Női kézi vb-sel.: Ó istenem, nagyon boldog vagyok! Ez egy álom! – Kim Rasmussen

PUSZTAI VIOLA (GRAZ)PUSZTAI VIOLA (GRAZ)
2019.06.03. 08:09
Nehéz elképzelni, hogy a magyar női kézilabda-válogatott tizenkilenc gólos vereséget szenvedjen az Ausztria elleni világbajnoki selejtező visszavágóján. Kim Rasmussen szövetségi kapitány ezt egyszerűen lehetetlennek tartja, s ki is mondta, hogy már az első, 41–23-ra megnyert mérkőzés után biztossá tették a világbajnoki részvételt. Sőt, ennél is továbbment, s az NSO Tv-nek már arról beszélt, hogy a tokiói olimpiáért is megharcolnak.

„Mennyire felel meg az eredmény az előzetes várakozásaimnak? Semennyire! Ez egy álom! –
válaszolta a Nemzeti Sport kérdésére a dán szakember, aki nem is tudta, de nem is akarta titkolni, hogy mennyire boldog a nagyarányú győzelem után. – A kézilabdában vannak jó és rossz napok, most kiélvezzük ezt a jó napot. A második félidőben talán túl sok gólt dobtak az osztrákok, ezek elkerülhetőek lettek volna. Szóval, ez volt az egyetlen hiba, de ó istenem, nagyon boldog vagyok!”

A szerdai visszavágóval kapcsolatban elmondta, kizártnak tarja, hogy az osztrákok tizenkilenc góllal nyerjenek, így a világbajnoki részvétel már be van biztosítva. Hozzátette, innentől már lehet arra is gondolni, hogy a magyar női kézilabda-válogatott versenyben legyen a tokiói olimpiai részvételért is.

Az osztrákok ellen első tétmérkőzését játszotta a válogatott Klujber Katrin, videónkban ő is beszél arról, hogyan élte meg a vártnál nagyobb sikerrel zárult találkozót.

NŐI KÉZILABDA, VB-SELEJTEZŐ
ELSŐ MÉRKŐZÉS

AUSZTRIA–MAGYARORSZÁG 23–41(9–20)
Graz, 1000néző.V:Nabokov, Kulik (fehéroroszok)
AUSZTRIA:Blazek – Wess 1, FREY 9 (5), Huber 3, Magg, Ivancok 1, Dedic 1.Csere:Curic (kapus), KOVÁCS P. 5, K. Logvin, Tomasini 1, Schindler 2, S. Kaiser, Neidhart
Szövetségi kapitány:Herbert Müller
MAGYARORSZÁG:BÍRÓ B. – Lukács V. 3, Tomori 2, TÓTH G. 9 (1), Szabó L. 1, HÁFRA N. 5, Schatzl Nadine 4.Csere:Kiss É., Janurik (kapusok), Klivinyi 3, KLUJBER 5 (2), Mészáros R., Márton G. 3, FALUVÉGI D. 4, Tóvizi 1, Kopecz 1
Szövetségi kapitány:Kim Rasmussen
Az eredmény alakulása.7. perc: 2–5. 17. p.: 5–10. 24. p.: 7–16. 34. p.: 10–24. 40. p.: 14–28. 49. p.: 20–35
Kiállítások:14, ill. 4 perc

Hétméteresek:5/5, ill. 4/3