Női kézi NB I: őrzi hibátlan mérlegét a Győri ETO

2019.11.06. 19:58
A Vác hét góllal győzte le odahaza a Fehérvárt (Fotó: Török Attila)
Két mérkőzést rendeztek szerdán a női kézilabda NB I 9. fordulójában. A Vác hazai pályán hét góllal legyőzte az Alba Fehérvárt, az éllovas Győri Audi ETO KC megőrizte hibátlan mérlegét, hiszen 14 góllal nyert a Mosonmagyaróvár vendégeként.

A 4. perc végén Katona Flóra hetese után volt a legközelebb a Mosonmagyaróvár az ETO-hoz, a címvédő egy 4–0-s rohammal meglépett, és magához ragadta a kezdeményezést. A hazaiak próbáltak közelebb zárkózni, a 20. és a 27. perc között azonban kizárólag a vendégek dobtak gólt, méghozzá hatot. A szünetben tíz volt közte, 17–7-re vezetett a győri együttes.

A fordulás után tovább nyílt az olló, egy újabb 4–0-s sorozatot követően a 47. percben már 15 góllal vezetett Danyi Gábor csapata. A Mosonmagyaróvár jól hajrázott, Kellermann Dóra találataira alapozva kozmetikázta az eredményt, de az ETO így is könnyedén nyert (21–35).

KÉZILABDA
NŐI NB I
VÁCI NKSE–ALBA FEHÉRVÁR KC 29–22 (14–10)
Vác, 500 néző. Vezette: Hargitai, Markó
VÁC: Arenhart – DIÓSZEGI 6, Hámori 1, Lakatos R. 1 (1), Helembai F. 4, KÁCSOR 6, RADOSZAVLJEVICS 7. Csere: Bukovszky (kapus), Szabó K., KUCZORA 4 (1), Szeberényi, Paróczy, Kovács N. Edző: Szilágyi Zoltán
FEHÉRVÁR: Attingré – Töpfner, Mendy 2 (1), Boldizsár 1, Walfisch 1, RÓZSÁS 6, Pelczéder. Csere: Györkös (kapus), Zazai 3, SZTANKOVICS 4, Besszer 3, Dubán 2, Szarka A. Edző: Deli Rita
Az eredmény alakulása. 10. perc: 7–2. 17. p.: 9–5. 27. p.: 12–10. 37. p.: 17–14. 44. p.: 22–15. 51. p.: 26–19
Kiállítások: 10, ill. 4 perc
Hétméteresek: 5/2, ill. 2/1
Szilágyi Zoltán: –
Jól reagált csapatom az újonc Szent István SE elleni váratlan pontvesztésre. Kulcsjátékosaink jól bírták az iramot. Voltak hibák, de hatékony védekezéssel időnként remek teljesítményt nyújtottunk. Köszönöm fizioterapeutánk, Simon Zsuzsanna már megszokott remek munkáját.
Deli Rita: – Ezen a mérkőzésen küzdöttünk.

MOTHERSON-MOSONMAGYARÓVÁR–GYŐRI AUDI ETO KC 21–35 (7–17)
Mosonmagyaróvár, 1200 néző. Vezette: Marton Zs., Szabó E.
Mosonmagyaróvár: HERCZEG – Katona 2 (2), Popa 4, Tilinger 3 (1), Horváth B. 1, Hudák 1, Hajtai 3. Csere: DÁNYI (kapus), De Souza 1, Szalai Zs., Bardi 1, Lancz 1 (1), Gyimesi, Kellermann D. 3 (2), Domokos D. 1, Papp P. Edző: Bognár Róbert
GYŐR: LEYNAUD – Faluvégi D. 2, NZE MINKO 6, S. OFTEDAL 6, EDWIGE 5, Brattset 2, Görbicz 1 (1). Csere: Kiss É. (kapus), A. M. Hansen 3, E. Amorim 2, K. Bulatovics 3, Knedlíková 3, Puhalák 1, Kurtovic 1. Edző: Danyi Gábor
Az eredmény alakulása.
4. perc: 1–2. 7. p.: 1–4. 12. p.: 3–6. 16. p.: 5–9. 20. p.: 6–11. 24. p.: 6–14. 35. p.: 8–19. 41. p.: 11–22. 45. p.: 12–25. 55. p.: 17–32
Hétméteresek: 7/6, ill. 2/1
Bognár Róbert: –
Kicsit csalódott vagyok, mert nem kellett volna ennyire megijednünk a Győrtől. Egyértelmű, más célokért küzdünk, de ennél azért, különösen az első játékrészben, mindenképpen többet vártam. Nem akartunk csak védekezni, de csak a találkozó utolsó negyedében mutattuk meg, hogy mit tudunk.
Danyi Gábor: – A kettős terhelésünk közben kimondottan jó volt ez a találkozó, mert nagyszerű hangulatban kézilabdáztunk egy nagyon sportszerű ellenfél ellen. A mérkőzés előtt nem számítottam arra, hogy ennyire kézben tudjuk tartani a játékot. Az MKC azonban egy kicsi megilletődötten kezdett, ezért hamar elhúztunk öt-hat góllal, s ez tulajdonképpen meg is határozta a mérkőzés későbbi kimenetelét.