Női kézi NB I: nagy nehezen nyert az FTC Vácon

2019.11.13. 19:35
Kovacsics főszerepet játszott az FTC fordításában (Fotó: Török Attila)
A második félidő közepén négygólos hátrányban is volt, de végül fordított, és 30–27-re nyert az FTC-Rail Cargo Hungaria a Vác otthonában a női kézilabda NB I szerdai rangadóján.

Mindkét csapat fájó vereséget szenvedett az elmúlt hétvégén a nemzetközi kupákban, a Fradi BL-meccsen hazai pályán is simán kikapott a norvég Viperstől, míg a Vác hétgólos hátrányból várhatja a török Kastamonu elleni EHF-kupa-selejtező visszavágóját. A válogatott szünet előtti utolsó bajnokijukon így nagy kérdés volt, melyik együttes tud inkább magára találni.

A jól kezdő váciak 5–2-re elhúztak, de az első negyedóra végén már a vendégeknél volt 9–7-re az előny. A felek nem tudtak elszakadni egymástól, ám miután a szünet előtti periódus a hazaiaknak sikerült jobban, 16–13-as előnyről várhatták a folytatást.

A Vácban Kácsor Gréta és Kuczora Csenge is nagyot játszott, így hiába jött fel többször is mínusz egyre a Fradi, a 43. percben 22–18 volt újra a vendéglátók fórja. Ekkor Kovacsics Anikó vette hátára a csapatát, és Bíró Blanka is fontos védéseket mutatott be, az FTC pedig sorozatban ötször betalálva fordított. A Vác négyszer is egyenlíteni tudott, azonban 26–26 után az utolsó hét percben már csak egyszer talált be, így a fővárosiak ha nehezen is. de hozták a rangadót: 30–27-re nyertek.

NŐI KÉZILABDA NB I
VÁCI NKSE–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 27–30 (16–13)
Vác, 650
néző. V: Bócz, Wiedemann
VÁC: Arenhart – Diószegi 2, HÁMORI, KUCZORA 6 (1), Helembai F. 2, KÁCSOR 10 (7), RADOSZAVLJEVICS 5. Csere: BUKOVSZKY (kapus), Lakatos R. 1, Szabó K., Paróczy 1, Szeberényi. Edző: Szilágyi Zoltán
FTC: Bíró – LUKÁCS V. 5, KLUJBER 5 (1), Snelder, Csiszár-Szekeres, KOVACSICS 6, Márton 3. Csere: Szemerey (kapus), HÁFRA N. 7, Christensen, Debreczeni-Klivinyi 3, Pásztor N. 1, Schatzl Nadine, Bánfai, Mészáros R. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása: 7. perc: 5–2. 12. p.: 5–6. 20. p.: 8–10. 24. p.: 12–11. 35. p.: 17–16. 43. p.: 22–18. 48. p.: 22–23. 56. p.: 26–29
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 10/8, ill. 3/1
Szilágyi Zoltán:
– Nagyszerű mérkőzést játszottunk az erős Fradival, amire büszkék lehetünk. A második félidő közepén sorozatban kihagyott helyzeteink miatt vesztettünk. Mivel ez volt az utolsó 2019-es hazai bajnokink, köszönetet mondok a szurkolóink egész éves támogatásáért.
Elek Gábor: – Nehéz szülés volt, ám csak magunkat okolhatjuk emiatt. Hogy vissza tudtunk jönni a meccsbe, elsősorban az elején megsérült, de a hajrában a csapatot a vállára vevő Kovacsics Anikónak köszönhetjük.

1. Győr 10 10 333–230 +103 20
2. FTC 9 7 2 294–229 +65 16
3. Siófok 10 7 1 2 322–227 +95 15
4. Érd 10 7 3 320–265 +55 14
5. Debrecen 10 6 2 2 304–283 +21 14
6. Vác 10 4 2 4 275–274 +1 10
7. Dunaújváros 9 3 2 4 218–231 –13 8
8. Kisvárda 9 3 1 5 221–241 –20 7