Női kézi NB I: meglepetés – az MTK pontot rabolt az FTC-től!

K. Zs.K. Zs.
2020.01.07. 20:33
Az immár MTK-s Szöllősi-Zácsik Szandra (jobbra) hét gólt lőtt volt csapatának (Fotó: Török Attila, 2019. szeptember)
Kiadós meglepetés a női kézilabda NB I 18. fordulójából kedd estére előrehozott mérkőzésen: az MTK hazai pályán 36–36-os döntetlent harcolt ki a Ferencváros ellen.

Az első tíz perc a papírforma jegyében zajlott, Háfra Noémi második gólja után 11–4-re vezetett az FTC, azonban a meccset a 9. helyen váró hazaiak nem adták könnyen magukat, és 13–13-nál már együtt volt a két csapat.

A nagyot küzdő kék-fehérek innentől végig pariban voltak, át-átvették a vezetést, még a második félidő derekán is képesek voltak előnyt szerezni (27–26). A Fradi zsinórban három gólt szerezve fordított, de az MTK kihasználta a ferencvárosiak gyenge védekezését, megint visszakapaszkodott (31–31), és rendre válaszolt a vendégek góljaira.

Hat perccel a vége előtt az FTC emberelőnybe került, Kovacsics Anikó és Márton Gréta góljával meglépni látszott (33–35), ám az MTK emberhátrányban is képes volt gólt szerezni, majd leindításból egyenlített, az utolsó két percre fordulva pedig Gerháth Fanni átlövésből a vezetést is megszerezte (36–35).

Kovacsics egyenlített, sőt kiállítást harcolt ki, de az utolsó percben az MTK labdát szerzett, és időn túli szabaddobással a győzelmet is kiharcolhatta volna. Gerháth lövése fölé ment, de a kék-fehérek így is nagyot ünnepeltek a lefújás után – teljesen érthetően.

Rettenetesen fájhat ez az elveszített pont a végelszámolásnál – Elek

A MECCS VÉGJÁTÉKA

NŐI KÉZILABDA NB I
18. FORDULÓ, előrehozott mérkőzés

MTK BUDAPEST–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 36–36 (20–21)
Népfürdő utca, 398
néző. V: Hantos, Rózsahegyi
MTK: GYŐRI – DÁVID-AZARI 4, Malovics, Dakos 3, Tóth Eszter 3 (1), SZÖLLŐSI-ZÁCSIK 7 (2), FEKETE B 8. Csere: Szabados 2, MIHÁLFFY 6, Juhász Eszter, GERHÁTH F. 3. Edző: Golovin Vlagyimir
FTC: Bíró – LUKÁCS V. 8, Klujber 3, Snelder 1, Csiszár-Szekeres, KOVACSICS 7, Schatzl Nadine 3. Csere: Szemerey (kapus), HÁFRA N. 6, Christensen, Pásztor N. 2, MÁRTON G. 6, Hornyák D., Klivinyi, Szucsánszki. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 10. perc: 4–11. 19. p.: 13–13. 24. p.: 17–16. 40. p.: 22–24. 45. p.: 27–26. 51. p.: 29–31. 59. p.: 36–35
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 1/0
Golovin Vlagyimir:
– Nem számítottam pontszerzésre, jó mérkőzést akartunk játszani. Speciális a helyzetünk, három héttel ezelőtt még együtt készült a két csapat.
Elek Gábor: – Megérdemelt az MTK pontszerzése, csapatom mentalitása nem tetszett védekezésben, csalódott vagyok, szégyellem magam, elnézést kérek szurkolóinktól. Az első félidőben több gólt kaptunk, mint a legutóbbi bajnokin az egész mérkőzésen.

A forduló többi mérkőzését február 25-én, március 4-én, 6-án és 7-én játsszák le.

1. Győr 13 13 422–301 +121 26
2. FTC 12 8 3 1 382–310 +72 19
3. Siófok 11 8 1 2 359–253 +106 17
4. Érd 11 8 3 355–290 +65 16
5. Debrecen 11 7 2 2 334–301 +33 16
6. Vác 11 5 2 4 306–303 +3 12
7. Dunaújváros 11 4 2 5 270–283 –13 10
8. MTK 13 4 2 7 351–407 –56 10