Legyőzte Szenegált a kéziválogatott, jöhet Románia

NEDELYKOV TAMÁS (Kumamoto, összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre), PAPP BÁLINT (Kumamoto)NEDELYKOV TAMÁS (Kumamoto, összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre), PAPP BÁLINT (Kumamoto)
2019.12.04. 10:46
Kovács Anna nagy lendülettel játszott (Fotó: Kovács Anikó)
A magyar női kézilabda-válogatott Szenegál ellen lépett pályára a Japánban zajló világbajnokság csoportkörének 4. fordulójában. Az afrikai csapat ellen meglett a biztos, kötelező győzelem, pénteken viszont Románia ellen már a továbbjutás lesz a tét.
NŐI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG,JAPÁN
CSOPORTKÖR, 4. FORDULÓ

C-CSOPORT

MAGYARORSZÁG–SZENEGÁL30–20 (17–9)
Jacusiro, 2020 néző. Vezette: Alpaidze, Berjozkina (oroszok)
MAGYARORSZÁG: TRIFFA – Lukács V. 1, Kovacsics 2, TOMORI 3, Tóvizi 2, Háfra N. 2, Schatzl Nadine 1. Csere: Kiss É. (kapus), Vámos P. 1, Klujber 2 (2), Szabó L. 1, Tóth G. 2, KOVÁCS A. 6, MÁRTON G. 5, Faluvégi D. 2. Szövetségi kapitány: Kim Rasmussen
SZENEGÁL: Sako – Keita 2, M. Dapina 1 (1), SANKHARÉ 6, Ndiayé 3, Camara 1, Payé. Csere: Lo (kapus), Sylla, Diop 1, Sy 2, Kamdop 1, Kanté, Seck 2, Sené 1, Ba. Szövetségi kapitány: Frédéric Bougeant
Az eredmény alakulása.10. p.: 6–1. 21. p.: 10–4. 25. p.: 13–5. 28. p.: 16–7. 34. p.: 20–10. 41. p.: 21–14. 50. p.: 27–16. 56. p.: 29–17.
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 2/1

A két európai riválistól, Spanyolországtól és Montenegrótól elszenvedett vereség után Szenegál ellen kötelező győzelem várt a magyar válogatottra. Újra szépen megtelt a jacusirói gimnázium tornacsarnoka, és a szervezőkkel való egyezkedés után a jelen levő magyar szurkolók egy helyre ülhettek a teremben, kisebb magyar tábort kialakítva. Érdekes volt megfigyelni a szenegáliak bemelegítését, énekelve és táncolva hangoltak a találkozóra. Persze ez nem volt igazán meglepő, hiszen egyrészt nekik ilyen az alaptermészetük, másrészt nem volt miért idegeskedniük, mert már a kijutással is nagy sikert értek el, a csoportmeccsek pedig remek tapasztalatot jelentenek nekik a folytatásra. Ha esetleg pontot is szereznek (legnagyobb esélyük erre az utolsó fordulóban Kazahsztán ellen lesz), az csak hab a tortán.

A vb-újonc ellen annyit változtattunk a kezdő felálláson, hogy Triffa Ágnes került a kapuba, aki tíz perc alatt csak egy gólt kapott. Támadásban Tomori Zsuzsanna vállalta fel a helyzeteket vagy éppen játszotta meg jó ütemben Lukács Viktóriát, de Kovacsics Anikónak is bejöttek az első lövései, így 6–1-re elhúztunk. Háfra Noémi viszont elsőre mindössze öt percet kapott, majd Vámos Petra érkezett a helyére.

Védekezésben elértük, hogy az afrikaiaknak sokszor rossz helyzetből kellett próbálkozniuk, de ha el is jutottak jó helyzetig, ott volt Triffa, aki ötven százalékkal védett az első félidőben. Frédéric Bougeant időkérése után beküldte beállóba az erős testfelépítésű Laura Kamdopot, akivel nagy harcot vívtunk a falban. Kim Rasmussen forgatta a csapatát, ezúttal jelentős szerepet kapott a Montenegró ellen csak a legvégén beküldött Kovács Anna, aki négy gólt lőtt a szünetig, és többször is megtalálta beállóban debreceni klubtársát, Tóvizi Petrát. Az ellenféltől Amina Sankharét lehetett kiemelni, de az ő találatai ellenére is biztosan, nyolc góllal vezettünk a szünetben (17– 9)

Kemény védekezés kellet a tízgólos sikerhez (Fotó: Kovács Anikó)

A második félidő kisebb közjátékkal indult, ugyanis nem sikerült elindítani az időmérőt. Utána nálunk támadásban Tóth Gabriella kivételével összeállt egy junior-világbajnokokat tartalmazó sor, de a kapitány hamar megbontotta, mert elégedetlen volt a védekezéssel. Való igaz, több alkalommal is lyukasnak bizonyultunk hátul, de ezalatt is tízről csak nyolcra tudtak feljönni a szenegáliak, amiben a második harminc percre beálló Kiss Éva védései is szerepet játszottak. Visszaállt Tomori is, hogy összefogja a csapatot.

A biztos előny tudatában csendesen zajlott a meccs utolsó negyede, az afrikaiak ezúttal nem tudtak nagy ellenállást tanúsítani, hiába biztatta őket már a helyi iskolásokból álló közönség nagyobbik része. Ha jobban koncentrálunk, még nagyobb is lehetett volna a különbség a végére, így30–20-ra nyerünk.

Hoztuk tehát a papírformát, a csütörtöki szünnapot követően Románia ellen kell kiharcolnunk a továbbjutást a középdöntőbe, a meccs magyar idő szerint 11 órakor kezdődik. Mivel jobb az összesített gólkülönbségünk, nekünk már a döntetlen is jó eredmény. Ha sikerrel járunk, pont nélkül kezdjük meg a következő kört.

A csoport többi mai mérkőzésén:
Montenegró–Románia 27–26
(11–12)
Ld:
Radicsevics 6, Rajcsevics 6, Jaukovics 4, Bulatovics 3, ill. Neagu 11, Dache 4, Perianu 4, Udristioiu 3

6. Kazahsztán4472–134–620

A magyar válogatott utolsó csoportmérkőzése (magyar idő szerint)
December 6., péntek, 11.00:Románia–Magyarország (Tv:M4 Sport, élőben az NSO-n)

A Nemzeti Sportot a helyszínről tudósítja:Nedelykov Tamás, Papp Bálint

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Vége a meccsnek, tíz góllal nyertünk, jöhetnek a románok. 30–20

60. perc: Ba kapott labdát a jobb szélen, és be is lőtte. 30–20
60. perc: Kiss megint védett, Háfra megint a kapufát találta el, de ezúttal befelé pattant a labda. 30–19
59. perc:
Jó blokk után Schatzl a kapufát találta el.
59. perc: Háfra tört be egyedül, eltalálta a kapus derekát...
58. perc: Háfra a kapufát találta el, Sy viszont bevágta egy gyors indítás után. 29–19
57. perc: Kamdop szerzett meg egy Kissről kipattanót, és bevágta. 29–18
56. perc: Secket lesáncoltuk, Szabó kapott jó labdát beállóban, és remekül lőtt a kapuba. 29–17
55. perc:
Lépéshiba Bánál, Kovács Anna a másik oldalon a lécet találta telibe.
54. perc: Schatzl került helyzetbe megint, ezúttal viszont belőtte. 28–17
53. perc:
Hetest kaptak a szenegáliak, a hetest Seck a bal fölsőbe lőtte, de nem adták meg, mert már letette a térdét.
52. perc: Sené
most a kapufát találta el, majd Schatzl is így cselekedett...
52. perc: Megint villámgyorsan elrontottunk egy emberelőnyös támadást.
51. perc: Közben Secket még a gól előtti szabálytalanságért kiküldték két percre, emberhátrányban viszont Sené lőtt nagy gólt a jobb alsóba. 2003-ban született a lány. 27–17
50. perc: Kiss Éva védte Ba lövését, de maradt a labda náluk, passzivig játszottak, de Sené lövése mellé szállt. A másik oldalon viszont Márton ügyesen a rövidbe lőtt. 27–16
49. perc: Márton
nagy lendülettel ugrott be balról, de elméretezte a lövést, amely mellé szállt.
48. perc: Camara jobb fölsőbe tartó lövését védte Kiss.
47. perc: Kiss Éva
védése után megszereztük a kipattanót, de Faluvégi ziccerét ügyesen védte Lo.
46. perc: Labdát loptunk, Vámos pedig az üres kapuba lőtt. 26–16
45. perc: Vámos csapta be Kamdopot, majd harcolt ki emberelőnyt.Faluvégi maradt egyedül, megnézte a kaput, és a jobb oldalába lőtt. 25–16
44. perc: Vámos lövését is védte a kapus, bár nem volt nehéz dolga. A másik oldalon Keita tört be lendületesen, be is lőtte. 24–16
44. perc: Kiss Éva védte Seck próbálkozását, Márton rontott, Ndiayé viszont nem. 24–15
43. perc: Rontott szenegáli akció után Tóth lőtt alulról a bal alsóba. 24–14
42. perc: Mártonra játszottuk ki az akciót, aki bal szélről a hosszú sarokba lőtt. 23–14
42. perc: Magyar időkérés.
42. perc:
Megint Kamdop próbálkozott, Kiss viszont lábbal védett.
41. perc: A szélről viszont megy... Faluvégi talált be szépen. 22–14
41. perc: Háfra lövését védte a kapus, majd Kamdop kapott labdát a hatoson, befordult, és belőtte. 21–14
40. perc: Elvették tőlük a labdát szabálytalan elzárás miatt, de mi is rontottunk, mert Márton kiejtette a labdát. Az ellentámadásból gólt szereztek. 21–13
39. perc: Klujber telibe találta a kapust, jött is a szenegáli időkérés.
38. perc: Ndiayé maradt egyedül beállóban, be is dobta. 21–12
38. perc: Tóth Gabriella eresztett el alulról egy lövést, amely a kapus lába között jutott a hálóba. 21–11
37. perc: Klujber hát mögötti passza nem jutott el Faluvégihez... Keita viszont a hálónkba lőtt... 20–11
36. perc: Kiss Éva
védett szépen, indultunk rendezetlen fal ellen, Klujber lövése a blokkról ment mellé.
35. perc: Kovacsics labdát szerzett, végigrohant, kiharcolt egy hetest, ráadásul kiküldték két percre Camarát. A hetest Klujber kihagyta, mert Sako kirúgta...
35. perc: Háfra félmagas lövését védte ki Sako.
34. perc: A szenegáli támadóknál fújtak szabálytalanságot, majd Kovács Anna góljával lett meg a 20. gólunk. 20–10
33. perc: Háfra lövése találta el a kapust, a másik oldalon Ndiayénál lábat ért a labda. Az ellentámadásból Márton kapta a labdát a bal szélen, és szépen be is dobta. 19–10
32. perc: Sankharé a legjobb a szenegáliaknál, ezúttal is betalált. 18–10
32. perc: Kovács
lövése ezúttal mellé pattant Sako védése nyomán.
32. perc: Keita tört be remek csellel, de a ziccerét kivédte Kiss Éva.
31. perc: És igen, sikerült! Az első támadás a miénk volt a második félidőben, majd Kovács tört be, és megszerezte az ötödik gólját is. 18–9
31. perc:
Amíg a szervezők dolgoznak, addig a lányok kölcsönösen átmozgatnak.
31. perc: Hogy aztán meg is álljon, mert az óra nem indult el...
31. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek, nyolc góllal vezetünk. 17–9
30. perc: Mártonra játszottuk ki a figurát, aki most a bal alsóba lőtt. 17–9
30. perc: Kovács lőtt fölé, majd az ellentámadásból Diop lőtt lendületből a kapu közepébe. Vámos odanyúlt, kiküldték két percre. 16–9
29. perc: Seck kapott labdát a jobb oldalon, és kegyetlenül bevarrta a rövidbe. 16–8
28. perc: Triffa védett ziccert, Márton most már szabályos gólt szerzett, a kapufáról pattant be a labda. 16–7
27. perc: Márton lőtt gólt, de nem adták meg, csak a hetest. Így is jó volt, mert a hetest Klujber a bal fölsőbe vágta. 15–7
27. perc: Magyar időkérés.
27. perc: Tomori vette észre, hogy nem lépnek ki rá, begyalogolt és belőtte. Szinte azonnal szépítettek a szenegáliak, Sankharé talált be. 14–7
26. perc: Ndiayé futott üresbe, kapta is a labdát, biztosan be is lőtte. 13–6
25. perc: Belemenést fújtak Camaránál, a másik oldalon Tóvizi kapott szép labdát Kovácstól, és a bal alsóba lőtt. 13–5
24. perc: Triffa védte remekül Sy lövését, gyors támadásunk végén viszont Tóvizi lőtt gólt beállóból. 12–5
23. perc: Camara lövése szállt el a kapu mellett, az ellentámadásból pedig Kovács lőtt a bal alsóba. 11–5
22. perc: Mártonnak
játszottuk ki a labdát a bal szélre, de nem sikerült eltalálnia a kaput.
22. perc: Sankharé ütemtelen lövése talált utat a magyar kapuba. 10–5
21. perc: Kivédekezett szenegáli támadás után Háfra végre megtalálta a jobb felső vinklit. 10–4
20. perc: Kovács tört be ellenállhatatlan erővel, és bevágta. 9–4
19. perc: Sankharé elől tágultak a védők, ő pedig a jobbra dőlő kapust becsapva balra lőtt gólt. 8–4
18. perc: Kovacsics labdájából Kovács Anna lőtt a kapu jobb oldalába. 8–3
18. perc: Camara egy szép csel után lőtt a kapu bal oldalába. 7–3
17. perc: Kamdop
próbálkozott ziccerrel, de Triffa védett. Az ellentámadásból Schatzl a lécet találta el.
16. perc: Sankharé lövését védte Triffa, az ellenakcióból Kovács Anna a jobb alsóba zúdított. 7–2
15. perc: Vámos
szerzett labdát, Schatzl indított, de Lukács kezéből kiesett a labda.
14. perc:
Labdát szereztünk, gyorsan indulhattunk volna, de Kovacsics ellépte.
14. perc: Szenegáli időkérés.
13. perc: Tóth lövését védte a kapus, de a kipattanóra Lukács csapott le, folytathattuk a támadást. Kovacsics lövése Sakóról nem a kapuba pattant...
12. perc: Vámos belemenése után Camara lövését védte Triffa, de a labda az oldalvonalon kívül ment ki, maradt a labda náluk, de rövidesen el is adták.
11. perc: Tóvizi nyúlt oda, kiküldték két percre, ráadásul hetest is kaptak. A hetest a bal alsóba lőtte Dapina. 6–2
10. perc: Triffa védte szépen Keita lövését, jöhettünk előre, Lukács maradt egyedül, és könnyen lőtt a kapus lába között a hálóba. 6–1
9. perc:
Elvették a labdát Szenegáltól lépéshiba miatt, Lukács kanyarodott fel, Sylla hetest és kétpercest érően szabálytalankodott vele. A hetest Klujber a jobb alsóba lőtte. 5–1
7. perc: Vámos labdát szerzett, Tóvizi nem tudott hetest kiharcolni, de maradt a labda nálunk. Kovacsics lőtt végül faulttal együtt a kapu jobb oldalába. 4–1
6. perc: Belemenés után Kovacsics vállalkozott átlövésre, és a kapu bal oldalába lőtt. 3–1
5. perc: Háfránál
fújtak belemenést, az is volt, majd Camara lövését blokkolta Tomori.
5. perc: Sankharé
tört be a védőfalunkba, és a kapu bal oldalába lőtt, de nem adták meg, maradt a. 2–1
4. perc: Tomori tört be a védők közé, és a jobb alsóba lőtt. 2–1
3. perc: Triffa
védett jó védekezés után, megint jöhettünk előre, Tomori lövését védte Sako, majd Háfra lövése jött le a lécről. Gyorsan indultak a szenegáliak, de Triffa védte Payé ziccerét.
2. perc: Labdát vesztettünk, gyorsan indultak, Dapina bevágta a ziccert, majd a másik oldalon Tomori egyenlített. 1–1
1. perc:
Szenegáli támadással indult a meccs, de Ndiaye kihagyta a ziccert.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a magyar csapat tiszta zöldben, a szenegáli tiszta sárgában játszik.

ELŐZMÉNYEK

Az első fordulóbanmagyar válogatott 24 góllal, 39–15-re győzte le Kazahsztánt, a második fordulóbanSpanyolország győzött 29–25-re.A harmadik körbenMontenegrótól 25–24-re kikaptunk.

Negyedik csoportellenfelünk, Szenegál, első alkalommal vesz részt világbajnokságon, amelyre a tavalyi Afrika-bajnokságon szerzett ezüstérmével vívta ki az indulási jogot. Szövetségi kapitányuk, Frédéric Bougeant szerint nem szabad kiindulni a válogatott szerepléséből, ha a szenegáli kézilabdáról beszélünk.

Igazábólsemmilyen feltétel sincs adva Szenegálban a kézilabdához, de a gyerekek szeretik a játékot, az utcákon vagy a tengerparton dobálják a labdát.Nagy különbség van a válogatott színvonala és a szenegáli kézilabda általános állapota között, mivel a nemzeti csapatot szinte kizárólag légiósok alkotják. A kluboknál nincsenek igazán meg az anyagi és szervezeti feltételei a munkának.”

Az elsődleges célunk az volt a torna előtt, hogy tanuljunk, fejlődjünk, a második, hogy a jövő válogatott játékosait felépítsük. Azért hoztunk magunkkal közülük már néhányat, hogy testközelből érezhessék, milyen a jelenlegi világelit.A két év múlva, Spanyolországban sorra kerülő vébére már teljesen felkészültek leszünk.

A MAGYAR VÁLOGATOTT KERETE A VB-RE –NÉVJEGYEK ÉS RÖVID JELLEMZÉSEK ITT!
Kapusok:
Bíró Blanka (FTC-Rail Cargo Hungaria), Kiss Éva (Győri Audi ETO), Triffa Ágnes (DVSC Schaeffler)
Jobbszélsők:Faluvégi Dorottya (Győri Audi ETO), Lukács Viktória (FTC-Rail Cargo Hungaria)
Jobbátlövők:Klujber Katrin (FTC-Rail Cargo Hungaria), Kovács Anna (DVSC Schaeffler)
Irányítók:Kovacsics Anikó (FTC-Rail Cargo Hungaria), Tóth Gabriella (Érd), Vámos Petra (DVSC Schaeffler)
Beállók:Szabó Laura (Érd), Tóvizi Petra (DVSC Schaeffler)
Balátlövők:Háfra Noémi (FTC-Rail Cargo Hungaria), Tomori Zsuzsanna (Siófok KC)
Balszélsők:Márton Gréta (FTC-Rail Cargo Hungaria), Schatzl Nadine (FTC-Rail Cargo Hungaria)