Női kézi-vb: Japán alaposan megdolgoztatta a szerbeket

2015.12.09. 20:02
A Dániában zajló női kézilabda-világbajnokságon Szerbia öt góllal nyert Japán ellen, de az európai együttest igencsak megdolgoztatta a sokat mozgó ellenfél. Az ázsiai együttes a második félidő közepéig belátható távolságon belül tudta tartani magát, ám végül gyenge hajrábeli lövőteljesítménye miatt simán kikapott. Az A-csoport esti találkozóját, a 20.45 órakor kezdődő MAGYARORSZÁG–Dánia mérkőzést a Nemzeti Sport Online élőben közvetíti!

Kiélezett meccset játszott egymással a szerb és a japán válogatott a csoportunkban. Az ázsiaiak a korábban látottakhoz hasonlóan ezúttal is egy az egyben védekeztek, amivel többször is hibára tudták kényszeríteni a szerbeket. Szasa Boskovics együttese legnagyobb különbséggel 11–8-ra vezetett, amiből a szünetre egy maradt (13–12). A második félidőben sikerült a szerbeknek több góllal meglépniük, a japán kapitány a 45. percben 20–16-nál kért időt. A játék menetén azonban már nem tudott változtatni, déli szomszédunk nem engedte ki a kezéből a győzelmet, és 27–22-re nyert.

A B-csoportban Angola a félidőben még hárommal vezetett Lengyelország ellen (15–12), ám utóbbi nagyot mentett, és remek második félidőt követően kettővel nyert (29–27).