A Győri ETO-nak idegenben sem okozott gondot a Sävehof

H. D.H. D.
2019.11.09. 13:20
Oftedal idegenben is remekelt, az ETO ismét legyőzte a Sävehofot (Fotó: Dömötör Csaba, archív)
A női kézilabda Bajnokok Ligája D-csoportjának 5. fordulójában a címvédő Győri Audi ETO KC 36–27-re győzött a svéd IK Sävehof otthonában.

SÄVEHOF:
Börjesson – Lindberg, DANO 7, LUNDBÄCK 8 (2), Forsberg, LAGERBON 7 (2), Mortensen 2. Csere: Kroon-Andersson (kapus), L. Petterson, Karlsson, A. Nilsson 3, Krönell, Örtorp. Edző: Rasmus Overby
ETO:
KISS É. – Bódi 1, A. M. Hansen 4, NZE MINKO 6, E. Amorim 3, Brattset 4, Fodor Cs. 1. Csere: Leynaud (kapus), S. OFTEDAL 7, Edwige 2, K. BULATOVICS 5, Faluvégi D. 1, Görbicz 1 (1), Kurtovic 1. Edző: Danyi Gábor
Az eredmény alakulása. 5. perc:
1–0. 9. p.: 1–4. 19. p.: 6–10. 25. p.: 11–15. 34. p.: 12–22. 38. p.: 13–25. 45. p.: 19–30. 52. p.: 23–32. 56. p.: 24–36
Kiállítások:
4, ill. 4 perc
Hétméteresek:
5/4, ill. 2/1
Rasmus Overby: –
A Győr a világ legjobb csapata. Nehéz mérkőzés volt, hiszen nem egyszerű felkészülni az ellenfél világsztárjaiból, de igyekeztünk egységesen, együtt kézilabdázva mindent megtenni.
Danyi Gábor: –
Az volt a célunk, hogy játszunk egy nagyon jó mérkőzést. A svéd együttes az első, győri találkozón is bebizonyította, hogy nagyon jó, fiatal és tehetséges csapat, amely szép jövő előtt áll. Nem volt kérdés, az elejétől kezdve kézben tudtuk tartani a sportszerű és jó hangulatú meccset. Megérdemelten győztünk és annak is örülök, higy szinte mindenkinek megfelelő játéklehetőséget adhattam.

A csoport másik mérkőzésén
November 10., vasárnap
19.00: DHK Baník Most (cseh)–RK Krim Mercator (szlovén)

A címvédő és a legutóbbi, negyedik kör után már biztos csoportelsőként továbbjutó Győrre északi rivális várt idegenben. Az ETO eddig ötször találkozott a svéd bajnok Sävehoffal a Bajnokok Ligájában, és mindig nyert, méghozzá sorrendben tizenhét, tizenkét, nyolc, hat és tizenkét találattal – ennek tükrében nehéz volt elképzelni, hogy ne a győri győzelem gólkülönbsége legyen a szombat kora délutáni meccs egyetlen kérdése.

A mérkőzést nyitott védekezéssel kezdő ETO ellen nem nagyon találta az ellenszert a svéd csapat, igaz, a megszokottól eltérően a győriek támadógépezete is akadozott az elején, így az első öt percben nem is született gól. Ezt követően viszont beindultak a csapatok, a hazaiak elsősorban Amelia Lundbäck és Ida Staxen Lagerbon átlövésből szerzett góljainak köszönhetően tartották magukat, viszont ahogy az várható volt, az ETO fokozatosan ellépett.

A 15. percben 7–5-ös vezetésnél a hazaiak kértek időt, ám a pihenő inkább a címvédőnek tett jót: elsősorban Stine Oftedal, Estelle Nze Minko, Eduarda Amorim és Katarina Bulatovics egyéni villanásainak köszönhetően a szünetre hétgólos előnyt épített ki az ETO. 12–19

A fordulás után a Győr ott folytatta, ahol az első félidőben abbahagyta, s a 34. percben már tíz gól volt a két csapat között. A védelmek meglehetősen lazák voltak, így mind a két oldalon egymást követték a nagyobbnál nagyobb átlövésből szerzett gólok és a szemre is tetszetős megoldások. A svédeknél Nina Dano zárkózott fel az első félidőben remeklő két csapattársához, míg a vendégeknél az Oftedal, Nze Minko, Hansen hármas szórta a gólokat.

A hajrában mind a két csapat részéről ötperces gólcsend következett, majd Bulatovics megrázta magát, egymás után három gólt dobott. Az 56. percben hiába vezetett 12 góllal is az ETO, az utolsó percek a hazaiaknak sikerültek jobban, így a Győr 36–27-re nyerte meg a mérkőzést.

1. GYŐRI AUDI ETO KC 5 5 181–118 +63 10
2. Sävehof (svéd) 5 1 1 3 120–140 –20 3
3. Baník Most (cseh) 4 1 1 2 96–124 –28 3
4. Krim Ljubljana (szlovén) 4 1 3 101–116 –15 2

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Faluvégi lövése nem jó, majd Leynaud védi Dano lövését. Ez még belefért, Lagerbon hozza be tíz alá a hazaiakat. Ez a vége, a Győri ETO 36–27-re legyőzte a Sävehoft.

59. perc: Forsberget állítják ki két percre, ráadásul hetest is kap a Győr, Kroon azonban védi a büntetőt. Dano lövése ismét utat talál a kapuba, már hétgólos. 26–36

58. perc: Amorim lövése nem találja el a kaput, de Dano is pontatlanul céloz.

57. perc: Nilsson lövi ki a jobb felső sarkot. 25–36

56. perc: Bulatovics beindult, sorozatban a harmadik gólját szerezte (24–35). Görbicz labdaszerzése után Nze Minko lő gólt a lerohanás végén. 24–36

55. perc: Rossz zárás a svédeknél, Görbicz azonban az üres kapu mellé dobja a labdát. Dano újabb átlövése talál utat a kapuba. 24–34

54. perc: Dano lövését védi Leynaud, majd Bulatovics lő újabb nagy gólt. 23–34

53. perc: AZ ETO gólcsendje is megtört, Bulatovics lő nagy gólt. 23–33

52. perc: Utolsó idejét is kikérte a hazai csapat. Lagerbon lövése jön le a sáncról, majd győri szabálytalanságot látnak a bírók támadásban. Nilsson Aström töri meg a közel ötperces gólcsendet. 23–32

51. perc: Amorim lövése nem jó, majd Leynaud védi Krönell ziccerét.

50. perc: Lundbäck lövése a sáncról ment a kapu mellé.

49. perc: Kurtovicot sáncolták le, majd Oftedal ziccerét védi Kroon.

48. perc: Lundbäck a saját térfeléről vette célba az üres kaput, de a keresztléc megmentette az ETO-t.

47. perc: Lundbäck ezúttal betörés után lő gólt (22–31), ráadásul Faluvégit ki is állítják két percre. Amorim visszatért a pályára, és ha már itt volt, akkor passzívnál kilövi a bal felső sarkot. 22–32

46. perc: Brattset lövését védi Kroon, majd Dano is átlövésből lő gólt (21–30). Danyi Gábornak ez nem nagyon tetszik, időt is kér. Oftedal fantasztikus passza után Brattset lő gólt – nem akármilyen gólpassz volt! 21–31

45. perc: Hét a hat ellen támadnak a svédek, így Kurtovic egy labdaszerzése után az üres kapuba dobja a labdát (19–30). Lundbäck lő egy újabb bombagólt. 20–30

44. perc: Kroon védi Brattset ziccerét, majd Lagerbon lő a szaggatottról, talpról, passzívnál hatalmas gólt (19–28). Oftedal révén szinte azonnal válaszol az ETO. 19–29

43. perc: Hansen is beindult, ezúttal a jobb felső sarkot pókhálózza ki (17–28). Lundbäck sem akar lemaradni, ő is óriási bombagólt lő. 18–28

42. perc: Hiába rángatják Hansent, ő így is kilövi a jobb alsót (16–27). Lagerbon harcol ki hetest, majd értékesíti is a büntetőt. 17–27

41. perc: Lagerbon lövését Leynaud vldi, majd Nze Minko bejátszása pontatlan. Dano elkapta a fonalat, lendületből lő a kapu jobb oldalába. 16–26

40. perc: Dano ragaszt pazar gólt a jobb felső sarokba (15–25). Oftedal válaszol egy gyors góllal (15–26). Időt kérnek a hazaiak.

39. perc: Nilsson Aström közel kerül a falhoz, majd a bal felső sarokba bombázza a labdát (14–25). Görbicz lövését védi a kapus.

38. perc: Nilsson Aström lövését Leynaud nyomja a kapu fölé, majd Brattset büntet góllal. 13–25

37. perc: Passzívnál elvették a labdát a svédektől, majd Brattset ment bele az emberébe.

36. perc: Dano passza nagyon rossz, majd a Faluvégit visszarántó Lundbäcket állítják ki két percre. Jó a húzás a jobb szélre, Faluvégi beugrik, majd gólt lő. 13–24

35. perc: Dano lő gólt (13–22), majd Brattset harcol ki hetest. Görbicz nem hibázik, kíméletlenül lövi ki a bal felső sarkot. 13–23

34. perc: Leynaud mutat be egy újabb védést, ismét Lundbäck lövését hárítja. Közte tíz! Oftedal átlövése talál utat a kapuba. 12–22

33. perc: Hansen találja meg Brattsetet, aki nem is hibázik ziccerben (12–20). Győri labdaszerzés, majd gyors támadás, amelynek végén Görbicz passzol Nze Minkónak, aki gólt lő. 12–21

32. perc: Hansen lövése pontatlan, majd hetest harcolnak ki a hazaiak. Lundbäck érkezik, Leynaud azonban a kapufára nyomja a labdát.

31. perc: Elkezdődött a második félidő, a Győr támadhat először. Görbicz és Faluvégi váltotta Fodort és Bódit. Nze minko lövését a Börjessont váltóKroon Andersson védte.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Oftedal passza után Hansen beugrik a hatoson belülre, majd gólt lő (12–19). Karlsson lépett rá a vonalra, ez a vége az első félidőnek, a szünetben héttel vezet a Győr.

29. perc: Belülvédekezés miatt hetest kapnak a hazaiak. Kiss helyére Leynaud érkezik a kapuba, Lundbäck ellen azonban nincs esélye. 12–18

28. perc: Lundbäck lövését Kiss védi, majd Bulatovics lövi ki a jobb alsó sarkot. 11–18

27. perc: Rossz svéd lövés, gyors győri támadás, amelynek a végén Bódi lő gólt. 11–17

26. perc: Oftedal válaszol egy gyors góllal. 11–16

25. perc: Egy kereszt után Bulatovics bombázza a jobb felső sarokba a labdát(10–15), Lagerbon lövése ezúttal is beakad. 11–15

24. perc: Bulatovics bejátszása után Edwige lő gólt (9–14). Mortensen lövése ezúttal nem jó, hárít a keresztléc, majd Nze Minkónál látnak lépéshibát. Lundbäck átlövése ezúttal jó, kilövi a bal felső sarkot. 10–14

23. perc: Mortensennek húzzák le a labdát, a dán pedig ezúttal sem hibázik a bal szélről. 9–13

22. perc: Lundbäck lövését sáncolják, majd egy győri labdaszerzés után Nze Minko góllal fejezi be a ziccert. 8–13

21. perc: Passzívnál Lagerbon lő bombagólt talpról (8–11). Oftedal jó ütemű passza után Amorim átejti a kapust. 8–12

20. perc: Amorim passza után Edwige lő estében gólt. 7–11

19. perc: Becsúszik, Nze Mino a szaggatotton kívülről a kapus lábához lövi a labdát,Börjesson azonban nem tud védeni (6–10). Mortensen kap labdát a bal szélen, majd kilövi a kapu bal oldalát. 7–10

18. perc: Hansent állítják ki két percre. emberhátrányban az ETO. Rossz a svédek kínai figurája, jöhet a Győr.

17. perc:Gyors svéd gól, Dano bombázza a labdát a jobb alsó sarokba (6–8). Oftedal villan meg ismét, megszerzi a harmadik gólját. 6–9

16. perc: Egy hosszú győri támadás végén Nze Minko talpról lövi ki a jobb alsót. 5–8

15. perc: Időt kérnek a hazaiak. Hatosfalra vált az ETO, Lagerbon átlövése után pedig Kiss véd.

14. perc: Hansen hibázik, majd a másik oldalon Kiss védi Lindberg lövését.Börjesson is bemutat egy védést, Bódi eszén járt túl.

13. perc: Lundbäck egy betörés után gólt lő. 5–7

12. perc: Hansen lő gyors gólt (3–6), majd jön a válasz is, Lundbäck átlövése a kapuban köt ki (4–6), Nze Minko sem gondolkodik sokat, rárohan a falra, majd gólt lő. 4–7

11. perc: Oftedal remek átlövése után a bal alsó sarokban köt ki a labda (2–5). Lagerbon egy ügyes csel után betör, majd gólt lő. 3–5

10. perc: Hansen kap sárga lapot, majd hetest is kapnak a svédek. Lagerbon lövőcsel nélkül a bal felsőbe küldi a labdát. 2–4

9. perc: Forsberg ziccerből a kapu fölé ejti a labdát. Hazai labdaszerzés, majd indítás, Mortensen ziccerét azonban védi Kiss. Ez már bent van, Amorim is beköszön. 1–4

8. perc: Amorim remek hát mögötti passzt ad Brattsetnek, aki beállóból nem is hibázik. 1–3

7. perc: Fodor kap sárga lapot, majd elszórják a labdát a svédek.

6. perc: Megvan az első győri gól is, Oftedal lövése akad be (1–1). Brattset kap sárga lapot. Rossz bejátszás a hazaiaktól, rohan a Győr, Nze Minko passza után pedig Fodor lő szép gólt. 1–2

5. perc: Hetest kapnak a hazaiak, Forsberg harcolta ki. Lundbäck lő, a labda pedig a kapufáról pattan a kapuba. 1–0

4. perc: A győri nyitott védekezéssel nem nagyon tudnak mit kezdeni a svédek, Dano lövése halt el a blokkban. Fodor rohan a labdával, ziccerben azonbanBörjesson véd. Fodor megszerzi a kipattanót, majd a bal szélről próbálkozik, de ezúttal a kapufa menti meg a hazaiakat.

3. perc: Nze Minko passza pontatlan Bódinak.

2. perc: Amorim lövése jön le a kapufáról. A másik oldalon Forsberg ront, majd ismét Amorim próbálkozik, a középre tartó lövését azonban védiBörjesson.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a hazaiak vezethetik az első támadást. Lagerborn betörés után nem tud lőni.

A hazaiak sárga, a vendégek fehér szerelésben lépnek pályára.

A svéd csapat csarnokában könnyen lehet, hogy több a győri szurkoló, mint a hazai…

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik az IK Sävehof–Győri Audi ETO KC női kézilabda Bajnokok Ligája D-csoportjának 5. fordulójában. Tartsanak velünk!

ELŐZMÉNYEK

A címvédő és a legutóbbi, negyedik kör után már biztos csoportelsőként továbbjutó Győrre északi rivális vár idegenben. Az ETO eddig ötször találkozott a svéd bajnok Sävehoffal az elitsorozatban és mindig nyert, méghozzá sorrendben tizenhét, tizenkét, nyolc, hat és tizenkét találattal. A papírforma szerint a szombat kora délutáni meccsen is a győri győzelem gólkülönbsége lesz a legnagyobb kérdés, illetve az, hogy Ljubljana elleni előző, kiélezett és szoros csatával ellentétben ezúttal arra is koncentrálhat-e a magyar bajnok, hogy új elemeket is kipróbálva csiszolja a játékát a január-februári középdöntőre.

Az első fordulóban a Győri ETO 12 góllal, 35–23-ra győzte le a Sävehoft. Részletek itt!

„Jó úton halad a csapat, és továbbra is az a célunk, hogy apró lépésekkel egyre jobbak legyünk. A Sävehof igazi skandináv csapat, ezért fizikailag kemény meccsre számítok Svédországban. Tudjuk, hogy mi vagyunk az esélyesek, és fontos, hogy egy fokkal még jobban teljesítsünk, bizonyítva, hogy tényleg jó formában vagyunk” – fogalmazott Stine Oftedal, a Győr irányítója.

„Nagyon fontos volt, hogy hét közben sikerült megnyernünk a Mosonmagyaróvár elleni bajnoki mérkőzést, hiszen a BL miatt dupla terhelés alatt állunk, és az ilyen győzelmek mindig jólesnek” – mondta Amandine Leynaud, a Győr kapusa.