Női kézi-vb: a németek a második félidőben fordítva elkapták a hollandokat

NEDELYKOV TAMÁS, PAPP BÁLINT (Kumamoto)NEDELYKOV TAMÁS, PAPP BÁLINT (Kumamoto)
2019.12.08. 11:35
A Japánban zajló olimpiai kvalifikációs női világbajnokságon Németország két góllal, 25–23-ra legyőzte Hollandiát a középdöntő első fordulójában, míg a másik csoportban Montenegró néggyel, 30–26-ra múlta felül Japánt.

Az utóbbi két vb-mérkőzésén nyeretlen német válogatott jól kezdett a hollandok ellen, s hamar elhúzott három góllal. A legutóbbi vb-n bronzérmes hollandok azonban visszajöttek a hátrányból s röviddel a szünet előtt már ők mentek hárommal, amiből a szünetig egy gól előnyt sikerült megőrizni.

Fordulás után aztán ez is gyorsan elolvadt, s a németek folyamatosan növelve előnyüket végül már öttel is vezettek – 22–17-re. Végül két találatot megőriztek az előnyükből a németek, akiknél a hat gólig jutó Emily Bölk volt a legeredményesebb, de a kapus Dinah Eckerle is sokat hozzátett védéseivel a sikerhez, míg a hollandoknál a Ferencvárosban szereplő beálló, Danick Snelder háromszor talált be.

A mi szempontunkból fontos lenne, hogy a hollandok bejussanak a legjobb hétbe, így ez a vereség nem jött jól.

Egy szenzációs gól a németektől

A másik csoportban a házigazda japánok a második félidő közepéig jól tartották magukat Montenegró ellen, de 22–22 után az európai csapat egy 8–3-as sorozattal eldöntötte a mérkőzést. Jelena Deszpotovics, a Debrecen balátlövője háromszor, Katarina Bulatovics, a Győr jobbátlövője kétszer talált be.