Női kézi NB I: ikszelt a Csaba a sereghajtó Szent Istvánnal

2019.11.09. 19:49
A női kézilabda NB I 9. fordulójában a Békéscsaba hazai pályán 34–34-es döntetlent játszott a sereghajtó Szent Istvánnal. A házigazdában Alekszandra Vukaljovics, a vendégeknél Szerző Regina lőtt hét gólt.

A nap másik meccsén az MTK a nyolc találatig jutó Dávid-Azari Fruzsina vezérletével 35–27-re legyőzte a Haladást.

NŐI KÉZILABDA NB I
10. FORDULÓ
MTK BUDAPEST–SZOMBATHELYI KKA 35–27
(16–12)
Népfürdő u., 382 néző. V: Hargitai, Markó
MTK: GYŐRI – DÁVID-AZARI 8, MIHÁLFFY 4, TÓTH E. 6 (1), Dakos 1, Szöllősi-Zácsik 4, Sallai. Csere: Suba (kapus), Szabados, PÁL T. 5 (2), Gerháth F. 4, Fekete B. 2, Horváth D., Juhász E., Ferenczi P., Sziráki 1. Edző: Golovin Vlagyimir
SZOMBATHELY:
K. Tomasevics – Jovetic 3, Virág 2, Pődör R. 2, Filipovics-Bandelier 5 (2), Gorilszka 4, Mayer M. 1. Csere: Gadányi, Sipeki (kapusok), Szendrei, HORVÁTH P. 4, Varga N. 4 (2), Pődör B. 1, Csire 1. Edző: Marosán György
Az eredmény alakulása. 10. perc: 6–2. 15. p.: 8–3. 22. p.: 13–7. 34. p.: 16–15. 41. p.: 23–16. 48. p.: 27–19
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 5/4
Golovin Vlagyimir:
– Rendre megszerezzük az előnyt, aztán el is veszítjük, viszont most a végjáték simára sikerült. De mindezt sok hibával tetézzük, amin javítanunk kell.
Marosán György: – Támadásban is és védekezésben is rengeteget hibáztunk. Sajnálom, ugyanakkor természetes, hogy így nem sikerült meglepetést szereznünk.

EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ENKSE–SZENT ISTVÁN SE 34–34 (17–14)
Békéscsaba, 800 néző. V: Altmár, Horváth M.
BÉKÉSCSABA: Balog J. – Kovács Anett 4, VUKAJLOVICS 7, BARJÁN 4, J. Agbaba 5, KOPECZ 11 (5), Mézes 1. Csere: Horvát D., Csizmadia (kapusok), Bottó 1, Marincsák 1 (1), Kukely K., Dombi K. Edző: Horváth Roland
SZENT ISTVÁN SE: Gercsó N. – Horváth G. 5, Monori, Tobak 3, Scheffer 4, ARON 6, Stranigg Zs. 1. Csere: Mátéfi D. (kapus), SZERZŐ 7 (4), VARJÚ 5, Albert H., Lyngby 1, Balog B. 2. Edző: Vojkovics Gyula
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–2. 9. p.: 4–4. 16. p.: 9–7. 22. p.: 11–11. 33. p.: 17–16. 39. p.: 23–18. 44. p.: 27–22. 48. p.: 27–25. 54. p.: 31–28. 57. p.: 32–31. 59. p.: 33–33
Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Hétméteresek: 7/6, ill. 4/4
Horváth Roland: –
Igazából védekezni kellett volna, és nagy baj, hogy akad még mindig olyan játékosunk, aki nem fogja fel ennek súlyosságát. Elküldhetném, de akkor még kevesebben lennénk. Ennél százszor nehezebb mérkőzések következnek.
Vojkovics Gyula: – A hét a hat elleni játékunkra nem készültünk egy percet sem, de most bejött. A védekezésünk és a kapusteljesítményünk nagyon gyenge volt. Az első félidőben különösen sokat hibáztunk, a másodikban kevesebbet, ennek köszönhető a pontszerzés, de ezzel egyik csapat sem lehet igazán elégedett.