Női kézi NB I: lehengerlő érdi 10 perc, az Újváros bánta

2019.01.26. 19:40
A női kézilabda NB I 13. fordulójában az Alba Fehérvár a 12 gólig jutó Alexandra Nascimento vezérletével 34–26-ra legyőzte a Békéscsabát.

A vendégek a 17. percig tartották a hazaiak tempóját (8–8), akik egy 5–0-s sorozattal állva hagyták ellenfelüket (13–8), majd Walfisch Mercédesz szépítése után újabb négy góllal feleltek (17–9). Ehhez képest a 38. percben már csak három volt közte (19–16), de ennél közelebb nem tudtak kapaszkodni a csabaiak, sőt, a végére újra kiütésessé vált a különbség (34–26).

Az Érd otthonában a Dunaújváros ennél is tovább állt jól, a 32. percben még két góllal vezetett (13–15), ám Szabó Lauráék egymás után hétszer találtak be (20–15), majd a 42. percben már 23–16-ra vezettek. A hajrában próbáltak kapaszkodni a vendégek, azonban négynél közelebb nem tudtak jönni és végül 29–24-re kikaptak.

Az MTK az 51. percben 21–18-ra vezetett, sőt az 59. percben is 23–22-re még a házigazdánál volt az előny, de öt másodperccel a vége előtt a Kisvárda megszerezte a győztes gólt (23–24).(34–26).

NŐI KÉZILABDA NB I
13. FORDULÓ
ÉRD–DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA 29–24
(13–14)
Érd, 1300 néző. V: Herczeg, Südi
ÉRD: Janurik – Krpezs-Slezák 5 (1), Lavko 3, TÓTH G. 4, SZABÓ L. 5, J. Kovacsevics 2, C. Lassource 3. Csere: FOGGEA (kapus), KISS N. 4, Gávai, JERÁBKOVÁ 3, Simon A., Schatzl Natalie. Edző: Szabó Edina
DKKA: Csapó Kyra – Grosch 3, SZEKERCZÉS 7 (3), Bouti 1, Sirián 1, FERENCZY 5 (1), Kazai 3. Csere: Vártok (kapus), Nick V., Cifra, Molnár B. 1, Monori 2, Dombi L., Mihály P. 1. Edző: György László
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–3. 12. p.: 6–6. 18. p.: 9–10. 24. p.: 12–14. 39. p.: 22–16. 42. p.: 23–16. 52. p.: 25–20. 57. p.: 27–23
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 6/4
Szabó Edina: –
Legutóbb két hete játszottunk, az ellenfél pedig lassította a játékot, mégis fel tudtuk venni a ritmust. A második félidő elején váltottunk, ennek köszönhető a győzelem. Jól küzdöttek a lányok.
György László: – Az esélytelenek nyugalmával játszottunk, és voltak is jó megoldásaink. A huszonkilenc kapott gól ellenére a védekezésünk sem volt rossz.

ALBA FEHÉRVÁR KC–EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ENKSE 34–26 (18–11)
Székesfehérvár, 600 néző. V: Őri, Pozdena
FEHÉRVÁR: Györkös – NASCIMENTO 12 (6), GORSENYINA 5, BOLDIZSÁR 3, Zsilinszkajtye, MENDY 6, Pelczéder. Csere: Mistina (kapus), Temes, Sztankovics 1, Szarka A. 3, VARGA E. 3, Májer, Utasi 1, Rózsás. Edző: Deli Rita
BÉKÉSCSABA: Balog J. – KOVÁCS ANETT 5, Vukajlovics 3, Giricz, Bottó 1, Walfisch 2, MARINCSÁK 10 (5). Csere: Horvát D. (kapus), Szögi, Dombi K. 1, M. Agbaba 2, Kukely 2. Edző: Horváth Roland
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–2. 12. p.: 6–5. 18. p.: 9–8. 24. p.: 15–9. 28. p.: 17–9. 34. p.: 19–12. 40. p.: 20–16. 46. p.: 24–19. 52. p.: 29–22. 58. p.: 33–25
Hétméteresek: 7/6, ill. 5/5
Deli Rita: –
Egy-két kimondottan jó teljesítmény akadt nálunk, mint Boldizsár Biankáé, aki több poszton is megállta a helyét. Forgattam az együttest, így jól tudtunk alkalmazkodni a Békéscsaba öt egyes védekezéséhez. Nagyon fontos két pontot szereztünk.
Tóth Gyula (másodedző): – Küzdöttünk, és amíg erővel bírtuk, meccsben voltunk. Aztán volt egy hullámvölgy a játékunkban, és bár a második félidőben megráztuk magunkat, a Fehérvár erősebb csapat nálunk, ami érvényesült is.

MTK BUDAPEST–KISVÁRDA MASTER GOOD SE 23–24 (11–11)
Népfürdő utca, 350 néző. V: Bíró, Kiss O.
MTK: LAJTOS – Slakta 1, KARNIK 8 (3), TÓTH E. 5, Dakos 1, TERMÁNY 4, Stranigg 1. Csere: Győri (kapus), Kovács G., Erdélyi 1, Bánfai 2, Mihálffy. Edző: Golovin Vlagyimir
KISVÁRDA: Pásztor B. – BENKO 11 (6), A. Klikovac, Morena 1, Hakunova, V. Milanovic-Litre 2, T. Milosevics 1. Csere: Kordowiecka (kapus), Radojevics 3, Dragut 2, Guialo 4, Rebicová. Edző: Vlatko Djonovics
Az eredmény alakulása. 9. perc: 4–2. 16. p.: 7–4. 27. p.: 10–9. 40. p.: 15–13. 47. p.: 19–16. 56. p.: 21–22
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 7/6
Golovin Vlagyimir: –
Becsülettel felkészültünk, mindent megtettünk, hogy legalább egy pontot szerezzük. Lőttünk huszonhárom gólt, de egy technikai hiba megadta a lehetőséget a Kisvárdának a győzelemre.
Vlatko Djonovics: – Legutóbb a Győr ellen nagyon jól játszott a csapat, és a játékosaink elhitték, hogy ez mindig így lesz. Most nem nyújtottak olyan jó teljesítményt, pedig láthattuk, hogy az MTK-ban van potenciál. Végül csak szerencsével győztünk.

1. Győr 15 15 569–385 +184 30
2. FTC 15 14 1 510–365 +145 28
3. Siófok 13 9 1 3 391–298 +93 19
4. Érd 13 9 1 3 391–370 +21 19
5. Vác 13 8 5 361–347 +14 16
6. Fehérvár 14 7 1 6 388–391 –3 15
7. Debrecen 13 7 1 5 361–350 +11 15
8. Kisvárda 13 6 2 5 339–326 +13 14