Rangadónak indult, könnyed győri győzelem lett belőle

PAPP BÁLINT (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)PAPP BÁLINT (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)
2020.09.23. 18:17
A női kézilabda NB I 6. fordulójában nagy rangadónak ígérkezett a Siófok–Győri ETO mérkőzés, hiszen az előző, csonka idényben a Siófok öt góllal nyert. Ezúttal azonban a Siófoknak esélye sem volt, mert a vendégek a második félidőben állva hagyták a hazaiakat, és kilencgólos különbséggel győztek.
Csak az első 40 perc volt szoros a Balaton-parti rangadón – A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Török Attila)

NŐI KÉZILABDA NB I

SIÓFOK KC–GYŐRI AUDI ETO KC 21–30 (12–14)
Siófok, 1000 néző. Vezette: Bíró Á., Kiss O.
SIÓFOK: Szikora – Böhme 2, Tomori 1, PENA 5 (1), Snelder, Kobetic 5 (2), Hársfalvi 1. Csere: Eckerle (kapus), Jezic 2, Niombla 2, Such 2, Aoustin 1, van der Heijden. Edző: Bent Dahl
GYŐR: LEYNAUD – LUKÁCS V. 7, V. Kristiansen 3, BRATTSET 2, E. Amorim, S. OFTEDAL 7, Görbicz 4. Csere: SILJE SOLBERG (kapus), NZE MINKO 5, Edwige, Kurtovic 2 (2), Faluvégi D. Edző: Danyi Gábor
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–0. 9. p.: 4–1. 19. p.: 4–7. 26. p.: 10–9. 32. p.: 12–16. 34. p.: 15–16. 45. p.: 17–22. 51. p.: 19–27
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 2/2
Bent Dahl: – Remekül játszottak a győriek. Felkészültünk taktikailag, azonban attól a tempótól és sebességtől, amit a Győr diktált, messze elmaradt a teljesítményünk, arra nem álltunk készen, főleg az első harmincöt perc után. Túl sok párharcot veszítettünk a szünet után.
Danyi Gábor: – A második félidőben higgadtabbak voltunk. Jobban használtuk ki a helyzeteinket, jobb megoldásokat választottunk és elsősorban a védekezésünk volt kompakt és komplett. Ennek köszönhetjük a győzelmet.

Dörzsölt és taktikus edző Danyi Gábor. A Győr női kézilabdázóinak trénere a Siófok elleni szerdai bajnoki rangadó előtt leszögezte: semmilyen revánsvágy sincs bennük, csak jó meccset vívnának egy Bajnokok Ligája-szintű csapat ellen. A balatoniak januárban szintén hazai pályán 34–29-es sikerükkel a győriek közel két és fél éves bajnoki veretlenségének vetettek véget (a Ferencvárost leszámítva az SKC volt az első együttes, amely 11 és fél év elteltével le tudta győzni az ETO-t az NB I-ben), Danyi mégsem gondolt visszavágásra – azt persze nem tudhatjuk, hogy a kezdést megelőzően mit mondott a játékosainak.

A győri kerettagok mosolyogva várták a bemutatást, az első vendéggólra mégis több mint öt percet kellett várni. Támadásban több meglepő és szokatlan technikai hibát követett el a némileg megszeppentnek tűnő ETO, a hazaiak hatékonyan csaptak le az eladott labdákra, miközben összeszedetten védekeztek és jól zavarták meg a vendégeket. Az első tizenöt perc dadogósabb játéka után aztán megrázta magát a Győr, amely a stabilizált védekezésből és a francia Amandine Leynaud bravúrjait követően könnyű gólokat is tudott szerezni, és egy 6–0-s sorozattal a szoros első félidő második felére fordítani tudott. Ehhez persze az is kellett, hogy a tízperces gólcsendet produkáló Siófok passzívabbá és statikussá váljon támadásban. Tisztán látszott, hogy mind a két fél tart a másiktól, nem estek egymásnak a csapatok, és jól fel is készültek a másikból, emiatt alakult kiegyenlítetten a találkozó.

Aztán a győriek kijöttek a második félidőre, és – a horvát Koprivnica elleni hétvégi BL-meccshez hasonlóan – simán megnyerték a rangadót. Ha ott motoszkált a fejeikben előtte, ha nem, alaposan visszavágtak a Siófoknak. Az ETO képes volt még gyorsabb fokozatba kapcsolni, míg a balatoniak mintha nem tudtak volna felpörögni a folytatásra. A Danyi-csapat védekezése végképp összeállt a második fél órára, amit jól mutatott, hogy az első tizenöt percben mindössze öt gólt kapott. Támadásban is egyre felszabadultabbá váltak a sok könnyű találatot berámoló vendégek, akiknél a megállíthatatlan norvég világklasszis, Stine Oftedal igazi vezér volt.

A szünet után kétség sem férhetett a Győr győzelméhez. A címvédő markáns teljesítménnyel mutatta meg, hogy ki az úr(nő) a háznál – messzemenő következtetést persze felesleges lenne levonni ebből a meccsből, és ez akkor is így lenne, ha a világjárvány miatt eleve nem totálisan hektikus és kiszámíthatatlan idény elején lennénk.

A TÖBBI SZERDAI MÉRKŐZÉSEN
DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA–DVSC SCHAFFLER 23–24 (11–11)
ÉRD–MTK BUDAPEST 28–33 (12–13)
KISVÁRDA MASTER GOOD SE–
MOTHERSON MOSONMAGYARÓVÁRI KC 21–22 (13–10)

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Vége a találkozónak, a Győri ETO nagy különbséggel győzött. 21–30
60. perc: Tomori
a kapufát találta el, vége a meccsnek.
59. perc: Nze Minko lőtte a harmincadik győri gólt. 21–30
58. perc: Kristiansen lövése szállt fölé, a másik oldalon Aoustin szép ejtése volt feltűnő. 21–29
58. perc: Labdaszerzés után Kobetic lőtt átlövésből a győriek kapujába. 20–29
57. perc: Jezic
került helyzetbe, de Solberg mellett nem tudta ellőni a labdát.
55. perc: Lukács védekezése zavarta meg a siófokiakat, akik rosszul passzoltak. Lukács nemsokára már az ellenfél kapujánál tűnt fel, és kis szerencsével gólt is szerzett. 19–29
54. perc: Nze Minko cselezett, majd a kapuba lőtt, ráadásul emberelőnybe is került a Győr. 19–28
54. perc: Pena
betörés után lőtt mellé.
53. perc: Such a kapufát találta el a jobb szélről, a másik oldalon passzív miatt vették el a labdát a győriektől.
52. perc: Aoustin lövését Solberg védte nem is túl nehezen, a másik oldalon Lukács nem talált be.
51. perc: Újabb győri gól, ezúttal Görbicz kezéből. 19–27
51. perc: Pena unta meg a totojázást, és szépen kilőtte a bal alsót. 19–26
51. perc: Újabb technikai hiba, ezúttal Jezicnél, Lukács indult, és bevágta. 18–26
50. perc: A siófoki edzői szavak nem hatottak, megint rontottak. Bezzeg a másik oldalon Oftedal bedobta. 18–25
50. perc: Siófoki időkérés.
49. perc: Oftedal engedte el megint alulról, és a labda besurrant a jobb alsóba. 18–24
48. perc:
A siófokiak ezt a támadást is elrontották, Van der Heijden lőtt kapufát.
47. perc: Lukács maradt szabadon a jobb szélen, és a kapu közepébe pattintott. 18–23
46. perc: Jezic harcolt ki hetest, amelyet Pena a hálóba ejtett. 18–22
45. perc: A siófokiak rontottak, a győriek nem, Lukács szerzett újabb gólt. 17–22
44. perc: Nem sokáig örülhettek a hazaiak, mert Oftedal visszaállította a négygólos különbséget. 17–21
43. perc: Hosszan támadott a Siófok, de megérte, mert Pena bevágta. 17–20
42. perc: Kölcsönösen elrontott támadások után Oftedal alulról eleresztett labdája talált utat a siófoki kapuba. 16–20
40. perc: Böhme
lövését lábbal védte Solberg.
40. perc: Siófoki időkérés.
40. perc: Pena lövése kijött a kapufáról, Lukács azonnal sprintelt, kapta a labdát, belőtte. 16–19
39. perc: Elrontott siófoki támadás után Görbicz lőtt a bal felsőbe lerohanásból. 16–18
38. perc: Kristiansen
lövését Eckerle védte, de a Győr labdát szerzett. Nze Minko lőhetett ziccerben, Eckerle viszont ezt is kifogta!
38. perc: Pena remek átadásából Böhme ejtett kiválóan a jobb felsőbe a jobb szélről. 16–17
37. perc: Oftedal
lövését védte Eckerle, aki Szikorát váltotta.
36. perc: Jezic hetest harcolt ki, Edwige pedig kapott egy kétpercest. A hetestKobetic a kapufára vágta.
36. perc: Pena eladta, Nze Minko megszerezte, a győri támadás végén pedig ő maga pattintott a jobb felsőbe. 15–17
35. perc: Görbicz
nézte meg a bal alsót, de Szikora kivédte a lövést.
34. perc: Nze Minko belemenése után Tomori lőtte ki a jobb felsőt. 15–16
33. perc: Elrontott győri támadás után a gyors siófoki támadás esélye meghiúsult, így kezdték elölről. Kobetic szedte össze a labdát átlövése pedig éppen a bal felsőben kötött ki. 14–16
32. perc: Hársfalvi megint helyzetbe került, ezúttal középen, és szépen ejtette át Solberget. 13–16
32. perc: Hársfalvi
vonalra lépett, Kristiansen gyorsan indult, két védővel a nyakán a hálóba pattintott. 12–16
31. perc: Brattset szabadult meg az őrzőjétől, és nagy gólt szerzett. 12–15

31. perc:Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek, két góllal vezet a Győr. 12–14

30. perc: Nem tetszett a hazai közönségnek, hogy Nze Minko hetest kapott. Ennek ellenére Kurtovic a jobb alsóba lőtt. 12–14
30. perc: Kobetic furakodott be a győri védőfalba, és a bal alsóba lőtt. 12–13
29. perc: A siófoki támadás hatástalan volt, jöhetett a Győr. Görbicz nagyon biztosan lőtte ki a bal fölsőt a bal szélről. 11–13
28. perc: A hetest Kurtovic biztosan pattintotta a kapuba. 11–12
28. perc: Snelder
húzta vissza Oftedalt, két perc és hetes a Győrnek.
27. perc: Niombla vette észre a lehetőséget, és gyors támadás végén egyenlített. 11–11
27. perc: Tomori rossz lövése után Oftedal cselezett ki mindenkit, és újra a Győrnél van az előny.11–10
27. perc: Hatottak a szép szavak, Oftedal labdája mindjárt megtalálta az utat a kapuba. 10–10
26. perc: Győri időkérés.
26. perc: Elrontott győri támadás után Such került megint helyzetbe, és magabiztosan lőtt a hálóba. 10–9
25. perc: Jezicet találták meg egy jó átadással, ő pedig élt is a lehetőséggel. 9–9
24. perc:
Az egyik oldalon Niombla, a másikon Nze Minko talált be. 8–9
23. perc: Úgy tűnt, Kristiansen labdát veszít, de végül mégis az övé lett, és a kapuba pattintott. 7–8
22. perc: Pena harcolt ki hetest, amelyet Kobetic biztosan belőtt. 7–7
21. perc: Kristiansen
távoli lövése elszállt a kapu fölött.
21. perc: Such megint helyzetbe került, ezúttal viszont fölfelé lőtt, és bement a labda a hálóba. 6–7
20. perc: Lukács
jó helyzetből eléggé fölélőtt.
20. perc: Heteshez jutott a Siófok, amelyet Kobetic kegyetlenül bevágott. 5–7
19. perc: Nze Minko tört be a védőfalba, és a kapu közepébe pattintott. 4–7
18. perc: Tomori
is kiállt két percre, ennyit a hazai emberelőnyről...
18. perc: Such maradt egyedül a jobb oldalon, de Leynaud eszén ő sem tudott túljárni.
18. perc: Oftedalt küldték ki két percre, bár a norvég lány igencsak csodálkozott rajta.
17. perc: Jezic került helyzetbe, lövését Leynaud védte, a másik oldalon viszont Lukács remekül talált a hálóba. 4–6
17. perc: Lukács
nehéz helyzetből nem tudott gólt lőni.
16. perc: Addig játszottak passzívig a hazaiak lövés nélkül, amíg elvették tőlük a labdát.
15. perc: Siófoki időkérés.
15. perc: Görbicz labdaszerzése után Lukács mehetett ziccerben a siófoki kapura, és nem is hibázta el. 4–5
14. perc: A labdaszerzés után Kristiansen robogott végig a pályán, és szépen belőtte. 4–4
13. perc: Amorim eladta a labdát, jöhetett a siófoki csapat, de nem siették el a támadást. Aztán eladták a labdát.
12. perc: Kobetic kihagyta a helyzetét, Leynaud rossz indítását viszont Szikora megszerezte.
11. perc: Oftedal használta ki, hogy rendezetlen védelemmel állt szemben, ügyesen megoldotta. 4–3
9. perc: Nem sokáig várt a Győr a válasszal, Brattset maradt egyedül beállóban, és a kapufa segítségével lőtt gólt. 4–2
9. perc: Passzívig játszott a Siófok, majd Pena nagy gólt szerzett. 4–1
8. perc: Amorim nagy lövése kijött Szikoráról, de maradt az ETO-nál a labda. Nem sokáig, mert Oftedal ellépte.

7. perc: Elrontott győri akció után gyorsan indult a Siófok, és Jezic lőtt újabb hazai gólt. 3–1
6. perc: Kobetic
megint megpróbálta, Leynaud megint kivédte.
5. perc: Kobetic nem túl erős lövését kispárgázta Leynaud. Az ellentámadásból Görbicz kapta tiszta helyzetben a labdát, és a bal fölsőbe lőtt. 2–1
5. perc:
A szigorú siófoki védekezés Oftedalból rossz passzt kényszerített ki.
4. perc: Kobetic viszont nem hibázott, szép gólt szerzett, csakhogy a bírók nem adták meg.
4. perc: Oftedal lövése a kapufáról pattant ki.
3. perc: Böhme kapta a labdát a jobb szélen, és szépen lőtt a jobb alsóba. 2–0
2. perc: Tomori
került ziccerbe, de nem tudta belőni, ahogy a másik oldalon is kimaradt a helyzet, Amorimnál fújtak belemenést.
2. perc: Amorim lövését kapta le a levegőből Szikora.
2. perc: Hosszas siófoki támadás után Pena lőtt a bal fölsőbe. 1–0

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Siófok tiszta feketében, a Győr tiszta fehérben játszik.

ELŐZMÉNYEK

Ha a koronavírus-járvány miatt a tervezettnél csonkább is a nőikézilabda-bajnokság szerdai programja, eddigi ismereteink szerint azidény első rangadóját nem érinti a halasztáshullám, így a Győr Siófokra utazik. A párosítás azért is különleges, mert januárban a Balaton-partiak szinte végig vezetve, öt góllal verték meg a minden fronton címvédőETO-t, amely két év után először kapott ki tétmérkőzésen. Az akkor méga boldog győztesek oldalán örülő Silje Solberg azóta a Rába-partra igazolt, így volt csapata ellen léphet pályára.

„Ugyan augusztusban felkészülési mérkőzésen játszottunk velük, tétmeccsen még nem, érdekes lesz – kezdte a Győri Audi ETO KC világbajnok és Európa-bajnok norvég kapusa. – Profinak kell lenni, ám azért ez különleges helyzet. Előjönnek az emlékek, de inkább a volt csapattársak lövéseit igyekszem felidézni.”

Az eleve is higgadt, egy-egy védést tán csendesen ünneplő kapus valószínűleg az átlagosnál is visszafogottabban örül majd, ám ezen még nem gondolkodott. „A pillanat eldönti a reakciómat” – mondta.

Silje Solberg távozása után is figyelemmel kísérte volt együttesét, tudja, most mélyebb a keret, egy-egy poszton több jó képességű kézilabdázót szerepeltethet az edző BentDahl, így változatosabb lehet a játék. Egyébként éppen a norvég szakember jegyezte meg, hogy a hazai ellenfelek többsége pihenteti ellenük akulcsjátékosokat – ebből következik, hogy nem tudnak igazán intenzív meccseket játszani, bezzeg a Győr a Bajnokok Ligájában a CSZKA Moszkva ellen kemény mérkőzést vívott, sokkal inkább játékban lehet.

„Remélem, ez az előnyünkre válik, ám a siófokiak vannak annyira profik, hogy az edzéseken is erős tempót diktáljanak, éppen ezért kemény, nagy iramú mérkőzést várok – folytatta a 30 éves Solberg. – Emlékszem,januárban mennyire örültünk a győzelmünknek, a siófokiak biztos megint nagyon vágynak a sikerre, ráadásul a csapat a következő idényben a Bajnokok Ligájában akar szerepelni, ehhez szükség van a minél jobb eredményre. Nem érzékelem, hogy tőlünk bárki különösebben vissza akarna vágni, én egyébként is úgy gondolkodom, hogy az összes meccs önmagában számít. Mindig nyerni akarok, szóval semmiképpen sem térnék haza Győrbe a két pont nélkül.”

Bár a legjobbaknak sincs egyszerű dolguk a Rába-parton, Solberg úgy érzi, zökkenőmentesen beilleszkedett, élvezi Danyi Gábor bizalmát, és azzal sincs gondja, hogy Amandine Leynaud és Laura Glauser személyében két másik világklasszis kapussal osztozik a játékperceken. Az a lényeg, hogy a csapat együtt nyerjen – például szerdán Siófokon.