (Érd), Tóvizi Petra (DVSC)
Balátlövők: Csiszár-Szekeres Klára (FTC), Háfra Noémi (FTC), Kácsor Gréta (Vác), Szöllősi-Zácsik Szandra (MTK Budapest)
Balszélsők: Márton Gréta (FTC), Schatzl Nadine (FTC)

Szövetségi kapitányok: Danyi Gábor, Elek Gábor
Szakmai tanácsadó: Görbicz Anita
Kapusedző: Bakos István
Erőnléti edző: Holanek Zoltán
Mentáltréner: dr. Balogh László
Orvos: dr. Lohner Balázs
Fizioterapeuta: Szikra-Mezey Csaba
Masszőr: Sándor Dániel
Technikai vezető: Hill Péter

A NŐI KÉZILABDA OLIMPIAI SELEJTEZŐ GYŐRI CSOPORTJÁNAK PROGRAMJA
Március 20., péntek
17.00: Magyarország–Kazahsztán (Tv: M4 Sport) – élőben az NSO-n!
20.00: Oroszország–Szerbia (Tv: M4 Sport)

Március 21., szombat
17.30: Magyarország–Szerbia (Tv: M4 Sport) – élőben az NSO-n!
20.30: Oroszország–Kazahsztán

Március 22., vasárnap
17.30: Szerbia–Kazahsztán
20.30: Magyarország–Oroszország (Tv: M4 Sport) – élőben az NSO-n!

TOVÁBBI CSOPORTOK (március 20–22.)
Llíria: 
Spanyolország (rendező), Svédország, Argentína, Szenegál
Podgorica: Montenegró (rendező), Norvégia, Románia, Thaiföld

A SZERB VÁLOGATOTT 19 FŐS KERETE
Kapusok: 
Krisztina Graovac (Muratpasa – Törökország), Jovana Riszovics (Podravka Koprivnica – Horvátország), Katarina Tomasevics (Szombathelyi KKA – Magyarország)
Jobbszélsők: Jovana Bogojevics (Naisza Nis), Zseljka Nikolics (SCM Craiova – Románia)
Jobbátlövők: Andjela Janjusevics (Siófok – Magyarország), Jelena Lavko (Érd – Magyarország), Dijana Stevin (Celles-sur-Belle – Franciaország), Jelena Trifunovics (Ramnicu Valcea – Románia)
Irányítók: Andrea Lekics (CSM Bucuresti – Románia), Krisztina Liscsevics (Ramnicu Valcea – Románia)
Beállók: Dragana Cvijics (CSM Bucuresti – Románia), Jovana Milojevics (Zaglebie Lubin – Lengyelország), Szladjana Pop-Lazics (Brest Bretagne Handball – Franciaország)
Balátlövők: Jovana Jovovics (Dunaújvárosi Kohász KA – Magyarország), Jovana Sztoiljkovics (Chambray Touraine Handball – Franciaország)
Balszélsők: Milosevics Tímea (Kisvárda – Magyarország), Szanja Radoszavljevics (Váci NKSE – Magyarország), Dijana Radojevics (Mérignac Handball – Franciaország)

AZ OROSZ VÁLOGATOTT 28 FŐS KERETE
Kapusok:
 Viktorija Kalinyina (Kubany), Anasztaszija Lagina (Lada), Anna Szedojkina (Rosztov-Don), Kira Truszova (Asztrahanocska)
Jobbszélsők: Gyiana Golub (Kubany), Julija Manaharova (Rosztov-Don), Marina Szudakova (Rosztov-Don), Olga Fomina (Lada)
Jobbátlövők: Anna Vjahireva (Rosztov-Don), Valerija Maszlova (Rosztov-Don), Antonyina Szkorobogatcsenko (CSZKA)
Irányítók: Jekatyerina Iljina (CSZKA), Irina Nyikityina (Rosztov-Don), Jaroszlava Frolova (Rosztov-Don), Karina Szabirova (Asztrahanocska)
Beállók: Jana Zsilinszkajtye (CSZKA), Anasztaszija Illarionova (Zvezda), Kszenyija Makejeva (Rosztov-Don), Jekatyerina Matlasova (Kubany)
Balátlövők: Vladlena Bobrovnyikova (Rosztov-Don), Anna Szeny (Rosztov-Don), Olga Gorsenyina (CSZKA), Jelizaveta Malasenko (Asztrahanocska), Jelena Mihajlicsenko (Lada)
Balszélsők: Polina Gorskova (CSZKA), Krisztyina Kozsokar (Rosztov-Don), Polina Kuznyecova (Rosztov-Don), Natalja Resetnyikova (Lada)