Női kézi-vb: 15 gólos román vereség, kikaptak a címvédő franciák is

P. K.P. K.
2019.11.30. 11:37
A spanyolok átgázoltak a románokon, Jennifer Bermejo három gólt lőtt (Fotó: japanhandball2019.com)
A Japánban zajló női kézilabda-vb-n magyar idő szerint 10 órától a mieink meccsén kívül még négy mérkőzést rendeztek. A világbajnok Franciaország kikapott Dél-Koreától, a szlovénok hat góllal bizonyultak jobbnak Hollandiánál, Oroszország 26–11-re megverte Kínát, míg a mieink csoportjában Spanyolország 31–16-ra kiütötte Romániát.

A Magyarország–Kazahsztán (39–15) mérkőzésről itt olvashat!

A doppingbotrány által sújtott, több játékosát is nélkülözni kénytelen román válogatott ugyan nem indította jól a spanyolok elleni mérkőzést a C-csoportban, de a rossz kezdés után azért valamelyest magára talált. A spanyolok a siófoki Nerea Pena három, hetesből szerzett góljával 3–0-val rajtoltak, ám ezután Crina Pinteáék is felvették a fonalat. Tíz perc után két góllal vezettek a spanyolok, 5–3-ra, majd 7–5-re is.

A románok az első félidő utolsó tíz percére estek szét, amikor védekezésben nem tudtak mit kezdeni a gyors betörésekkel. A spanyolok még emberhátrányban is gólt tudtak lőni. Ennek lett az az eredménye, hogy a szünetre 19–9-re elhúzott Spanyolország. Ez az állás pedig teljesen elbizonytalanította a román lövőket a folytatásra. Cristina Neagu ugyan eljutott hat találatig tíz lövésből, de például Gabriela Perianu a hét kísérletéből mindössze egyet tudott gólra váltani. A spanyoloknál pedig több kiváló egyéni teljesítmény is akadt. Pena öt góllal zárt, Alexandrina Barbosa mind a hat lövése a kapuban kötött ki és Alícia Fraga is hatból hattal végzett. A spanyolok 31–16-ra győztek a mieink csoportjában.

A B-csoportban a Franciaország–Dél-Korea mérkőzés kapcsán is elmondhatjuk, az eleje nem úgy indult, ahogy aztán zárult – nem sok jel utalt arra, hogy a világbajnoki címvédő verséggel kezdheti a tornát. Még két perc sem telt el, amikor a győri Estelle Nze Minko első találata után 2–0-ra állt a címvédő, és bár úgy igazából nem tudtak ellépni a franciák, azért a vezetésüket őrizték, 13–12 volt a javukra a szünetben. Támadásban az első harminc percben hozták azt, ami várható volt, láthattunk szép átlövésgólt Orlane Kanortól, eredményes betörést Grace Zaaditól.

A második félidőben azonban Gvon és Rju góljaival fordítottak az ázsiaiak, a franciák pedig a folytatásban egyre többet hibáztak támadásban, és a védekezésük sem volt már annyira hatékony, mint az első játékrészben. A 17 lövésből 12 gólt szerző Rjút pedig egyszerűen képtelenek voltak tartani. Az ő vezérletével fokozatosan elléptek a koreaiak, két és fél perccel a vége előtt már négy góllal mentek, ebből alakult ki aztán a 29–27-es végeredmény a dél-koreaiak javára. A franciák kapuját a győri Amandine Leynaud védte, az ETO beállója, Beatrice Edwige egy gólt szerzett, Nze Minko néggyel zárt.

Az Oroszország–Kína (26–11) meccs nem hozott izgalmat a D-csoportban, csak sima orosz sikert, az A-csoportban pedig a szlovénok a második félidei remek teljesítményüknek köszönhetően hat góllal lelépték a hollandokat, akiknél a ferencvárosi Danick Snelder egy gólt lőtt.