Női kézi NB I: nagy izgalmak után iksz a Kisvárda–Vácon

2019.10.04. 20:06
A Vác 24–24-es döntetlent játszott idegenben a Kisvárdával a női kézilabda NB I-ben.

A Kisvárda a második félidőben már hatgólos hátrányban is volt (15–21), utána azonban egyre jobban belelendült a hazai csapat, és sikerült megfordítania a meccset, amiben az is szerepet játszott, hogy a Vác a 48. percet követően majdnem 12 percig nem tudott gólt lőni. Dombi Luca találata jelentette a 24–23-as vezetést, azonban Hámori Konszuéla két másodperccel a vége előtt egyenlített.

NŐI KÉZILABDA NB I
6. FORDULÓ

KISVÁRDA MASTER GOOD SE–VÁCI NKSE 24–24 (11–14)
Kisvárda
, 832 néző. Vezette: Bíró Á., Kiss O.
KISVÁRDA: PÁSZTOR B. 1 – Udvardi, Smid, Siska 2, Litre, RADOJEVICS 5 (3), Rocha 2. Csere: Lajtos (kapus), Habánková 1, DOMBI L. 5, PETIKA 4, DUDÁS G. 2, Orbán Adrienn 1, Milosevics 1. Edző: Bakó Botond
VÁC: ARENHART 2 – Diószegi 2, HÁMORI 4, Kuczora 3, HELEMBAI 3, KÁCSOR 6, Radoszavljevics 2. Csere: Bukovszky (kapus), Lakatos R. 1, Szabó K. 1. Edző: Szilágyi Zoltán
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–1. 14. p.: 4–7. 19. p.: 7–8. 27. p.: 10–12. 35. p.: 14–16. 40. p.: 15–21. 43. p.: 18–21. 48. p.: 19–23. 60. p.: 24–23
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 0
Bakó Botond:
– Elveszettnek tűnő meccset hoztunk vissza a sírból. A negyvenötödik perctől éreztem azt, hogy abban a hőfokban és úgy játszunk, ahogy azt elterveztük. A végjátékhoz azok a játékosok tettek hozzá sokat, akik eddig kevesebbet szerepeltek. Amikor három gólra felzárkóztunk, akkor éreztük, hogy lehet keresnivalónk, és éltünk is az eséllyel. Hatgólos hátrányban aláírtuk volna a döntetlent, három másodperccel a vége előtt már nem…
Szilágyi Zoltán: – Megnyert mérkőzést adtunk ki a kezünkből, hatgólos előny után illett volna nyernünk. A végére feltámadt a Kisvárda, és nagyon komoly végjátékot produkált. Ám elsősorban magunkat okolhatjuk, mert megadtuk nekik a lehetőséget, amivel remekül éltek. A másik énem azt mondatja velem, hogy nyertünk egy pontot, hiszen egy másodperccel a vége előtt egyenlítettünk.

1. Győr 5 5 159–113 +46 10
2. FTC 6 4 2 189–156 +33 10
3. Debrecen 5 4 1 155–132 +23 9
4. Érd 4 3 1 119–102 +17 6
5. Siófok 4 2 1 1 121– 96 +25 5
6. Vác 5 2 1 2 134–136 –2 5
7. Kisvárda 5 2 1 2 118–130 –12 5
8. Dunaújváros 4 1 1 2 104–111 –7 3