Női kézi NB I: sima kisvárdai siker a Budaörs ellen

2018.09.14. 19:56
A Kisvárda hazai pályán 31–22-re legyőzte a Budaörsöt a női kézilabda NB I harmadik fordulójában.

A Kisvárda már a találkozó elején magához ragadta a kezdeményezést, és bár már hat góllal is vezetett a 25. percben, a félidőre négygólos előnyt kovácsolt.

A második játékrészben növelték előnyüket a hazaiak, már tíz is volt közte, végül 31–22-re nyert a Kisvárda, amely öt pontjával feljött a harmadik helyre, míg a Budaörs továbbra is pont nélkül áll.

KÉZILABDA
NŐI NB I, 3. FORDULÓ

KISVÁRDA MASTER GOOD SE–MOYRA-BUDAÖRS 31–22 (14–10)
Kisvárda, 1011 néző. V: Őri E., Pozdena
KISVÁRDA: PÁSZTOR B. – Benko 3, Dragut 2, Radojevics 3 (1), MILANOVIC-LITRE 4, HAKUNOVA 4, Avgyekova 2. Csere: Kordowiecka (kapus), A. Klikovac, Rebicová 2, T. Milosevics, GUIALO 6 (1), ORBÁN ADRIENN 3, Morena 2, Katona F. Edző: Vlatko Djonovics
BUDAÖRS: Sipeki – Dávid-Azari 5 (5), Pásztor N., HORNYÁK Á. 6, Gerháth, Pálos-Bognár 2 (1), Kiskartali 3. Csere: Wéninger (kapus), Zsigmond V. 2, Hajduch 1, Mézes, Szabadfi 1, Ertl, HORVÁTH L. 2. Edző: Mihály Attila
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–0. 8. p.: 6–2. 14. p.: 8–3. 24. p.: 11–6. 35. p.: 17–14. 42. p.: 20–15. 50. p.: 22–18. 55. p.: 27–18
Kiállítások: 14, ill. 4 perc
Hétméteresek: 5/2, ill. 7/6
Vlatko Djonovics: – Végig uraltuk a mérkőzést. Védekezésben kemények, elöl okosak voltunk, a harmincegy gól arról árulkodik, hogy fejlődött a támadójátékunk.
Mihály Attila: – A hazaiak végig uralták a meccset, miközben mi semmit sem tudtuk megvalósítani abból, amit védekezésben elterveztünk. Ez azért fájó, mert nem kaptunk mást, mint amit vártunk.

1. Győr 3 3 118–81 +37 6
2. FTC 3 3 95–59 +36 6
3. Kisvárda 3 2 1 73–61 +12 5
4. Siófok 3 2 1 89–67 +22 4
5. Érd 2 2 63–55 +8 4
6. Vác 3 2 1 85–82 +3 4
7. Debrecen 2 1 1 55–60 –5 2
8. MTK 3 1 2 73–89 –16 2