Női kézi-vb: kilenccel nyertek a megállíthatatlan oroszok a románok ellen

NEDELYKOV TAMÁS, PAPP BÁLINT (Kumamoto)NEDELYKOV TAMÁS, PAPP BÁLINT (Kumamoto)
2019.12.08. 08:39
Vjahireva (fehérben) öt gólt dobott (Fotó: Kovács Anikó)
A Japánban zajló olimpiai kvalifikációs világbajnokság középdöntőjének első fordulójában az orosz válogatott továbbra is hibátlan, miután kilenc góllal, 27–18-ra legyőzte Romániát. Szintén győzött Szerbia, amely Dél-Koreát verte 36–33-ra.

Igazán pikáns meccsel indult a középdöntő a 2. csoportban, ugyanis Ambros Martín éppen az oroszok kedvéért hagyta ott a román válogatottat az olimpia éve előtt, márpedig Cristina Neaguék korábbi nyilatkozataiból világosan kivehető volt, úgy érezték, a korábbi győri sikertréner cserben hagyta őket.

Ezenkívül két olyan válogatott csapott össze, amely az Eb-n előttünk végzett, márpedig a mi tavalyi hetedik helyünk akkor ér olimpia selejtezőt, ha a norvég, holland, orosz, svéd, román ötösből legfeljebb egy nem szerez a világbajnokságról jogot az olimpián vagy a selejtezőn való indulásra.

Mint ismert, a vb győztese egyenes ágon kijut Tokióba, míg a 2-7. helyezettek selejtezőt vívhatnak jövő márciusban. Ha az Ázsia-bajnok Dél-Korea bekerül az első hétbe, akkor a nyolcadik helyezett is selejtezhet.

Az első félidő kevés gólt hozott a román–orosz összecsapás, igaz, Ambros Martín csapatának az akarata érvényesült a játékrész jelentős részében, Neaguék azonban a szünetig egy 4–0-s rohammal visszajöttek a meccsbe, és 10–10-zel fordultak.

A második félidőben egy ideig ismét fej fej mellett haladtak a felek, aztán az oroszok 15–15 után robbantottak, s egy 10–1-es periódussal gyakorlatilag eldöntötték a mérkőzést. Ezzel továbbra is hibátlanok a tornán, míg a románok egyelőre a középdöntős csoportjuk utolsó helyén állnak.

A másik reggeli meccsen Szerbia már az első félidőben hét góllal elhúzott Dél-Koreától, s a végére ebből a különbségből hármat megtartva 36–33 legyőzte ázsiai ellenfelét. A szerbeknél Jelena Lavko, az Érd jobbátlövője hét, Szanja Radoszavljevics, a Vác balszélsője pedig két góllal járult hozzá a sikerhez