Női kézi NB I: Snelder visszatért, Pena és Szikora könnyezett

2019.05.15. 19:27
Danick Snelder két góllal tért vissza (Fotó: Tumbász Hédi)
Nerea Pena nem tudta visszafojtani az érzelmeit, amikor az FTC női kézilabdacsapata az utolsó, Eszterházy SC elleni bajnoki előtt elbúcsúztatta a nyáron távozó hat játékosát. A mérkőzést az ezüstérmes simán megnyerte 39–16-ra az utolsó helyen kieső egriekkel szemben.

Elek Gábor edző a mérkőzésre nem nevezte Kovacsics Anikót és Háfra Noémit, ugyanakkor november óta először ott volt a keretben a világ- és Európa-bajnoki ezüstérmes holland beálló, Danick Snelder.

A Fradi-tábor nagyszerű hangulatot teremtett, a kedvencek pedig esélyeshez méltóan játszottak. A 12. percben, 7–2-es hazai vezetésnél Debre Viktor időt kért, de nem sikerült megállítani a Fradi-rohamokat. A 18. percben Snelder is pályára lépett, a félidő pedig 16–8-as hazai vezetéssel zárult.

A második félidőben tovább nőtt a Fradi előnye, a 39–16-es hazai győzelemből Snelder két góllal vette ki a részét. A mérkőzés végén a jövőre már Siófokon védő Szikora Melinda könnyezve vette át a mezőny legjobbjának járó díjat.

NŐI NB I
FTC-Rail Cargo Hungaria–Eszterházy SC 39–16 (16–8)
Elek Gyula Aréna, 1100
néző. V: Sándor L., Szikszay
FTC: SZIKORA – Faluvégi 4, KLUJBER 8 (2), Pásztor N., Klikovac, Klivinyi 4, Schatzl Nadine 4. Csere: Horváth D., Farkas K. 2 (2), Márton 1, LUKÁCS V. 5, Snelder 2, Pena 4, TÓTH N. 5. Edző: Elek Gábor
EGER: Győrffy – Bocsi 1, Iván 2, Brettner 4, SÁRI B. 6 (2), Pados 1, Buzsáki 1. Csere: Leiner (kapus), Bernát 1, Dohány, Csomós, Sepsi, Hanczvikkel, Borbély. Edző: Debre Viktor
Az eredmény alakulása. 12. perc: 7–2. 24. p.: 13–6. 32. p.: 18–8. 42. p.: 26–12. 54. p.: 34–14
Kiállítások: 6, ill. 14 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 2/2
Elek Gábor:
– Pokoli nehéz bajnoki évnek értünk a végére, az ezüstérmet csodálatos közönségünknek ajánlom.
Debre Viktor: – Papírforma-eredmény született.