Nehézkes kezdés után gólparádét rendezett a Győri ETO

H. D.H. D.
2020.09.19. 15:50
Nehézkes kezdés után gólparádét rendezett a Győri ETO (Fotó: Török Attila)
A női kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjának 2. fordulójában a Győri Audi ETO KC hazai pályán 43–28-ra legyőzte a horvát Podravka Koprivnicát.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
B-CSOPORT, 2. FORDULÓ
GYŐRI AUDI ETO KC–RKPODRAVKAKOPRIVNICA(horvát) 43–28 (17–16)
Győr,
Audi Aréna,1882néző. Vezette: Lidacka, Lesiak (lengyelek)
GYŐR: Leynaud – Lukács V. 2,V.KRISTIANSEN 7, S. OFTEDAL 8,Brattset2,E.Amorim 2, Görbicz 3 (3). Csere:SiljeSolberg, Glauser (kapusok), Kurtovic 4 (2), ANNEM.HANSEN 7, Edwige 2, NzeMinko 4, FodorCs.2, Kürthi. Edző: Danyi Gábor
KOPRIVNICA: Dumanska – Turk 2, MILOSAVJEVIC 8 (2), Buljan, Milosevic 2,Cakalu 5, Mugosa. Csere: Ecimovic (kapus), Beganovic,A.CARLOS 8, Karlovcan 1, Popovic, Franusic, Zadravec 2. Edző: Zlatko Saracevic
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–0. 6. p.: 3–3. 11. p.: 6–3. 17. p.: 11–7. 25. p.: 14–13. 35. p.: 20–16. 37. p.: 23–16. 42. p.: 26–18. 46. p.: 30–20. 51. p.: 35–20. 56. p.: 40–24
Kiállítások: 10, ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 2/2
Danyi Gábor: – Az első harminc percben nagyon jól kézilabdázott a Podravka, szoros volt a mérkőzés. Sok ziccert hibáztunk, kiválóan védett a rivális kapusa.Szünet után próbáltuk fokozni a tempót, miközben fáradt az ellenfél, így növelni tudtuk a különbséget, amelyet nem tartok akkorának, mint amit az eredmény mutat. Fontos, hogy mindenkinek játéklehetőséget adhattam.
Zlatko Saracevic: – Az első félidő rendben volt, jól játszottunk, de a második játékrészt négy-öt hibával kezdtük és ezt követően az egész csapat előtt „lement a függöny”. Nincs sok lehetőségünk a cserére, ha két-három kulcsemberünknek nem megy a játék, akkor máris bajba kerülünk.

További mérkőzések a csoportból
Szombat
SCM Ramnicu Valcea (román)–Odense Handbold (dán) 21–30 (10–13)
Buducsnoszt (montenegrói)–CSZKA Moszkva (orosz) 22–25(13–13
Vasárnap
16.00:
Borussia Dortmund (német)–Brest (francia) (Tv: Sport1)

A CSZKA Moszkva elleni idegenbeli döntetlen után ezúttal hazai pályán lépett pályára a Győri ETO, amelynek kötelező volt a győzelem a horvát Podravka Koprivnica ellen.

Az ETO meglehetősen hullámzó teljesítménnyel kezdett, többször is ellépett három góllal, de a vendégcsapat elsősorban Dejana Milosavljevic góljainak és Iulia Dumanska védéseinek köszönhetően sokáig jól tartotta magát. Danyi Gábor csapatának támadásban nem akadt problémája, Stine Oftedal és Veronica Kristiansen is megszórta magát, hátul azonban akadtak gondok, a jó védekezés és a kapusteljesítmény is elmaradt. Ennek tükrében érthető, hogy szünetben miért csak egy góllal, 17–16-ra vezetett a címvédő.

A fordulás után azonban összeállt a védekezés és az Amandine Leynaud-t váltó Silje Solberg is több nagy védést bemutatott, támadásban pedig még nagyobb sebességre kapcsolt az ETO, így 15 perc elteltével már tíz gól volt a két csapat között (30–20).

A hajrában folytatódott a rohanás, amibe rengeteg technikai hiba csúszott mind a két oldalon. A Győr szinte minden támadását góllal fejezett be – Anne Mette Hansen és Estelle Nze Minko is remekelt –, így az ETO végül 15 góllal, 43–28-ra nyert, és sorozatban a 29. BL-mérkőzésén is veretlen maradt.

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Kiállítás a vendégeknél, de így is gólt lőnek, Cakalu eredményes (42–28). Fodor lő még egy pazar gólt, ez a vége, 43–28-ra nyert a Győri ETO.

59. perc: Cakalu is gólt lő (41–27). A másik oldalon Hansen talál be. 42–27

58. perc: Óriási a rohanás, sok a hiba mind a két oldalon. Zadravec lövését ezúttal védi Glauser. Ez viszont bent van, hansen talál be. 41–16

57. perc: Zadravec lő gólt (40–25), majd labdát szereznek a vendégek Zadravec pedig újra beköszön. 40–26

56. perc: Megint becsúszik Glausernek egy horvát lövés (39–24), de Nze Minko is gót lő 40–24

55. perc: Gólt lőnek a horvátok (37–22), de Edwige révén megint azonnal érkezik a válasz (38–22). Hansen is beköszön, minden győri támadás góllal zárul. 39–23

54. perc: Görbicz a kapuba pattintja a labdát. 37–21

53. perc: Szabálytalankodik a vendégek beállója, jöhet az ETO. hansen harcol ki hetest.

52. perc: Milosavljevic lő gólt (35–21), de Nze Minko azonnal góllal válaszol rá. 35–22

51. perc: Újabb Solberg-védés, ezzel mára el is köszön, az utolsó tíz percre Glauser érkezik a kapuba. Edwige eredményes (34–20), majd újabb labdaszerzés, és Nze Minko szerez könnyű gólt. 35–20

50. perc: Hansen és Edwige közösen blokkol, rohan a Győr, Kristiansen pedig megszerzi a hetedik gólját. 33–20

49. perc: Nze Minko egy pazar csel után estében lövi ki a jobb alsót. 32–20

48. perc: Cakalu lövését lábbal védi Solberg.

47. perc: Újabb labdaszerzés, Fodor megindul, valahogy megtartja a labdát, amelyet végül közvetlenül a léc alá bombáz. 31–20

46. perc: Solberget nem tudják átejteni. Közte tíz! Kurtovic szerzi vissza a labdát, majd értékesíti a ziccert. 30–20

45. perc: Kurtovic megszerzi az első akciógólját (28–20). Oftedal szerez labdát, majd a lerohanás végén Brattset lő gólt. 29–20

44. perc: Milosavljevic nem találja el a kaput, majd Kristiansen is hibázik. Cakalu lő egy gyors gólt, ráadásul kristiansent két percre – immár másodszor – kiállítják. 27–20

43. perc: Kapus nélkül támadnak a vendégek, Carlos pedig újabb átlövésgólt lő. Oftedal lábbal veri meg a teljes védelmet, majd könnyű gólt lő. 27–19

42. perc: Amorimnak is le kell ülnie két percre. Solberg bemutat egy nagy védést, majd hiába szerzik vissza a labdát a vendégek, Milosavljevic a kapu mellé lő. Nze Minko is a pályán, ki is harcol egy hetest. Kurtovic értékesíti. 26–18

41. perc: Micsoda játék! Egy szép figura végén balról jön a labda, Amorim beugrik a hatoson belülre, majd az üres kapuba dobja a labdát. 25–18

40. perc: Kristiansent két percre kiállítják. Carlos lövése ezúttal is utat talál a kapuba. 24–18

39. perc: Megvan az első második félidei gólja a vendégeknek (23–17), Kristiansen válaszol rá. 24–17

38. perc: Újabb győri gól, már héttel vezet az ETO (23–16), a harmadik idejét is kikéri a vendégcsapat.

37. perc: Milosavljevic nem találja el a kaput, majd Oftedal lő gólt (21–16). Amorim a kispadról befutva szerez labdát, majd az üres kapuba dobja azt. 22–16

36. perc: Nagyon éles szögből jön a lövés, Solberg véd, rohan a Győr, Oftedal pedig gólt lő (20–16). Ráadásul Carlost is kiállítják két percre utólag. Időt kérnek a vendégek.

35. perc: Solberg mutat be egy újabb védést. Dumanska is véd egyet.

34. perc: Brattsetet is kiállítják két percre, de elszórják a labdát a vendégek. Lukács lőne az üres kapuba, Karlovcan azonban szabálytalanul megakadályozza, hetes és két perc. Görbicz értékesíti a büntetőt. 19–16

33. perc: Solberg véd, majd Brattset lő gólt (18–16). Ráadásul a norvég beállót megrángató Milosevicet kiállítják két percre.

32. perc: Elveszik a labdát a vendégektől, de gyorsan el is szórják, Oftedal szerzi vissza. Dumanska tovább remekel, Brattset lövését védi.

31. perc: Elkezdődött a második félidő, a horvátok nagyjából egy percig még emberelőnyben támadhatnak. Karlovcan lövése után Solberg véd.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Cakalu lövését védi Solberg, majd a kapufa kisegíti a horvátokat. Rohannak a horvátok, Edwige kap kétperces kiállítást. Milosavljevic lövése után Solberg kezéről pattan a kapuba a labda (17–16). Hansen a kapu fölé dobja a labdát, ez a vége az első félidőnek, a szünetben az ETO 17–16-ra vezet.

29. perc: Valahogy becsorog Hansen lövése, Dumanska lábát is érintette a labda. 17–15

28. perc: Hetest kapnak a vendégek, Cakalu harcolta ki. Milosavljevic ezúttal sem hibázik. 16–15

27. perc: Megint labdát szereznek a horvátok, de Buljan ellépi. Ez már bent van Kristiansen egy átemelős csel után estében lő gólt. 16–14

26. perc: Milosavljevic lő gólt (15–14), labdát veszít az ETO, de nem tudnak egyenlíteni a vendégek. A győri labdaszerzés után Lukács hibázza el a helyzetét.

25. perc: Cakalu is megszerzi az első gólját (14–13). Oftedal nem lassít, ötödször eredményes, a hatodik lövéséből. 15–13

24. perc: Időt kérnek a horvátok. Lukács védekezik jól, az ETO-é a labda. Hansan a kapu mellé küldi a labdát 10 méterről.

23. perc: Kristiansent blokkolják, de Cakalura támadószabálytalanságot fújnak. Ez bent van, Hansen egy betörés után könnyű gólt lő. 14–12

22. perc: Cakalu lövése pontatlan, majd Edwige lövését védi Dumanska. Rohannak a vendégek, Carlos pedig góllal büntet. 13–12

21. perc: Danyi Gábor időt kér. Jó a kereszt, majd Hansen lő gólt a megbeszélt figura végén. 13–11

20. perc: Dumanska-védés után rohannak a horvátok, Turk pedig góllal fejezi be a lerohanást (12–11). Újra labdát szerez a vendégcsapat, de Oftedal lekapja a levegőből az indítást.

19. perc: Carlos lő gólt (11–9), majd Oftedal válaszol rá (12–9). A győri kapuban Leynaud helyét Solberg foglalta le. Carlosnak ez nem jelent gondot, újabb gólt lő. 12–10

18. perc: Buljant állítják ki két percre, majd Lukács lövését védi a kapus.

17. perc: Hetest kap a Podravka, Milosavljevic értékesíti. 11–8

16. perc: Hetes és sárga lap, előbbit az ETO, utóbbit Milosevic kapta. Ecimovic érkezik a kapuba, de Görbiczet ez nem zavarja meg, gólra váltja a büntetőt (10–7). Cakalu lövésétLeynaud védi, majd Hansen lő gólt. 11–7

15. perc: Oftedal indítása pontatlan, a lerohanás végén Turk góllal büntet. 9–7

14. perc: Kristiansen nem szórakozik, pokolian nagy gólt lő a horvátok kapujába (8–5). Milosavljevic szépít (8–6), majd Lukács is beköszön. 9–6

13.perc: Carlos lő gólt (7–5), majd Buljan kap sárga lapot.

12. perc: Horvát labdaszerzés, a lerohanás végén Milosevic lő gólt (6–4). Ez is bent van, ismét Oftedal eredményes. 7–4

11. perc: Oftedal lövése utat talál a kapuba (6–3). A másik oldalon Mugosa próbálkozik, de a bal szélről beugorva nem találja el a kaput.

10. perc: Rohannak a horvátok, de belemenés miatt elveszik tőlük a labdát. Újabb győri gól (5–3), majd Leynaud mutat be egy védést.

9. perc: Hibáznak támadásban a horvátok, majd Dumanska védi Lukács lövését. Visszaszerzi a labdát az ETO, de Amorim lövését is védi a román kapus.

8. perc: Carlos találja el a kapufát, majd Kristiansen lő egy bombagólt. 4–3

7. perc: Dumanska mutat be egy védést.

6.perc: Carlos góljával egyenlítettek a vendégek (3–3).

5. perc: Milosavljevic szépített (3–1), sőt egy gyors támadás végén még egy szer beköszön. 3–2

4. perc: Hetes a Győrnek, Kurtovic a jobb alsóba küldte a labdát. 3–0

2. perc: Hibáznak a vendégek, góllal büntet az ETO, Kristiansen volt eredményes. 2–0

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.A győriek támadnak először, Oftedal pedig rögtön beköszön. 1–0

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Győri Audi ETO KC–Podravka Koprivnica mérkőzés a női kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjának 2. fordulójában. Tartsanak velünk!

ELŐZMÉNYEK

Danyi Gábor, Győri ETO edzője
„Láttam a Podravka nyári, siófoki edzőmeccsét és az első BL-találkozóját is, ez alapján gyors, tempós kézilabdát játszó csapat, nem lehet kézlegyintéssel elintézni, koncentráltan kell játszanunk. Nem lehet más célunk, mint győzni, sziporkázó teljesítményre viszont nem számítok. De ez nem baj, hiszen aki kiemelkedően játszik már szeptemberben, az megissza ennek a levét később…”

Szombaton az 1996-ban BL-győztes horvát Koprivnicát fogadó győriek már a múlt hétvégi első fordulóban megtapasztalhatták a szokatlan körülményeket: a CSZKA Moszkva ellen a meccsről hajnal négy körül „hazaesve” reggel héttől már kötelező koronavírus-tesztelésen volt jelenésük.

„Kezdünk hozzászokni, hogy turkálnak az orrunkban – mondta Lukács Viktória, az ETO válogatott jobbszélsője, aki szerint az első találkozó hajrájában, háromgólos hátrányuknál mindenki láthatta, nem adják fel egy percre sem, a szívüket is beletették a pontszerzésbe. – Más stílust képviselnek a horvátok, mint a CSZKA, hiszen az orosz iskolára épülő csapatokat más együtteshez nem lehet hasonlítani. A Podravka ellen kevésbé számítok »verekedésre«, viszont gyorsak a horvátok. Figyelnünk kell, hogy ne hibázzunk annyit, mint Moszkvában.”

A kint 12 kísérletből hat gólt szerző Lukács szerint papírformáról beszélni sosem jó, mert egy BL-meccs mindig nehéz, akárki az ellenfél.

„Jó lesz hazai pályán szerepelni, remélem, hogy ami a CSZKA-val szemben bennünk maradt, most megmutatkozik, és győzelemmel zárjuk a második a fordulót – folytatta a győriekhez nyáron csatlakozó szélső. – Kezdem átlátni a játékunkat, ki, mikor és milyen húzást csinál, és ehhez próbálok én is igazodni: ez a legnehezebb egy klubváltás után. Igyekeztem a legjobbamat nyújtani és segíteni a csapatnak az első csoportmeccsen is, viszont azt megígérhetem, hogy lesz még jobb!”