Női kézi-vb: francia–dán ki-ki meccs lesz a B-csoportban

NEDELYKOV TAMÁS, PAPP BÁLINT (Kumamoto), K. ZS. (Budapest)NEDELYKOV TAMÁS, PAPP BÁLINT (Kumamoto), K. ZS. (Budapest)
2019.12.04. 14:07
A német Alina Grijseels próbál áttörni a Manon Houette és Orlane Kanor alkotta francia falon (Fotó: AFP)
Dánia 24–18-ra legyőzte Brazíliát a Japánban zajló női kézilabda-világbajnokság szerdai játéknapján, és mivel Franciaország is legyűrte az eddig hibátlan Németországot (27–25), a B-csoport harmadik továbbjutó helyről a pénteki dán–francia mérkőzés dönt. Németország és a szerdán Ausztráliát magabiztosan legyőző Dél-Korea középdöntőbeli szereplése már biztos.

DÁNIA–BRAZÍLIA 24–18

A mérkőzés elején rövid ideig a brazilok vezettek, Aztán Anne Mette Hansen vezérletével nemcsak fordítottak (5–2), hanem el is húztak a dánok (8–4).

A dél-amerikaiak innentől futottak az eredmény után, és bár a második félidő derekán egyszer, Bruna de Paula lövésével egyenlítettek (16–16), a lendületük ott elfogyott, és a dán csapat Stine Jörgensen, Kristina Jörgensen és Louise Burgaard góljaira építve egy 8–1-es rohammal lezárta a meccs érdemi részét.

FRANCIAORSZÁG–NÉMETORSZÁG 27–25

Erősen kezdtek a franciák, rögtön magukhoz ragadták a kezdeményezést (2–0), Amandine Leynaud meghatározó kapusteljesítményére építve négygólos előnyt is szereztek (8–4, 10–6).

Átmeneti német felzárkózás után, a második félidő derekára a „kékek” megléptek öt góllal (23–18), de elbizonytalanodtak, következett zsinórban négy német gól – Olivier Krumbholz időt is kért.

Visszatérve elmozdultak a franciák a holtpontról, s bár az izgalmak nem csökkentek, 58:39-nél Orlane Kanor belőtte azt a gólt (26–24), amely gyakorlatilag biztossá tette a győzelmet.

Pénteken francia–dán mérkőzés dönt a harmadik továbbjutóról. Döntetlen esetén akár hármas pontazonosság is kialakulhatna a 2–4. helyen, ez esetben az egymás elleni eredmények a francia, német kettősnek kedveznének.