Keserű BL-nyitány: az FTC 9 góllal kikapott Norvégiában

2019.10.05. 19:05
A Heidi Löke (55) vezette Vipers Kristiansand nem adott esélyt a Ferencvárosnak (Fotó: Facebook/Vipers Kristiansand)
A női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének első fordulójában az FTC-Rail Cargo Hungaria idegenben 31–22-re kikapott a norvég Vipers Kristiansandtól.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
A-CSOPORT, 1. FORDULÓ

VIPERS KRISTIANSAND (norvég)–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 31–22 (16–11)
Kristiansand, 1640 néző. V: Leandersson, Lindroos (finnek)
VIPERS: A. Pedersen – Aune 6, Waade 1, Tomac 1, H. Löke 8, Arntzen 7 (2), Jonassen 2. Csere: Naes 1, Sulland 5 (1), Refsnes
Edző: Ole Gustav Gjekstad
FTC: Bíró B. – Lukács V. 2, Klujber 3 (1), Kovacsics 2, Snelder, Háfra N. 10, Schatzl Nadine 3 (1). Csere: Szemerey (kapus), Pásztor N., Tóth N., Márton G., Christensen, Csiszár-Szekeres, Mészáros R. 1, Bánfai 1, Debreczeni-Klivinyi
Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 3. perc: 1–3. 7. p.: 2–4. 10. p.: 4–5. 13. p.: 7–7. 16. p.: 8–9. 22. p.: 13–9. 25. p.: 14–10. 32. p.: 18–11. 36. p.: 19–12. 45. p.: 22–15. 49. p.: 26–19
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/3, 5/2
Ole Gustav Gjekstad: –
Nagyon örülök a győzelemnek, boldog vagyok, hogy ilyen sebességgel játszottunk, és hogy több, meccset eldöntő jó egyéni produkció akadt nálunk. A gyors indításból szerzett gólok is kulcsfontosságúnak bizonyultak.
Elek Gábor: – Abszolút megérdemelten nyert a Vipers, amely nagy sebességgel játszott. Az első negyedórában méltó ellenfélnek bizonyultunk, sőt, valamivel még jobban is kézilabdáztunk. Utána kiütközött a két együttes közötti rutinbeli különbség és a rivális kapusa is elkapta a fonalat. A számok önmagukért beszélnek: ennyi eladott labdával és kihagyott ziccerrel nem lehet nyerni egy ilyen szintű ellenfél otthonában. Bízom benne, hogy a következő meccseken stabilabban játszunk majd, mert fiatal csapatunknak szüksége van a fejlődésre.

A csoport másik mérkőzésén
Vasárnap

17.00: Metz Handball (francia)–HC Podravka Vegeta (horvát)

„Nagyon fontos lenne nekünk a jó rajt, az idény eleji meccseink miatt is kellene a lelkeknek néhány bravúrgyőzelem” – mondta Elek Gábor, az FTC edzője a norvég Vipers Kristiansand elleni idegenbeli mérkőzés előtt.

A bravúrgyőzelem azonban nem jött össze, annak ellenére sem, hogy az előző idényben final fourba jutó, és ott végül a bronzérmet megszerző Vipers sem volt könnyű helyzetben: Heidi Löke ugyan felépült, a sérült Katrine Lundéra és Henny Reistadra viszont nem számíthatott Ole Gustav Gjekstad.

Debütálók és egy visszatérő
A Ferencvárosban Szekeres Klára gyermeke születése óta először lépett pályára, a 19 éves Bánfai Kíra és a 20 esztendős Pásztor Noémi pedig egyaránt az első Bajnokok Ligája-mérkőzésén szerepelt – ráadásul előbbi gólt is szerzett.

A Ferencváros kezdett jobban, Háfra Noémi tarthatatlan volt, az első félidőben nyolc lövésből hét gólt szerzett, míg a kapuban Bíró Blanka több nagy bravúrt is bemutatott. Igaz, szépen lassan a hazaiak is belelendültek, egyre jobban zárt a védelmük, a szerzett labdákból pedig gyorsan indultak és több könnyű gólt is dobtak. A Vipers Emilie Hegh Arntzen és Malin Aune vezetésével a 18. percben vette át először a vezetést, és többek között egy hétperces ferencvárosi gólcsendet kihasználva ötgólos előnyt épített ki az első félidő végére. 16–11

A fordulás után sajnos nem változott a játék képe, a Vipers szinte az összes támadását góllal fejezte be – ez elsősorban az egyre jobban belelendülő, végül kilenc találattal záró Lökének volt köszönhető. A norvégok folyamatosan növelték az előnyüket – 30–20-nál tíz gól is volt a két csapat között –, végül 32–21-re nyertek, és fontos győzelemmel kezdték a sorozatot.

Folytatás jövő héten vasárnap, az FTC Érden fogadja a francia Metz Handballt, míg a Vipers Kristiansand a horvát HC Podravka Vegeta vendége lesz.

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Időt kért Ole Gustav Gjekstad. Eladja a labdát az FTC, de kapufát dobnak a hazaiak, így 31–22 a vége, kilenc góllal nyert a Vipers.

59. perc: Klujber lövését védi Pedersen, majd Arntzen lő gólt. 31–22

58. perc: Nem tartott sokáig az emberelőnyt, Lukácsot is kiküldik. Bánfai kanyarodik fel a jobb szélről, majd megszerzi az első BL-gólját. 30–22

57. perc: Utólag egy norvégot, egészen pontosan Tomacot ki is állítottak.

56. perc: Antzen pazar labdát ad Lökének, aki leszedi a levegőből, majd a kapuba dobja (30–20). Háfra lő újabb gólt, már a tizediket. 30–21

55. perc: Sulland nem kegyelmez, a léc alá zúdítja a labdát (29–20). Pedersen mutat be egy újabb védést.

54. perc: Labdát veszít a Ferencváros, majd Löke harcol ki egy hetest.

53. perc: Arntzen hosszú indítást kap, Lukács góllal büntet (28–20). Mészáros védekezik jól, labdát szerez a Fradi.

52. perc: Elveszik a labdát a norvégoktól, majd a Ferencváros is elszórja.

51. perc: Háfra lövését Pedersen védte. Minden támadásukat góllal fejezik be a norvégok, ezúttal Arntzen volt eredményes. 28–19

50. perc: Mészáros szerez egy gyors gólt (26–19), időt kérnek a norvégok. Sulland nem gondolkodott sokat, talpról kilőtte a kapu bal oldalát. 27–19

49. perc: Klujber gólt lő (25–18), de azonnal válaszolnak a norvégok, ezúttal Aune a jobb szélről. 26–18

48. perc: Löke a második félidőben beindult, újabb gólt szerzett (24–16). Gyors ferencvárosi válasz, Klujber eredményes átlövésből (24–17). A forgatókönyv a szokásos, egy lövőcsel után megtalálják Lökét, aki nem is hibázik. 25–17

47. perc: Klivinyi lövése a sáncról, majd a lécről megy a kapu fölé. Óriási gól, Háfra bombázza a jobb felső sarokba a labdát. 23–16

46. perc: Bánfai ugrik be a jobb szélről, de a lövését védi Pedersen. A norvégok viszont gólt lőnek a jobb szélről, Aune ejti át Bírót (23–15). Elek Gábor a harmadik idejét is kikéri.

45. perc: Snelder húzza meg Löke mezét, ez is kiállítás. Löke elől ezúttal sikerült elhalászni a bejátszást.

44. perc: Aune lövését Bíró védte. Christensen szépen lefordult a védőjéről, majd az oldalhálóba dobta a labdát.

43. perc: Klivinyi egy jó csellel betör, majd csúnyán a kapu fölé dobja a labdát.

42. perc: Schatzl hetesé védi a kapus, de a kipattanót már nem hibázza el a szélső (21–15). Azonnal jön a válasz, Sulland talál be. 22–15

41. perc: Ügyes bejátszás, Löke már az ötödik gólját szerezte (21–14). Klivinyi harcol ki egy hetest.

40. perc: Passzívnál Háfra bejátszása nem volt jó Sneldernek. Ráadásul védekezésben Háfrát ki is állítják két percre.

39. perc: Kiegészültek a norvégok. Sulland gólját nem adják meg.

38. perc: Löke lő gólt, és hiába reklamálnak a ferencvárosiak, meg is adják a gólját (20–14). Belemenést fújnak Háfránál.

37. perc: Pedersen védi Klujber lövését, de a norvégok gyors indítása rossz. Háfra harcol ki egy hetest, ráadásul Waadét két percre ki is állítják. Schatzl érkezik, ő gólra is váltja a büntetőt. 19–14

36. perc: Ez már bent van, Sulland átlövése volt pontos (19–13). Tomac szerzett labdát, de hiába vitte végig a lerohanást egyedül, Bíró védett. Elek Gábor időt kért.

35. perc: Elhibázott norvég támadás, de nem tud közelebb zárkózni az FTC. Arntzen lövése a sáncról ment a kapu mellé.

34. perc: Elcsúszott a norvég szélső, jöhet a Fradi. Kovacsics egy ügyes megindulás után kilövi a kapu jobb oldalát. 18–13

33. perc: Löke lő gólt, de visszafújják, hetest kapnak a norvégok. Arntzen a kapufára vágja a labdát, ez most kimaradt.

32. perc: Tóth szabálytalankodott, hetest kapott a Vipers. Arntzen ezúttal sem hibázik (18–11). Gyors ferencvárosi válasz, Háfra talált be. 18–12

31. perc: Elkezdődött a második félidő, támadnak a hazaiak. Rögtön gólt is szereznek, egy ügyes bejátszás után Löke talál be (17–11). Ferencvárosi labdavesztés, újra támadhatnak a norvégok…

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Háfra egy szép csel után lő gólt (15–11), de azonnal jön a válasz, Löke köszön be a gyors támadás végén (16–11). Ez a vége az első félidőnek, a szünetben öt góllal vezet a Vipers.

29. perc: Ezúttal sincs ferencvárosi gól, nem úgy a másik oldalon, ahol Sulland talál be a jobb szélről. 15–10

28. perc: Háfra harcol ki egy hetest. Sajnos ez is kimarad, Kovacsics lövése után elakad a labda Pedersen lábában. Bíró tartja a Fradit, Sulland lövését is hárítja.

27. perc: Bíró-bravúr! Löke ziccerből lő, de hárít a magyar kapus.

26. perc: Klujber átlövése ezúttal is elkerüli a kaput. Mészárost állítják ki két percre..

25. perc: Arntzen lövését védi Bíró, de oldalt megy ki a labda. Naes Andersen lövésébe is belekap Bíró, de a labda becsorog a kapuba (14–10). Lukács lövéséből nem született gól.

24. perc: Klujber sajnos a kapu fölé vágja a labdát.

23. perc: Végre, Háfra egy közel hétperces ferencvárosi gólcsendet tör meg (13–10). Tomac lövése pontatlan, a Fradi pedig hetest kap.

22. perc: Arntzen büntet, újabb gólt lő, sorozatban ez volt sorozatban az ötödik norvég találat. 13–9

21. perc: Az emberhátrány sem akadály, Arntzen átlövése talál utat a kapuba (12–9). Pedersen védi Kovacsics lövését.

20. perc: Elek Gábor időt kér. Jonassent küldik ki két percre, sajnos szinte rögtön elszórja a labdát emberelőnyben a Fradi.

19. perc: Ferencvárosi labdavesztés, ráadásul Waade gyorsan az üres kapuba dobja a labdát. 11–9

18. perc: Tóth tűnik el, de nem kap hetest. Löke lő gólt, ráadásul utólag Pásztort két percre ki is állítják (9–9). Tóth lövését védi a kapus, rohannak a hazaiak, Tomac pedig értékesíti a ziccert. 10–9

17. perc: Remek blokk, de a norvégoké a kipattanó, majd Arntzen lövését védi Bíró. Lukács lövését védi Pedersen.

16. perc: Háfra remekel, pazar cselek után beugrik a hatoson belülre, majd gólt lő (8–9). Időt kérnek a hazaiak.

15. perc: Kovacsics lövését védi a kapus, indulnak a norvégok, Jonassen lövése után pedig két kapufát is érint, de végül a hálóban köt ki a labda. 8–8

14. perc: Óriási bombagól, Háfra kipókhálózza a bal felsőt (7–8). Bíró fog meg egy ejtési kísérletet.

13. perc: Kovacsics estében, a védő takarásában kilövi a jobb alsó sarokba (6–7). Aunére egyelőre nincs ellenszer, negyedik lövéséből a negyedik gólját szerzi. 7–7

12. perc: Schatzl góljával válaszol a Fradi (5–6). A hazaiak ismét megtalálják Aunét, aki ezúttal sem hibázik a jobb szélről. 6–6

11. perc: Hazai labdaszerzés után majdnem visszarendeződött a Fradi, ám Aune végül egyenlít a lerohanás végén. 5–5

10. perc: Jonassen kap labdát a bal szélen, majd a kapuba bombázza azt. 4–5

9. perc: Arntzen nem hibázik, a jobb alsó sarokba lövi a labdát (3–4). Hetest kap a Fradi is, Klujber magabiztosan gólra váltja. 3–5

8. perc: Waade átlövése után Bíró nyomja a kapu fölé a labdát. Klujbernél látnak szabálytalanságot. Löke harcol ki egy hetest, ráadásul Kovacsics egy sárga lapot is kap.

7. perc: Schatzl fellépet, Háfra pedig egy csellel megverte a védőjét, majd bevetődve gólt lőtt. 2–4

6. perc: Waade lövése sem volt pontos.

5. perc: Háfra lövése utána labda kijön a kapufáról, de a Ferencvárosé a kipattanó. Elveszik a labdát a Fraditól, majd támadásban a hazaiaktól is.

4. perc: Kovacsics bejátszása nem jó, indulnak a norvégok, Aune pedig lő egy szép cundergólt. 2–3

3. perc: Ferencvárosi labdaszerzés, majd lerohanás, amelynek a végén Lukács értékesíti a ziccert (1–3). Bíró mutat be egy védést.

2. perc: Arntzen egy kereszt után a bal felső sarokba bombázza a labdát (1–1). Azonnal jön a válasz, Háfra lő gólt egy betörés után (1–2). Snelder kap sárga lapot.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a vendégek vezethetik az első támadást.Szerencsés gól, Háfra lövése kijön a kapufáról, de a labda a kapusról mégis a gólvonal mögé pattan. 0–1

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Vipers Kristiansand–FTC-Rail Cargo Hungaria mérkőzés a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének első fordulójából. Tartsanak velünk!

ELŐZMÉNYEK

A bajnoki ezüstérmesFerencvárosraa csoportkörben a Metz, a Vipers és a Podravka Vegeta vár, míg továbbjutás esetén a középdöntőben a Rosztov, Bukarest, Esbjerg trió várhat – egyik sem egy leányálom. Régóta reménykedünk abban, hogy az aktuális idény lesz az, amikor két magyar csapat jut be a négy közé (eddig még nem volt példa arra, hogy a final fourba egy ország két klubja is bejusson), de erre a realitások alapján most mutatkozik a legcsekélyebb esély. A magyar válogatott gerincét adó, az EHF szakértői rangsorában a legtöbb tehetséges fiatalt szerepeltető klubok között élen végző FTC-től a negyeddöntőbe kerülés is bravúr lenne.

AVipers Kristiansandnális vannak gondok, azonban a sérült Katrine Lunde és Henny Reistad hiányával együtt is a játékosállomány minősége alapján mindkét együttesnek megvan az esélye arra, hogy jövőre is eljusson a magyar fővárosba.

„Nagyon fontos lenne nekünk a jó rajt, az idény eleji meccseink miatt is kellene a lelkeknek néhány bravúrgyőzelem” – mondta Elek Gábor, az FTC edzője a Vipers elleni mérkőzés előtt. A teljes interjú itt!

Az Európai Kézilabda-szövetség (EHF) szakírói a pénteken induló női Bajnokok Ligája-idény előtt több szempont szerint is rangsorolták a főtábla csapatait. A listák közül kettőt a címvédő Győri ETO, egyet a másik magyar résztvevő, a Ferencváros vezet. Részletek itt!

Meglepő fordulatról számolt be a Norvég Kézilabda-szövetség hivatalos honlapja: Heidi Löke, akirőla közelmúltban még azt írták, hogy meniszkuszsérülés miatt több hónapos kihagyással számolhat, újra teljes értékű edzést végezhetett a Vipersszel, így a Ferencváros elleni BL-nyitányon is ott lehet a pályán, a decemberi világbajnokságon való részvétele pedig egyáltalán nincs veszélyben. Részletek itt!

A 2019–2020-as Bajnokok Ligája-idény beharangozóját ide kattintva olvashatja el!