Női kézi NB I: második győzelmét aratta a Budaörs

2019.03.26. 18:38
Másodszor nyert a Budaörs a női kézilabda NB I 2018–2019-es idényében: hazai pályán is legyőzte a sereghajtó egrieket.

A budaörsiek a második félidő elején produkáltak egy 8–0-s sorozatot, amivel 23–12-re megléptek, végleg eldöntve a mérkőzést. Pálos-Bognár Barbara megsérült az első félidő közepén, és már nem is tért vissza a pályára. A Budaörs ezzel a sikerrel is négy pont lemaradásban van a még bennmaradó helyen álló MTK-hoz képest.

NŐI KÉZILABDA NB I
MOYRA-BUDAÖRS–ESZTERHÁZY SC 28–21 (14–11)
Budaörs,
720 néző. V: Felhő, Öcsi
BUDAÖRS: WÉNINGER – Dávid-Azari 2 (1), Hornyák Á. 3, Pálos-Bognár 1, Szabadfi 2, HORVÁTH L. 5, Mézes 2. Csere: Sipeki, Kastl (kapusok), Hajduch 3, GERHÁTH 4, Zsigmond 3, Braun 1, Ertl 2 (1), Csáki, Soós. Edző: Neukum Tamás
ESC: Győrffy – Bocsi, Iván 3, Brettner, SÁRI 9 (4), Pados 1, Buzsáki 1. Csere: Leiner (kapus), Hanczvikkel 1, Borbély 1, Kobela 2, Sallai 2, Bernát 1. Edző: Debre Viktor
Az eredmény alakulása. 3. perc: 3–1. 10. p.: 5–3. 18. p.: 7–5. 25. p.: 11–6. 40. p.: 22–12. 49. p.: 24–15. 54. p.: 26–18.
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 6/4
Neukum Tamás
: – Jól küzdöttünk, túlságosan is akartunk, ezért csak időnként tudtunk jól játszani. Ahhoz, hogy a céljainkat elérjük, kevesebb technikai hibával és kimaradt helyzettel kell kézilabdáznunk. Elismerésem a lányoknak, mert sokat dolgoztak ezért a győzelemért.
Debre Viktor: – Megérdemelten nyert az ellenfél, mert sokkal jobban játszott mind védekezésben, mind támadásban, mint mi.

1. Győr 19 19 719–490 +229 38
2. FTC 16 15 1 540–381 +159 30
3. Érd 17 12 1 4 504–464 +40 25
4. Siófok 17 11 1 5 503–395 +108 23
5. Vác 17 11 6 472–458 +14 22
6. Fehérvár 18 9 2 7 496–504 –8 20
7. Kisvárda 17 7 3 7 431–424 +7 17
8. Debrecen 17 8 1 8 468–464 +4 17