A Győri ETO ezúttal egy góllal kikapott a Rosztov-Dontól

2017.10.21. 15:50
A Győr ezúttal alulmaradt Rosztovban (Fotó: Dömötör Csaba)
A címvédő Győri Audi ETO KC idegenben 23–22-re kikapott az orosz Rosztov-Dontól a női kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjának 3. fordulójában.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 3. FORDULÓ
B-CSOPORT
ROSZTOV-DON (orosz)–GYŐRI AUDI ETO KC 23–22 (12–12)
Rosztov.
Vezette: Marics, Masics (szerbek)
ROSZTOV:
Szedojkina – MANAHAROVA4,K. Bulatovics2,RODRIGUES7 (1),Petrova2,Barbosa4,Dembélé2. Csere:PESSOA (kapus), Szlivinszkaja, Borscsenko, Vjahirjeva2 (2),Makejeva. Edző:Frédéric Bougeant
GYŐR:
Grimsbö – Bódi4, N. Mörk4 (1),OFTEDAL5,Broch, AMORIM4,Görbicz3. Csere:Kiss É. (kapus), Althaus2,Puhalák. Edző:Ambros Martín
Az eredmény alakulása. 6. perc:
3–3.14. p.:4–5.17. p.:5–7.22. p.:8–7.25. p.:9–10.38. p.:16–14.40. p.:18–15.45. p.:19–17.52. p.:21–20.57. p.:22–22
Kiállítások:
2, ill. 8 perc
Hétméteresek:
4/3, ill. 1/1

A csoport másik meccsén
Brest (francia)–FC Midtjylland (dán) 22–23 (10–12)

A B-CSOPORT ÁLLÁSA
1. GYŐRI AUDI ETO KC32175–62+134
2. Rosztov-Don (orosz)32170–700 4
3. FC Midtjylland (dán)32163–70–74
4. Brest (francia)3369–75–60

Egy oroszországi túra sosem egyszerű, ráadásul a címvédő Győri ETO-nak több alapemberét (Tomori Zsuzsanna, Anne Mette Hansen és Jana Knedlíková után a héten Nycke Groot is kidőlt a sorból) is nélkülöznie kellett a Rosztov-Don ellen.

Ennek megfelelően alakult az összecsapás, az első félidőben egyszer sem volt kétgólosnál nagyobb különbség a csapatok között. A meccset a hazaiak kezdték jobban, de egy hatperces gólcsend után a győriek vették át a vezetést. Az oroszok elsősorban Ana Paula Rodrigues remek játékának és öt lövésből szerzett öt góljának köszönhetően fordítottak, ám a dudaszó pillanatában Eduarda Amorim egyenlített (12–12).

A fordulást követően góllal kezdett az ETO, innentől azonban a rosztoviak elképzelései szerint alakult a játék. A hazaiak fokozatosan elléptek, a 40. percben már három góllal is. A csereként beálló Mayssa Pessoa egymás után mutatta be a védéseket az oroszok kapujában, ennek ellenére a hajrában sikerült egyenlítenie a Győrnek, az 57. percben Bódi Bernadett gólja után 22–22 állt az eredményjelzőn.

Rodrigues erre remek góllal válaszolt, az utolsó percekben pedig már nem változott az eredmény, így az ETO – a tavalyi egygólos győzelemmel szemben – ezúttal egy találattal, 23–22-re kikapott, s elveszítette a hibátlanságát.

„A korábbi mérkőzéseinken nem találtuk meg a ritmusunkat, de ma bebizonyítottuk, hogy csapat vagyunk, visszatértünk és készen állunk a küzdelemre! Mindenki beletette a magáét a győzelembe” – értékelt Anna Vjahirjeva, a Rosztov jobbszélsője.

„Megtettük, amit lehetett, és nagyon csalódottak vagyunk. Ez mindenkinek nagyon kemény mérkőzés volt. Egyaránt voltak jó és rossz pillanataink. Sajnálom, hogy pont nélkül kell hazautaznunk, de visszatérünk, mégpedig erősebben” – fogalmazott a meccs után Stine Bredal Oftedal, a Győr irányítója.

2. FÉLIDŐ

60. perc: Ötven másodperccel a vége előtt időt kér Ambros Martín. Felteszik a kezüket a bírók, Mörk pedig a kapu fölé durrant. Könnyen lehet, hogy ezzel vége... Passzív miatt visszakapja a Győr, még öt másodperc. Amorim lövését kivédi Pessoa, a Rosztov 23–22-re megnyerte a meccset.
59. perc: A győriek is labdát szereznek, de az indítást Barbosa leüti a levegőből. Időt kérnek a hazaiak. Vjahirjeva lövését védi Grimsbö!
58. perc: Rodrigues hátul is remekel, labdát szerez, a bírók szerint szabályosan.
57. perc: Micsoda játék, ott az egyenlítés! Oftedal pazar bejátszása után a befutó Bódi beállóból szerez gólt. Rodriguesre nincs ellenszer, a bal felsőbe vágja a labdát. 23–22
56. perc: Bódi jó védekezése után megint jön a Győr, ám nem sikerül leindítani a hazaiakat.
55. perc: Vjahirjeva óriási ziccerben a kapufára dobja a labdát, a kipattanó pedig az ETO-é. Elképesztő, Mörk bombája is kijön a kapufáról.
54. perc: Oftedal talpról a bal alsóba zúdítja a labdát. 22–21
53. perc: Broch kapja meg a második kiállítását, ez nem jön jókor. Manaharova büntet, a hálóba pattint a jobb szélről. 22–20
52. perc: Rodrigues lövését védi a kapuba visszatérő Grimsbö, majd Görbicz lő a rövidbe pazar gólt a bal szélről. 21–20
51. perc: Mörk azonnal válaszol, ő a jobb alsóba vágja a labdát. Kiegészülnek a hazaiak. 21–19
50. perc: Oftedal gyorsan ki is használja az emberelőnyt, és közelebb hozza az ETO-t. Barbosa ugrik be a hatoson belülre, majd a hálóba bombáz. 21–18
49. perc: Jól védekeznek a hazaiak, de egy Althaus elleni szabálytalanság után Dembélé kap két percet.
48. perc: Oftedal talpról eleresztett lövését védi Pessoa.
47. perc: Mörk durrant fölé hét méterről. Kiss kap bele Rodrigues átlövésébe, de a labda így is a hálóban köt ki. 20–17
46. perc: Időt kérnek az oroszok. Oftedal jól védekezik, jöhet a Győr.
45. perc: Barbosa kiváló csellel beugrik a hatoson belülre, majd kilövi a bal felsőt. Amorim lövését megint védi Pessoa. 19–17
44. perc: Althaus szerez ismét labdát, és a lerohanás végén Oftedal lő gólt ziccerből. 18–17
43. perc: Petrova gólját nem adják meg, de az oroszoknál marad a labda.
42. perc: Althaus kapja le a levegőben Bulatovics labdáját. Amorim átlövését honfitársa, Pessoa védi.
41. perc: Mörk lövi le a szélre a labdát, Bódi pedig nem hibázik, a jobb alsót választja. 18–16
40. perc: Petrova lő gólt beállóból, majd egy védés után Manaharova talál be a gyors indítás után. Először van három közte, Ambros Martín időt kér. 18–15
39. perc: Amorim nem hagyja, hogy ellépjenek a hazaiak, óriási gólt dob. 16–15
38. perc: Bulatovics küldi el egy jó csellel a védőjét, majd a bal alsóba lő. 16–14
37. perc: Rodrigues ezúttal a kapu mellé lő, ez volt az első hibája a meccsen. Görbicz lő bődületes kapufát, így ez egy újabb ötperces győri gólcsend.
36. perc: Bulatovics betör, majd ziccerben a kapuba bombázza a labdát. 15–14
35. perc: Vjahirjeva ezúttal is megnyeri a Kiss Éva elleni párharcot, s bevágja a hetest. Amorim nem találja el a kaput. 14–14
34. perc: Bódi rántja le a beállót, ez kiállítást ér. Barbosa harcol ki hetest.
33. perc: Mörk kerüli meg a rosztovi falat, majd lő, a labda pedig a kapus lábai között valahogyan a hálóba csorog. 13–14
32. perc: Barbosa tíz méterről lő, labdája utat talál a jobb alsóba. 13–13

31. perc: Elkezdődött a második félidő, a győrieké az első támadás. Amorim a szaggatottról kilövi a bal alsót. 12–13

1. FÉLIDŐ

30. perc: Passzív miatt elveszik a labdát a Rosztovtól, néhány másodperccel a vége előtt Ambros Martín időt kér. Sikerül gólt szerezni, Amorim ejti át a kapust a dudaszó pillanatában. 12–12
29. perc: Ezúttal Rodrigues harcol ki hetest, Vjahirjeva lő gólt a büntetőre a kapuba érkező Kissnek. Bódi dob kapufát a jobb szélről. 12–11
28. perc: Micsoda passz! Mörk pattintja le a szélre a labdát, Görbicz pedig a hálóba pattint. 11–11
27. perc: Rodrigues bevágja a jobb alsóba a hetest. Althaus labdáját elcsenik, majd Manaharova góllal fejezi be a lerohanást. 11–10
26. perc: Rodrigues passza nagyon rossz, újra jöhetnek a győriek. Amorim hiába lő a kapuba, nem adják meg a gólt, majd Vjahirjeva harcol ki hetest.
25. perc: Barbosa gyorsan válaszol a bal szélről, Grimsbö kis híján hárít. Amorim jól szolgálja ki Althaust, és ő nem hibázik. 9–10
24. perc: Csodás gól, visszaveszi a vezetést az ETO: Mörk egy szép csel után a kapu jobb oldalába lő, nem adják meg, de hetes, ezt pedig belövi a sértett. 8–9
23. perc: Újabb emberhátrány, Görbiczet állítják ki. Vjahirjeva emberelőnyben belemegy a győri falba.
22. perc: Több mint öt perce nincs győri gól. Végre! Hiába hárítja a kapus Oftedal lövését, a kipattanót Althaus bevágja. 8–8
21. perc: Amorim kap sárgát. Rodrigues remekel, ezúttal átlövésből szerez gólt. 8–7
20. perc: Rodrigues beállóból egyenlít. Görbicz talpról elereszt egy lövést, de a kapus hárít. 7–7
19. perc: Óriási bravúr! Barbosa ugrik be ziccerben, Grimsbö azonban lábbal hárít.
18. perc: Manaharova pedig azonnal kihasználja az emberelőnyt. Puhalák hibázik támadásban. 6–7
17. perc: Barbosa hibázik, ezért pedig azonnal büntet az ETO: Oftedal passza után Bódi lő gólt. Először vezet kettővel a Győr, időt kérnek az oroszok. Az időkérés után szinte azonnal kiállítják Brochot. 5–7
16. perc: Oftedal nem szórakozik sokat, ráfut a falra, majd kilövi a kapu jobb oldalát. 5–6
15. perc: Rodrigues kipókhálózza a balé felsőt, hiába volt rajta a lövésen Grimsbö, nem védhetett. 5–5
14. perc: Grimsbö mutat be egy védést, majd Görbicz bombáz a bal felsőbe a bal szélről. 4–5
13. perc: Brochot szerelik szabályosan, ám nem tudnak gyors gólt lőni a hazaiak.
12. perc: Labdavesztés után Dembélé kap labdát, majd góllal fejezi be a gyors indítást. 4–4
11. perc: Újabb pontatlan hazai passz, több mint öt perce nem szerzett gólt a Rosztov. Görbicz durrant fölé.
10. perc: Remek előkészítés után Amorim bombáz a kapuba, a kapus csak belekapni tud a labdába. 3–4
9. perc: Barbosa lövése az oldalhálóban köt ki, majd Görbicz hiába ugrik be, nem tud lőni.
8. perc: Mörk lövése a lécről jön le, nincs meg a győri vezetés. Rodrigues bejátszása nem jó, de a másik oldalon Oftedal passza szintén pontatlan.
7. perc: Borscsenko érkezik a büntetőhöz, azonban nagyon csúnyán fölé dobja a labdát.
6. perc: Oftedal veri meg a védőjét, majd remek gólt dob. Bódi szabálytalankodik Rodriguessel szemben, hetes. 3–3
5. perc: Bódi is beköszön, egyenlít a Győr. A szélről jön a válasz, Dembélé lő gólt balról. 3–2
4. perc: Grimsbö mutat be egy védést, Bulatovics kísérletezett.
3. perc: Megvan az első győri gól, Mörk bombáz a szaggatottról a bal felsőbe. 2–1
2. perc: Belemenés a győrieknél, a lerohanás végén pedig Rodrigues talál be átlövésből. 2–0
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés,
a hazaiak vezetik az első támadást. Petrova rögtön be is talál beállóból. 1–0

ELŐZMÉNYEK

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Rosztov-Don–Győri Audi ETO KC mérkőzés a női kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjának 3. fordulójában. Tartsanak velünk!

A címvédő Győri ETO a dán FC Midtjylland ellen 11 gólos sikerrel kezdett (27–16), majd legutóbb hárommal, 26–23-ra nyert a francia Brest otthonában.

A Rosztov-Don kétgólos sikerrel nyitott a BL-ben a Brest ellen (26–24), a második fordulóban azonban idegenben 24–21-re kikapott a Midtjyllandtól.

Az ETO-nak több alapemberét is nélkülöznie kell: a belső posztokon szereplő játékosok közülTomori Zsuzsannaés a dán Anne Mette Hansen után legutóbb a holland irányító, Nycke Groot is megsérült, a jobb szélen pedig a cseh Jana Knedlíkovádőlt ki nemrég a sorból.

„A csapat tudja, hogy Nycke Groot nélkül mit és hogyan kell játszania, de arra is figyelnünk kell, hogy többen vannak, akik a posztján még bevethetők” – mondta az utazás előtt Ambros Martín, a győriek edzője.

„Keményen kell védekeznünk és kevés gólon tartanunk az ellenfelünket” – nyilatkozta a győri klubhonlapnak Görbicz Anita.

A NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA 2017–2018-AS SZEZONJÁNAK ADATBANKJÁT IDE KATTINTVA BÖNGÉSZHETI!