Női kézi NB I: óriási izgalmak után döntetlen Debrecenben

2018.09.21. 19:53
A DVSC izgalmas mérkőzésen 27–27-es döntetlent játszott vendégével, a Kisvárdával a női kézilabda NB I 4. fordulójának pénteki játéknapján, míg az MTK 31–29-re nyert az újonc Mosonmagyaróvár otthonában.

Debrecenben az első félidő közepétől jobbára a hazaiak vezettek, volt, hogy három góllal (13–10, 17–14), sőt egyszer néggyel (21–17) is, ám a hajrában fordult a kocka, és három perccel a befejezés előtt már a vendég Kisvárda „ment” kettővel (25–27). A Loki a rutinos Bulath Anita góljával közelebb zárkózott, Vantara-Kelemen Éva az utolsó percben egyenlített – és a hazai szurkolók megkönnyebbülésére az utolsó kisvárdai akció nem hozott gólt.Debrecenben az első félidő közepétől jobbára a hazaiak vezettek, volt, hogy három góllal (13–10, 17–14), sőt egyszer néggyel (21–17) is, ám a hajrában fordult a kocka, és három perccel a befejezés előtt már a vendég Kisvárda „ment” kettővel (25–27). A Loki a rutinos Bulath Anita góljával közelebb zárkózott, Vantara-Kelemen Éva az utolsó percben egyenlített – és a hazai szurkolók megkönnyebbülésére az utolsó kisvárdai akció nem hozott gólt.

A másik pénteki mérkőzésen a vendég MTK szinte végig vezetett, 12 perccel a befejezés előtt már öt góllal elhúzott (27–22). A nagyot hajrázó Mosonmagyaróvár egy gólra felzárkózott, és bár lett volna még idő az egyenlítésre, az már nem jött össze – sőt a fővárosiak lőttek újabb gólt.

NŐI KÉZILABDA NB I
4. FORDULÓ, pénteki mérkőzések

DVSC-SCHAEFFLER–KISVÁRDA MASTER GOOD SE 27–27 (14–12)
Debrecen, 1200
néző. Vezette: Herczeg, Südi
DVSC: Triffa – VARSÁNYI 6, Zamfirescu, Tóvizi 1, Deszpotovics 1, GRIGEL 11 (3), Vantara-Kelemen 3. Csere: Oguntoye (kapus), Kovács Anna 1, BULATH 3, Bordás 1, Arany. Edző: Pal Oldrup Jensen
KISVÁRDA: PÁSZTOR B. – BENKO 5 (4), DRAGUT 4, Radojevics 2, Milanovic-Litre 2, HAKUNOVA 5, Avgyekova 3. Csere: Kordowiecka (kapus), A. Klikovac 2, Guialo 3, Rebicová, Orbán Adrienn, Morena 1. Edző: Vlatko Djonovics
Az eredmény alakulása. 9. perc: 3–6. 19. p.: 9–8. 22. p.: 11–8. 34. p.: 17–4. 43. p.: 21–17. 46. p.: 21–20. 52. p.: 24–23. 58. p.: 25–27
Kiállítások: 4, ill. 16 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 4/4
Pal Oldrup Jensen:
– Különösen a második félidőben állított bennünket nagy kihívás elé a Kisvárda, és ennek a támadójátékunk révén meg tudtunk felelni. Örülök az egy pontnak, amelyért megharcoltunk.
Vlatko Djonovics: – Nem vagyok elégedett a védekezéssel, a támadással viszont igen, de ez ezen a mérkőzésen nem volt elegendő a győzelemhez. Tudunk ennél jobban is kézilabdázni.

EU-FIRE-MOSONMAGYARÓVÁRI KC–MTK BUDAPEST 29–31 (14–16)
Mosonmagyaróvár, 1100
néző. Vezette: Altmár, Horváth M.
MOSONMAGYARÓVÁR: Scholtz – KOVACSICZ 4, Maric 1, TILINGER 7 (2), Horváth B. 1, KOPECZ 6, Hajtai 3. Csere: Gubíková (kapus), Farkas V. 2, Gyimesi, SZ. VUKCSEVICS 4, Tóth M. 1, Fanton, Domokos. Edző: Bognár Róbert
MTK: LAJTOS – Slakta, Karnik 4, Tóth E. 3, DAKOS 6, TERMÁNY 5, FEKETE B. 5. Csere: Győri (kapus), Mihálffy 2, TÓTH N. 4, Stranigg, Bánfai 2. Edző: Golovin Vlagyimir
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. –
Bognár Róbert:
– Ezeket a rangadókat még tanulnunk kell. Nem jól, de nagy szívvel játszottunk, és a döntetlent megérdemeltük volna.
Golovin Vlagyimir: – Két hasonló képességű csapat igazi rangadóján a végjátékban dőlt el a két pont sorsa.