Női kézi NB I: második meccsét is megnyerte az Érd

2018.09.08. 19:43
Ha egyszer az érdi Jovana Kovacsevics megindul… (Fotó: Földi Imre)
Az Érd hazai pályán 30–27-re felülmúlta a Vácot a női kézilabda NB I 2. fordulójának szombati játéknapján, így két mérkőzés után hibátlan. Megnyerte második meccsét a Dunaújvárosba látogató Siófok is, az MTK az első győzelmét ünnepelte, míg a Fehérvár és a Kisvárda izgalmas csatája döntetlenre végződött.

ÉRD–VÁC 30–27

Először 7–6-nál, Kisfaludy Anett góljával vezetett a házigazda Érd, aztán hiába ugrott meg hárommal Jovana Kovacsevics góljai révén (13–10), a váciak gyorsan egyenlítettek. Az érdiek a két játékrészt egy 5–1-es rohammal kötötték össze, és bár a vendégek egy-egy gólra még fel tudtak zárkózni, a hazaiak erősen fordultak a hajrára, 22–21 után négyszer találtak be zsinórban – a végjátékban pedig tartották a biztonságos különbséget.

DUNAÚJVÁROS–SIÓFOK 20–26

A bajnokságot a debreceniek kiütésével indító Siófok sokáig egy lépéssel előrébb járt, a Kohász 10–9-nél „ment” először. A hazaiak 12–11-es vezetése után az első félidő végén egy, az újrakezdést követően újabb három siófoki gól jött, és a vendégek onnantól ismét uralták a meccset – az utolsó tíz percet 6–2-re nyerték meg.

FEHÉRVÁR–KISVÁRDA 23–23

Az első félidő közepétől rendre a Kisvárda vezetett, volt, hogy három góllal is (15–18, 17–20), ám a hazaiak a befejező tíz percben visszakapaszkodtak – utolsó egyenlítő góljukat fél perccel a vége előtt dobták.

MTK–ESZTERHÁZY 23–19

A fővárosiak három perc után 3–0-ra vezettek, végig náluk volt az előny, és noha az újonc látogatók képesek voltak mínusz hatról (12–6) visszakapaszkodni mínusz kettőre (15–13, 18–16), az MTK sikere nem forgott veszélyben.

NŐI KÉZILABDA NB I
2. FORDULÓ – szombati mérkőzések

ÉRD–GVM EUROPE-VÁC 30–27 (16–14)
Érd, 1100
néző. V: Nagy Ferenc, Túróczy
ÉRD:
FOGGEA – Krpezs-Slezák 7 (1), KISS N. 6, TÓTH G. 3 (1), Kisfaludy 2, KOVACSEVICS 5, C. Lassource 1. Csere: Gridnyeva, (kapus), Lavko 5 (1), Gávai, Jerábková 1, Schatzl Natalie. Edző: Szabó Edina
VÁC:
Arenhart – Jovetic 3, HÁMORI 7, Szabó K., Helembai 2, KÁCSOR 4, Radoszavljevics. Csere: Suba (kapus), De Souza 7 (5), Kuczora 1, Szondi, Iván, Diószegi, Szamoránsky P. 3. Edző: Szilágyi Zoltán
Az eredmény alakulása. 2. perc:
2–2. 11. p.: 6–6. 19. p.: 10–10. 24. p.: 13–10. 33. p.: 19–15. 39. p.: 20–19. 44. p.: 22–21. 50. p.: 26–21. 55. p.: 27–24
Kiállítások:
10, ill. 8 perc
Hétméteresek:
7/3, ill. 5/5
Szabó Edina:
– A lányok nagyon akartak nyerni, ami normális, és Janurik Kinga kiesése miatt még inkább küzdöttek a csapatkapitányukért. Jól játszottunk, igaz, sokat is hibáztunk, de ez az ellenfél kapusait dicséri. A győzelem mindennél fontosabb!
Szilágyi Zoltán:
– Csak magunkat okulhatjuk a vereség miatt. Többször is megvolt a lehetőségünk, hogy a saját javunkra fordítsuk a mérkőzést, azonban sok hibával játszottunk, és elsősorban a védekezésünk nem állt össze úgy, ahogyan szerettük volna. A harminc kapott gól nagyon sok egy nagyszerűen játszó Érd ellen is.

DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA–SIÓFOKI KTC 20–26 (12–12)
Dunaújváros, 700
néző. V: Altmár, Horváth M.
DUNAÚJVÁROS: Csapó – Grosch 1, SZEKERCZÉS 6 (4), Cifra, SIRIÁN 3, Ferenczy 1, Kazai 2. Csere: Vártok (kapus), SZALAI 2, Klujber 4 (1), Nick, Dombi 1, Bouti, Molnár B., Mihály. Edző: György László
SIÓFOK: SOLBERG – Böhme 2, González 2, NZE MINKO 9 (3), DRABIK 1, KOBETIC 7 (1), Aoustin 3. Csere: Dedu (kapus), Janjusevics 1, Hmirova, Jezic 1, Sárosi. Edző: Tor Odvar Moen
Az eredmény alakulása. 5. perc: 1–2. 12. p.: 4–4. 18. p.: 6–8. 23. p.: 10–9. 33. p.: 12–15. 46. p.: 17–19. 55. p.: 19–23
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 8/5, ill. 5/4
György László:
– Hatalmasat küzdött a csapatunk, megdicsérem játékosaimat, büszke vagyok rájuk. Jelen pillanatban sajnos ennyi a különbség a két együttes között. Okoztunk azért nehéz perceket az ellenfélnek, ami biztató számunkra a következő mérkőzésekre.
Tor Odvar Moen: – Rendkívül nehéz meccs volt. Az első félidőben szó szerint szenvedtünk, aztán a fordulás után már elég jól játszottunk ahhoz, hogy megnyerjük a találkozót. A bajnokságnak ebben a szakaszában, amíg nincs kialakult csapatjáték, harmónia, addig a két pontok megszerzése a legfontosabb.

ALBA FEHÉRVÁR KC–KISVÁRDA MASTER GOOD SE 23–23 (10–11)
Székesfehérvár, 400
néző. V: Andorka, Hucker
FEHÉRVÁR: Mistina – MÁJER 4, NASCIMENTO 7 (1), Temes, Mendy 4, GORSENYINA 4, Pelczéder 3. Csere: Györkös (kapus), Boldizsár, Rózsás, Sztankovics 1. Edző: Deli Rita
KISVÁRDA: HORVÁTH-PÁSZTOR – Orbán Adrienn 1, A. Klikovac 1, HAKUNOVA 6, MILANOVIC-LITRE 3, Avgyekova 2, Radojevics 3 (1). Csere: Kordowiecka (kapus), Dragut, Morena, Benko 3 (1), GUIALO 4, Rebicová. Edző: Vlatko Djonovics
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–2. 12. p.: 4–4. 18. p.: 7–6. 24. p.: 8–9. 28. p.: 9–10. 34. p.: 12–13. 40. p.: 14–15. 46. p.: 15–18. 52. p.: 18–20. 56. p.: 20–20. 58. p.: 21–22
Kiállítások: 2, illetve 4 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 2/2
Deli Rita:
– Dicséretes és példamutató az a teljesítmény, amit a csapat ma mutatott, nagyon boldog vagyok, mert egy klasszis játékosokkal felálló Kisvárdával játszottunk döntetlent. A második félidőben egy kicsit elengedtük ellenfelünket, volt egy gyenge periódusunk, a támadójátékban főleg a befejezések voltak pontatlanok. De átlendültünk ezen, a védekezésünk utána már jól működött.
Vlatko Djonovics: – A döntetlennel elégedett vagyok annak ellenére, hogy a második félidőben vezettünk három góllal is. Nem koncentráltunk azonban kellőképpen, sajnálom, hogy akadt olyan, aki nem oldotta meg a rá bízott feladatot, ez jó lecke volt számunkra.

MTK BUDAPEST–ESZTERHÁZY SC EGER 23–19 (15–11)
Népfürdő u., 300
néző. V: Fekete T., Tóth D.
MTK: LAJTOS – Slakta 1, Karnik 3 (2), Tóth E. 3 (1), DAKOS 2, Termány 3, Fekete 1. Csere: Kovács G., Mihálffy 2, STRANIGG 2, TÓTH N. 2, Bánfai 4. Edző: Golovin Vlagyimir
EGER: GYŐRFFY – SÁRI 5, Bocsi, Hanczvikkel, Kobela 1, PADOS 7, Sallai 2. Csere: Tóth A. (kapus), Petrovics 2, Borbély, Vörös 2, Juhász, Brettner. Edző: Debre Viktor
Az eredmény alakulása. 10. perc: 7–2. 22. p.: 12–6. 29. p.: 14–10. 42. p.: 17–15. 51. p.: 21–17. 55. p.: 23–18
Kiállítások: 6, ill. 12 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. –
Golovin Vlagyimir:
– Igazi rangadó volt, tele izgalmakkal, fordulatokkal. Örülök, hogy itthon tartottuk a pontokat.
Debre Viktor: – A nagyobb rutinnal rendelkező MTK mind védekezésben, mind támadásban kihasználta az elkövetett hibáinkat, küzdöttünk, hajtottunk, de kevés volt.