Női kézi NB I: nehézkes kezdés után könnyed FTC-siker az MTK felett

M. D.M. D.
2019.09.03. 19:32
Klujber Katrin két meccs után 17 gólos a bajnokságban (Fotó: Török Attila)
A Ferencváros hazai környezetben 36–22-re legyőzte az MTK-t a női kézilabda NB I 5. fordulójából előrehozott mérkőzésen.

Szombaton rangadót nyert Érden, kedden már újabb meccsre készült az FTC, amely első hazai bajnokiját ebben az idényben a „partnercsapataként” számon tartott MTK-val vívta. Nem véletlen ez a megnevezés, hiszen a kék-fehéreknél több, ferencvárosi kötődésű játékos is szerepel: Suba Sára és Zsiborás Luca kölcsönben erősíti az MTK-t, Horváth Dóra tavasszal még a Fradiban játszott, Szöllősi-Zácsik Szandrát pedig egyetlen FTC-szurkolónak sem kell bemutatni.

Nem kezdtek jól a zöld-fehérek, Klujber Katrin első gólja után a 19. percig kellett várnia a Fradi-tábornak arra, hogy újra kedvenceik vezessenek (10–9), ekkor ismét a dunaújvárosi születésű és nevelésű átlövő talált be, aki az első félidő legjobbjának bizonyult: kilenc góljából hetet az első 30 percben dobott.

Elek Gábor tanítványai tehát nehezen lendültek játékba, de a szünetre már négygólos előnyt alakítottak ki (19–15), a fordulás után pedig felőrölték a vendégeket. A játékrész közepére tízgólos (28–18) különbség alakult ki a felek között, ami az utolsó 15 percben tovább nőtt.

Az FTC utolsó gólját a nyáron szerződtetett Emilie Christensen lőtte, ő alakította ki a 36–22-es végeredményt.

Háfra Noémiék pénteken ismét pályára lépnek a bajnokságban, a Kisvárdát fogadják a Népligetben.

NŐI KÉZILABDA NB I
5. FORDULÓ
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–MTK BUDAPEST 36–22 (19–15)
Budapest,
Elek Gyula Aréna, 800 néző. Vezette: Marton, Szabó E.
FTC: Bíró B. – Lukács V. 3, Háfra N. 4, Pásztor 1, SNELDER 6, Kovacsics 2, Márton 2. Csere: SZEMEREY (kapus), KLUJBER 9 (3), Schatzl Nadine 2, Christensen 1, Klivinyi 1, Mészáros R. 1, TÓTH N. 3 (1), Bánfai 1. Edző: Elek Gábor
MTK: SUBA – Dávid-Azari 1, TÓTH E. 7 (3), Horváth D., Dakos 3, Gerháth, Fekete 1. Csere: Győri (kapus), Szabados 1, Pál T. 1, MIHÁLFFY 6, Zsiborás 1, Juhász E., Sziráki, Sallai 1. Edző: Golovin Vlagyimir
Az eredmény alakulása. 8. perc: 4–6. 19. p.: 10–9. 23. p.: 13–13. 37. p.: 24–16. 46. p.: 28–18. 52. p.: 31–20
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 3/3
Elek Gábor:
– Szenvedős, védekezés nélküli első félidő után a másodikban sebességet tudtunk váltani.
Golovin Vlagyimir: – Az első félidei játékunkat lehet értékelni, a másodikban sok technikai hibát követtünk el, amit a Fradi kihasznált.

1. FTC 2 2 67–50 +17 4
2. Vác 1 1 31–21 +10 2
3. Debrecen 1 1 33–24 +9 2
4. Győr 1 1 27–24 +3 2
5. Fehérvár 1 1 29–27 +2 2
5. Dunaújváros 1 1 29–27 +2 2
7. Kisvárda 1 1 25–23 +2 2
8. Mosonmagyaróvár 1 1 27–29 –2 0