Női kézi NB I: Zácsik 9 gólja sem volt elég a Budaörsnek Vácon

2017.10.18. 19:39
A női kézilabda NB I ötödik fordulójában a Vác odahaza 31–27-re felülmúlta a Budaörsöt. A vendégeknél Szöllősi-Zácsik Szandra kilenc gólig jutott, amivel a meccs legeredményesebbje volt, de csapata nem tudott nyerni. A Fehérvár szinte végig vezetve győzött Debrecenben.

NŐI KÉZILABDA NB I
5. FORDULÓ

VÁCI NKSE–BUDAÖRS KC 31–27 (15–14)
Vác, 500
néző. V: Bonifert, Oláh
VÁC:
Arenhart – Jovetic 2, Hámori 2, LAKATOS 6 (1), Helembai, DE SOUZA 4 (1), Radoszavljevics 2. Csere: Suba (kapus), Hornyák B. 1 (1), Szamoránsky P. 2, KOVÁCS P. 6 (2), Diószegi, Szondi 3, Barján 1, Kácsor 2. Edző: Szilágyi Zoltán
BUDAÖRS:
Sipeki – Ertl 4 (2), Hornyák Á. 3, Zsigmond V. 1, Szabadfi, SZÖLLŐSI-ZÁCSIK 9, Berta B. Csere: Wéninger (kapus), GERHÁTH F. 5, Pásztor 2, Brettner 1, Juhos 2. Edző: Mihály Attila
Az eredmény alakulása. 4. perc:
3–0. 10. p.: 4–5. 22. p.: 9–12. 24. p.: 12–12. 37. p.: 18–18. 46. p.: 26–20. 54. p.: 29–22
Kiállítások:
6, ill. 12 perc
Hétméteresek:
8/5, ill. 2/2

Szilágyi Zoltán: –
Tudtuk, hogy nehéz mérkőzésünk lesz a komoly erőkből álló Budaörs ellen. Jól kezdtünk, de sorozatos hibáinkat kihasználva fordítottak a vendégek. A második félidő derekán találtuk meg a ritmust és a játékunkat, amivel megérdemelten tartottuk itthon a pontokat.
Mihály Attila: –
A kelleténél több egy egy elleni párharcot veszítettünk el. Emiatt hiába küzdöttünk végig jól, ezért ma nem járt pont. NŐI KÉZILABDA NB I

DEBRECEN:
Horváth-Pásztor – Varsányi, Punyko 5, Zamfirescu 1, Sirián 1, Grigel 6 (4), Vantara-Kelemen 4. Csere: Lajtos (kapus), Hajduch, Borges Lima 3, Csáki 3, Hársfalvi 1, Tóvizi 1. Edző: Tone Tiselj
SZÉKESFEHÉRVÁR:
MISTINA – Lavko 2, GORSENYINA 8 (5), Djordjievszka 4, Zsilinszkajtye, MENDY 7, Pelczéder 2. Csere: Lima Gabina (kapus), Boldizsár, Temes 1 (1), Májer 3, Mayer, Piller. Edző: Deli Rita
Az eredmény alakulása. 7. perc:
4, ill. 10 perc
4/4, ill. 6/6

Tone Tiselj: –
Látszott a fehérváriakon, hogy tíz napjuk volt felkészülni, míg nekünk a hétvégén még EHF-kupa-meccsünk volt, és jön a visszavágó. Az első félidőben elhúztak a vendégek, a második félidőben pedig már csak kapaszkodni tudtunk.
Deli Rita: –
Nagyon fontos ez a győzelem számunkra, már kétszer is egy góllal kaptunk ki ebben a bajnokságban. Keményen készültünk erre a mérkőzésre, és a játékosaim minden taktikai elemet betartottak, megvalósítottak. Koncentráltan játszottunk, ennek külön örülök.