A svédek kezében maradt a magyar olimpiai álom reménye

NEDELYKOV TAMÁS (Kumamoto), HATÁR DÁVID (Budapest), RUSZNÁK GYÖRGY (Budapest)NEDELYKOV TAMÁS (Kumamoto), HATÁR DÁVID (Budapest), RUSZNÁK GYÖRGY (Budapest)
2019.12.11. 12:30
A Montenegrótól kikapó Svédország kezében az olimpiai álmunk (Fotó: Kovács Anikó)
A Japánban zajló női kézilabda-világbajnokság középdöntőjének utolsó fordulójában Montenegró 26–23-ra legyőzte Svédországot, ezzel eldőlt, hogy a magyar válogatott – az Európa-bajnoki 7. helyezésének köszönhetően – csak akkor vehet részt az olimpiai selejtezőtornán, ha a svédek pénteken legyőzik a németeket a vb-7. helyért rendezett helyosztón. A tornán kialakult a legjobb négy mezőnye is, norvég–spanyol és orosz–holland elődöntőt rendeznek majd.

A 2. csoportban a már elődöntős oroszok biztosan, tíz góllal verték meg a spanyolokat, megnyitva a svédek előtt az utat az elődöntő felé. Mivel a svédek és a spanyolok ikszeltek egymással, egyenlő pontszám esetén a gólkülönbség döntött volna kettejük között, ebből a szempontból a svédeknek már egy egygólos Montenegró elleni siker is elődöntőt ért volna.

Ennek megfelelően a svédek jobban is kezdtek Montenegró ellen, Jovanka Radicsevicsék azonban a sok pontatlanságot és hibát hozó első 30 perc végére háromgólos hátrányból felállva egyenlítettek. A szünet után a montenegróiak azonnal átvették a vezetést, majd fokozatosan növelték is az előnyüket. Ebben kulcsszerepet játszott a remek védelem, és az ihletett formában védő, három hetest is hárító, végül 46 százalékos védési hatékonysággal záró Marta Batinovics is. A montenegróiak végül 26–23-ra nyertek, így az ötödik helyért játszhatnak a szerbekkel, és biztosan ott lesznek az olimpiai kvalifikációs tornán.

Ami a magyar válogatottat illeti, ez azt jelenti, hogy a mieink csak akkor vehetnek részt az olimpiai selejtezőtornán, ha a svédek – magyar idő szerint – pénteken reggel 6.30 órától legyőzik a németeket, és megszerzik a vb-7. helyet. A helyosztó veszélye, hogy az elődöntőt elbukó svédek mennyire lesznek motiváltak a németek ellen, utóbbiaknak ez az utolsó esélyük az olimpiai selejtezőre, a svédek vereségük esetén az Eb-helyükkel mehetnek – igaz, nehezebb úton, mintha megnyernék a vb-helyosztót – a kvalifikációs tornára. Ez a magyar olimpiai álmok végét is jelentené…

12.30: a két elődöntő győztese

Az 1. csoportban még számos forgatókönyv szóba jött az utolsó forduló előtt, végül hamar egyszerűsödött a képlet, az elődöntőre hajtó hollandok ugyanis egy percig sem hagytak kétséget afelől Dél-Korea ellen, ki a mérkőzés esélyese. A két átlövő, Lois Abbingh és Estavana Polman kitett magáért, így hiába tett meg ezúttal is mindent csapata sikeréért a koreaiak jobbátlövője, Rju, egyedül kevésnek bizonyult. A második félidőben már tíz gól is volt a hollandok előnye, amiből hetet a végére is megtartottak, s ezzel – mint utóbb kiderült – az elődöntőbe jutottak.

Az 1. számú hatos második mérkőzésén az első félidőben Katarina Tomasevics remek védéseinek és a jól szervezett támadójátéknak köszönhetően a szerbek már hattal is vezettek a dánok ellen, a szünetre azonban háromgólosra olvadt az előnyük. A fordulás az 50. percben érték utol a dánok a riválisukat, sőt, fordítaniuk is sikerült. A kiélezett hajrát viszont a szerbek bírták jobban (a 11/2-es lövés/gól mutatóval záró Anne Mette Hansen az utolsó másodpercekben a lécet találta el), így 26–26-os döntetlennel zárult a mérkőzés. Ez azt jelenti, hogy a dánok a 9. helyen zárták a tornát, s biztosan lemaradnak az olimpiáról.

Az 1. csoport szerdai utolsó mérkőzésén norvég–német mérkőzés győztese megválthatta a jegyét az elődöntőbe. Az első félidőben fej fej mellett haladtak a csapatok, a németek kettővel is vezettek, a szünetre végül egygólos norvég előnnyel vonultak a játékosok. A második félidőben a skandinávok többször is elhúztak négy góllal, a németek azonban tapadtak, az utolsó öt percben többször is labdájuk volt, hogy csak egygólosra csökkentsék a hátrányukat. Ez nem történt meg, így a norvégok 32–29-re nyertek, s készülhetnek a Spanyolország elleni elődöntőre. A norvégok sikerében mind a három Magyarországon szereplő légiósuk kulcsszerepet játszott: Silje Solberg (Siófok) 14 védést bemutatva 34 százalékon zárt, míg a két győri, Kari Brattset hatból hat, Stine Oftedal pedig tíz lövésből öt gólt szerzett.

A 2. csoport mai második összecsapásán a Cristina Neagu nélkül felálló románok nagyon csúnya vereségbe futottak bele a házigazda ellen. Japán támadásban szinte mindig és mindenhonnan – a szélről, beállóból, átlövésből és gyorsindítás után is – eredményes volt, hátul pedig Kametani Szakura parádézott a kapuban, így az ázsiai együttes szünetben már tízzel vezetett, végül 17 góllal, 37–20-ra nyert.

24. Ausztrália

A magyar válogatott készülhet az olimpiai selejtezőre, ha…

…Svédország megnyeri a Németország elleni pénteki helyosztót, így a 7. helyen végez.

A magyar válogatott nem játszhat olimpiai selejtezőt, ha…

…Svédország elveszíti a Németország elleni pénteki helyosztót, így a 8. helyen végez.

AZ OLIMPIAI SELEJTEZŐK CSOPORTBEOSZTÁSA

1. CSOPORT
a vb 2. helyezettje (orosz/norvég/holland/spanyol)
a vb 7. helyezettje (német/svéd)
a világbajnokság 3. legjobb kontinensének (Afrika) képviselője: Szenegál
a világbajnokság 4. legjobb kontinensének (Amerika) képviselője: Argentína

2. CSOPORT
a vb 3. helyezettje (orosz/norvég/holland/spanyol)
a vb 6. helyezettje (szerb/montenegrói)
a világbajnokság 2. legjobb kontinensének (Ázsia) 1. képviselője: Kína
a világbajnokság legjobb kontinensének (Európa) 2. képviselője: magyar/svéd

3. CSOPORT
a vb 4. helyezettje (orosz/norvég/holland/spanyol)
a vb 5. helyezettje (szerb/montenegrói)
a világbajnokság legjobb kontinensének (Európa) 1. képviselője: Románia
a világbajnokság 2. legjobb kontinensének (Ázsia) 2. képviselője: Észak-Korea*

*IHF megerősítésére vár

EREDMÉNYKÖVETŐ A 12.30-ÓRÁS MÉRKŐZÉSEKRŐL

A magyar válogatott helye így még nem biztos az olimpiai selejtezőben. Ehhez az kell, hogy a svédek legyőzzék a szintén az olimpiai selejtezőre hajtó németeket a 7. pozícióért rendezett pénteki helyosztón.

N. T. A montenegróiak körtáncot járnak, érthető az örömük, már biztos az olimpiai selejtezőn való részvételük. De a hoteljükben a spanyolok is örülhetnek, ugyanis így elődöntőbe jutottak.

60. perc: Az utolsó öt percben többször is egy gólra zárkózhattak volna a németek, de sem ők, sem a norvégok nem szereztek gólt. 10 másodperccel a vége előtt azért érkezett egy norvég gól, így 32–29-re legyőzték a németeket, így készülhetnek az elődöntőre.

60. perc: Négy perccel a vége előtt néggyel vezettek a montenegróiak, de két villámgyors góllal kettőre zárkóztak a svédek. Időt is kértek a montenegróiak. Passzívnál Radicsevics ejti át a kapust, Blohm azonnal válaszol. Két gólos montenegrói előny, két perc. Labdaszerzés és gyorsindítás a svédeknél, de Batinovics ziccert véd. Montenegró góllal büntet, ezzel vége. Végül 26–23-ra nyeri meg Montengró a mérkőzést, így Svédország helyett Spanyolország jut az elődöntőbe.

55. perc: Oftedal a kapufát találja el, majd újabb norvég helyzet marad ki, a németek pedig egy hetesből szerzett góllal kettőre zárkóznak fel. 31–29

55. perc: Despotovics egymás után két gólt lő, majd a hét a hat ellen támadó svédek labdát veszítenek, de mehmedovics az üres kapu mellé dobja a labdát. Négygólos előnyáárt támadnak a montenegróika, de Mehmedovics lövését védi a kapus. Hihetetlen, Batinovcs a harmadik svéd hetest is kivédi. 22–19

50. perc: Egymás után két német találat következett, háromgólosra csökkent a norvég előny, időt is kértek a skandinávok. 30–27

50. perc: Batinovicsra egyelőre nem nagyon találják az ellenszert a svédek, de Raicsevics is a kapu lábát találja el ziccerben. Eggyel közelebb lépnek a svédek, a montenegróiak pedig időt kérnek. 20–18

45. perc: A norvégok magabiztosan tartják a négygólos előnyüket, a németek nem nagyon tudnak közelebb zárkózni. 28–24

45. perc: Hiába kerülnek emberelőnybe a svédek, Batinovics hetest fog, Hagman büntetőjét védi. Eddig tartott a svéd emberfór, öt az öt ellen folytatják, de a labda marad a svédeknél. Batinovics véd egy átlövést is. Egy Idéhn-védés után jön egy gyors svéd gól, de Radicsevics azonnal válaszol. Egymás után kétszer adta el a labdát Svédország, Mehmedovics góllal büntet. 19–16

40. perc: A norvégok továbbra is sok gólt szereznek, így hiába indultak be a a németek is támadásban, tartják a négygólos előnyüket. 25–21

40. perc: Kínaiból lőnek remek gólt a montenegróiak, majd a svédek megtörnek egy közel 7 perces gólcsendet. A svédek nem tudnak gyorsan indulni, időt kér a kapitányuk. Sokat nem segített rajtuk a szünet, Klikovac góljának köszönhetően megint hárommal mennek a montenegróiak. Gulldén megvillan, ismét kettő közte. 17–15

N. T. Nagyon felkeményedett a montenegróiak védekezése, a svédek legtöbbször csak passzívnál, rossz helyzetben jutnak lövéshez.

35. perc: Nagyon jól kezdenek a norvégok, a németek viszont beragadnak, így Oftedalék öt góllal ellépnek. 22–17

35. perc: A montenegróiak egy gyors góllal azonnal magukhoz ragadják a vezetést, majd Blohm egyenlít egy kipattanó után. Blohmot kiküldik két percre, ráadásul Raicsevics beköszön, így kettővel vezetnek a montenegróiak. Klikovacot is kiállítják, némi meglepetésre ez a mai első kiállításuk. Svéd gól helyett montenegrói védés jön. 15–13

31. perc: Mind a két mérkőzésen elkezdődött a második félidő.

N. T.: A szünetben a vb kabalaállata, Kumamon közerműködésével sajátos tornán vehettek részt a lelátón helyet foglalók, és bizony a japánok jó része fel is állt helyéről, és megmozgatta a végtagjait.

30. perc: Emberelőnybe kerülnek a németek, ezt kihasználva pedig visszaveszik a vezetést. Oftedal a végén még értékesít egy hetest, így a félidőben 17–16-ra vezet Norvégia.

30. perc: Klikovac negyedik lövéséből is gól születik, ezzel egyenlítenek a montenegróiak. A vezetést nem tudják átvenni, egy támadószabálytalanság miatt érvénytelenítették a góljukat. Az utolsó másodpercekben a vezetésért támadnak a Montenegróiak, de csak egy időntúli szabaddobásig jutnak. Ebből nem születik gólt, így 12–12-vel zárul az első félidő.

25. perc: Solberg is kezd beindulni, a védése után rohannak a norvégok, majd Herren lő gólt, így már négygólos az előnyük. Kapaszkodnak a németek, most ők lőnek egymás után két gólt, majd 15–15-nél utol is érik a norvégokat. 15–15

25. perc: Radicsevics ismét hetesből eredményes, Gulldén viszont elhibázik egy büntetőt. Hét a hat ellen támadnak a svédek, de nem sikerül kaput eltaláló lövéssel zárni az akciót. Zárkóznak háromról egyre a montenegróiak. 10–11

20. perc: Egymás után két gyors gól jön a norvégoktól, ezzel fordítanak is. Sőt, átlövésből is eredményesek a skandinávok, gyorsan időt is kérnek a németek. 12–10

20. perc: Radicsevics töri meg a közel ötperces montenegrói gólcsendet büntetőből, ennek ellenére két góllal vezetnek a svédek. 7–9

15. perc: Alicia Stolle megsérült, le kell támogatni a pályáról. A norvégok egyenlítettek, de a németek emberhátrányban is visszavették a vezetést. 8–9

15. perc: 6–6-nál időt kérnek a svédek. A beállót rendre jól találják meg a svédek, Linn Blohm harmadik góljával visszaveszik a vezetést, majd Idéhn mutat be egymás után két védést. 6–7

10. perc: A németek fordítottak, majd kétgólos előnyre tettek szert, így a norvégok máris időt kértek. 5–7

10. perc: Sok a technikai hiba és eladott labda, fej fej mellett haladnak a csapatok. 4–4

N. T.: A lelátó egyik sztárja Gulldén féléves kisfia, Lias, aki hatalmas fülvédőben követi az eseményeket.

5. perc: Jobban kezdtek a norvégok, de a németek a nagyobb bajt megelőzendően 3–1-ről gyorsan egyenlítettek. 3–3

5. perc: A svédek szerezték a meccs első két gólját, majd egy kicsit megálltak támadásban, így a montenegróiak egyenlítettek. 2–2

1. perc: Elkezdődtek a mérkőzések.

A házigazda japánok kiütötték a románokat (Fotó: Kovács Anikó)

EREDMÉNYKÖVETŐ A 10-ÓRÁS MÉRKŐZÉSEKRŐL

Köszönjük szépen eddigi figyelmüket, 12.30 órától újra jelentkezünk élő eredménykövetőnkkel.

60. perc: Kiállítás a szerbeknél, a dánok gólra váltják a hetest, majd a szerbek elszórják a labdát támadásban. Nincs kétgólos dán vezetés, Tomasevics véd. Egyenlítenek a szerbek, időt kérnek a dánok, van még 15 másodpercük megszerezni a győzelmet. A Hansen lövése után a léc kisegíti a szerbeket, így 26–26 a vége, a dánok biztosan lemaradnak az olimpiáról.

60. perc: A japánok az utolsó pillanatig hajtottak, így végül 37–20-ra győzték le a Neagu nélküli románokat.

55. perc: Kapaszkodnak a szerbek, de a dánok most minden támadásukból gólt szereznek, így tartják az egygólos előnyüket. 23–24

55. perc: A japánok támadásban nem lassítanak, Kametani a kapuban remekel, így már 14 góllal vezetnek a házigazdák. 19–33

50. perc: Mind a két oldalon potyognak a gólok, a japánok tartják a 12 gólos előnyüket. 18–30

50. perc: A dánok nem tudtak gólt lőni emberelőnyben, ráadásul emberhátrányba kerülnek, Hansent küldik ki két percre. Az emberhátrány jó hatással volt a dánokra, szépítenek, majd egy üres kapus góllal egyenlítenek is. Sőt, a vezetést is átveszik a dánok Östergaard góljával. 20–21

45. perc: A japánok mindenhonnan, a szélről, beállóból és átlövésből is eredményesek, így a kissé fellazult védekezésük ellenére is növelni tudják az előnyüket. 14–27

45. perc: A dánok egyenlítettek de a szerbek a vezetést egyelőre nem adják át, egy-egy góllal mindig ellépnek. Sőt, a szerbek emberhátrányban (üres kapuval játszva) eredményesek, így ismét két góllal vezetnek. 20–18

40. perc: Folytatódik a góleső, óriási az iram, szinte egy pillanatra sincs megállás. 13–25

40. perc: közel 5 percre befagyott a 16–14-es állás, mind a két oldalon sok a hiba, a pontatlanság. Egy lerohanás végén a dánok törik meg a gólcsendet, és egy gólra zárkóznak fel. 16–15

35. perc: Úgy tűnt, a románok jobban kezdik a második félidőt, Dedu egy hetest is kivédett, de a japánok így is növelni tudták az előnyüket. 10–21

35. perc: Tomasevics és Toft is véd egy hetest, de előbbinél a kipattanót gólra váltják a dánok. A szerbek kapusa továbbra is remek, így egyelőre egy-egy elhibázott támadás is belefér déli szomszédainknak. 16–14

31. perc: Elkezdődtek a második félidők.

30. perc: Kametani is 50 százalékos védési hatékonyság fölött, támadásban pedig nem hibáznak a japánok, így 26 perc játék után tízzel húznak el – Ryde a második idejét is kikérte az első félidőben. Hét a hat elleni játékkal próbálkoznak a románok, felemás sikerrel, a szünetre megmarad a tízgólos japán vezetés. 8–18

30. perc: A szerbek támadásban egy kicsit megálltak, jött is az időkérés. Sok hatással ez nem volt a játékukra, de ezt nem nagyon tudják kihasználni a dánok, így háromgólos szerb vezetéssel vonulnak a pihenőre a csapatok. 14–11

25. perc: A házigazda nem lassít, sőt… A japánok az időkérésük óta növelték az előnyüket, már nyolccal vezetnek. 6–14

25. perc: Tomasevics elképesztő, 50 százalék fölötti a védési hatékonysága. Ennek is köszönhető, hogy tartják a négygólos előnyüket a szerbek. 13–9

20. perc: A románok stabilizálták a védekezést, csak egy gólt kaptak az elmúlt 5 percben, de Kametani Szakura parádés ziccervédéseinek köszönhetően hatgólos a japán előny. 6–12

20. perc: A dánok egy több mint 8 perces gólcsendet törtek meg, de támadásban nem lassítanak a szerbek, így tartják az előnyüket. 11–7

15. perc: Ötre növelték az előnyüket a japánok, románok szövetségi kapitányának, Tomas Rydének időt kellett kérni. Úgy tűnik, ez nem segített túl sokat, a félidő felénél hattal vezettek a japánok. 5–11

15. perc: Cvijicset egyelőre nehezen állítják meg a dánok, Katarina Tomasevics pedig remekel a kapuban. Ráadásul emberelőnybe is kerültek a szerbek, majd dobtak egy üres kapus gólt is, így néggyel elléptek, időt is kért a dán kapitány. 7–3

10. perc: A románok egy kicsit összekapták magukat, de az ötletes és gyors japán támadásokra egyelőre nem nagyon találják az ellenszert. 4–8

10. perc: A szerbek már a második hetesüket hibázták el, mind a kétszer Sandra Toft védett, így 3–3-nál járnak a felek.

5. perc: A másik mérkőzés jóval kiegyenlítettebb és megfontoltabb kezdést láthattunk, öt perc után 2–1-re vezettek a dánok.

5. perc: A japánok villámrajtot vettek a románok ellen, 4–1-re vezettek öt perc után.

1. perc: Elkezdődtek a 10-órás mérkőzések!

Ismét köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Szerbia–Dánia és a Románia–Japán összecsapás a középdöntő záró fordulójából.

Ambros Martín a legjobb négybe vezette az oroszokat (Fotó: Kovács Anikó)

EREDMÉNYKÖVETŐ A 7-ÓRÁS MÉRKŐZÉSEKRŐL

Köszönjük szépen eddigi figyelmüket, 10 órától újra jelentkezünk élő eredménykövetőnkkel.

60. perc: A végén az oroszok nem hagyták, hogy tíz gól alatt maradjon Spanyolország, 32–26-ról 36–26-ra nyertek.

60. perc: Ezt kiszurkoltuk! Legalábbis a hollandok megtették nekünk – és maguknak – azt a szívességet, hogy legyőzzék Dél-Koreát, ezzel tovább élnek a reményeink. A végeredmény: 40–33

55. perc: Nerea Pena révén a spanyolok feljöttek ugyan hat gólra, de aztán az oroszok rendezték a soraikat. 25–32

55. perc: Kapufázgatnak a hollandok, ezt úgy-ahogy kihasználták a dél-koreaiak, de csak kettővel tudtak közelebb kerülni. 38–32

50. perc: Az oroszok tartják hét-nyolcgólos előnyüket, Pena harmadik gólja éppen hétgólosra alakította a különbséget. 22–29

50. perc: Kicsit közelebb jöttek a dél-koreaiak, de a meccs képe nem sokat változott, potyognak a gólok és most nyolccal vezet Hollandia. 38–30

N. T.: A 49. percben először lépett pályára a vébén a hollandoknál a nagy ígéretnek számító, és a találkozó előtt a keretbe becserélt Delaila Amega.

45. perc: Ezalatt a másik helyszínen valamelyest összekapták magukat a spanyolok, és kicsit feljebb jöttek, de ez sem veszélyezteti a biztos orosz vezetést. 20–28

45. perc: Dulfer piros lapot kapott, de így is kilenc gól a hollandok előnye. 34–26

N. T.: Élmény nézni a hollandok gyors kézilabdáját, sikeresen birkóztak meg a helyzettel, hogy az utóbbi években két meghatározó játékosukat, Brochot és Nycke Grootot is elveszítették.

40. perc: Közben a spanyol–oroszon úgy tűnik, hogy eldől a mérkőzés, mert a fehér mezben játszó oroszok tízgólos előnyre tettek szert. A második félidő tíz perce alatt hat gólt tettek a félidei négygólos előnyhöz. 16–26

40. perc: A hollandok nem lazítottak a szorításon, volt ugyan tíz gól is az előnyük, de most éppen „csak” kilenc... 30–21

35. perc: Bár a félidőben úgy tűnt, hogy felzárkózhatnak a spanyolok, de ez nem jött össze nekik, mert öt perc alatt hét gólra megléptek az oroszok. 15–22

N. T.: Rju hiába jár rendre túl Wester eszén, ha a másik oldalon postafordultával érkezik a holland válasz. A koreaiak nehezen bírnak a gyors holland középkezdésekkel, labdafelvitelekkel.

35. perc: Van der Heiden góljával mardat a nyolcgólos különbség a hollandok javára. 26–18

N. T.: A koreaiak eddig nem bírnak a hollandok átlövőivel, Abbingh 7, míg Estavana Polman 6 gólnál tart. Ha nem lesz komoly változás, a szerb-dán találkozótól függetlenül a hollandok miatt már nem kell aggódnunk.

30. perc: A spanyol–oroszon is vége az első félidőnek. A spanyolok feljöttek négy gólra. 12–16

30. perc: Vége az első félidőnek, a hollandok hihetetlen gólzáporral szórták meg a koreaiakat, akik szintén nem akartak lemaradni. A végére még Frerikset kiküldték két percre, időt kért az utolsó támadásra a holland edző. Kínaiból szereztek gólt! 23–16

25. perc: Ambros Martín, az oroszok spanyol szövetségi kapitánya időt kért, mert a spanyolok három-négy gólra felzárkóztak, aztán visszaállt az ötgólos különbség. 10–15

25. perc: Feljöttek a dél-koreaiak, mert bár tízgólos is volt a holland előny, leolvadt hatra... 18–12

N. T. A hangszórókból időről időre ütemes dobszó csendül fel, ezzel biztatva a japán nézőket az előre kiosztott tapsolók használatára. Maguktól valahogy nem jut eszükbe, hogy szurkoljanak.

20. perc: Almudena Rodríguez góljával valamivel közelebb jöttek a spanyolok, most 8–12 az állás.

15. perc: A spanyolok némileg jobban tartják magukat Oroszország ellen, de Frolova hetesével ötgólos előnyben a csoport listavezetője. 6–11

N. T. A koreaiak legjobbja, Rju betörésből fejbe lőtte Westert, aki rövid ápolás után folytatni tudta a játékot. A következő akciónál a ferencvárosi Danick Snelder ejtette át az ázsiai csapat kapusát, majd mindkét kezét a magasba emelve ünnepelt. Volt is mit, a hollandok eddig átgázolnak ellenfelükön.

15. perc: A hollandok megindultak, mint a tank, és nyolcgólos előnyre tettek szert alig negyedóra alatt. Az imént éppen a fradista Snelder ejtett szépen a hálóba. 12–4

N. T.: Lois Abbingh eddig mind az öt lövését gólra váltotta, míg a holland kapuban Tess Wester 75 százalékon áll, így nem meglepetés a biztos holland vezetés.

10. perc: A Park Dome-ban némileg szorosabban alakulnak az események, de az oroszok ott is biztosan vezetnek 8–5-re.

10. perc: Abbingh alaposan belőtte magát, alig tíz perc alatt négyszer is beköszönt, így aztán nagyon vezetnek a hollandok, és ennek mi örülünk... 7–2

N. T.: A csarnokban összefutottunk a korábbi győri beállóval, a kézilabdával felhagyó Yvette Brochhal, aki a holland válogatott egyik szponzorának dolgozik a vb-n, és izgatottan várta a narancsmezesek mérkőzését.

5. perc: Eddig remekül kezdtek a hollandok, és öt perc alatt háromgólos előnyre tettek szert. A Park Dome-ban eközben az oroszok vezetnek szintén három góllal, 5–2-re..

N. T.: A hollandok helyi idő szerint délután 15 órakor kezdődő meccsére szépen megtelt a már szokásos egyenruhába öltözött helyi iskolásokkal a 6400 fő befogadására alkalmas Aqua Dome.

A spanyolok az elődöntőért küzdenek, de ha kikapnak, a svédek megelőzhetik őket gólkülönbséggel, mert az egymás elleni meccsük iksz volt. Hollandia is bejuthat az elődöntőbe, ha nyer.

1. perc:
Elkezdődtek a 7-órás találkozók.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a női kézilabda-világbajnokság párhuzamos eredménykövetője a középdöntő utolsó fordulójából. A tét, hogy a magyar csapat jogosult lesz-e az olimpiai selejtezőre. Tartsanak velünk!