Női kézi NB I: könnyedén nyert az FTC a Kisvárda ellen

H. K.H. K.
2020.01.15. 20:06
Az FTC idegen környezetben 31–21-re legyőzte a Kisvárdát a női kézilabda NB I szerdai játéknapján. Az Érd a Békéscsaba, a Siófok pedig a DVSC ellen diadalmaskodott.

Andrea Kobetic hosszabb, Nerea Pena és Gnonsiane Niombla pedig rövidebb kihagyás után tért vissza a Siófok csapatába, amit a Debrecen bánt az NB I papíron legizgalmasabbnak ígérkező szerdai mérkőzésén. Amely nem lett annyira kiélezett, az EHF- kupa címvédője majdnem negyven gólt lőve, sima győzelemmel hozta el a pontokat, még a kapus Szikora Melinda is betalált. Siófok csapatába, amit a Debrecen bánt az NB I papíron legizgalmasabbnak ígérkező szerdai mérkőzésén. Amely nem lett annyira kiélezett, az EHF- kupa címvédője majdnem negyven gólt lőve, sima győzelemmel hozta el a pontokat, még a kapus Szikora Melinda is betalált.

A Ferencváros 13 perc után már hattal, 9–3-ra vezetett Kisvárdán, s a folytatásban sem adta ki a kezéből az előnyét – noha az első félidő közepén még vissza tudott kapaszkodni négygólos hátrányba a Kisvárda, a zöld-fehérek végül felőrölték ellenfelüket, s 31–21-re megnyerték az összecsapást.

Az Érd otthon, a Békéscsaba ellen érvényesítette a papírformát – a viharsarkiak már a tizenegyedik vereségüket szenvedték el az idényben.

NŐI KÉZILABDA NB I
ÉRD–EUBILITY GROUP BÉKÉSCSABAI ENKSE 36–29 (17–15)
Érd, 600 néző. V.: Sándor, Szikszay
ÉRD:
Janurik – NASCIMENTO 9 (3), Kiss N. 3, Tóth G. 3, Kisfaludy 1, Kovacsevics 3, Bízik R. 1. Csere: FOGGEA (kapus), JERÁBKOVÁ 6, SZABÓ L. 5, Lavko, Schatzl Natalie 2, Király R. 2, Gávai, Simon A. 1, Landi. Vezetőedző: Szabó Edina
BÉKÉSCSABA:
Balog J. – Kovács Anett 3, KOPECZ 9 (4), Barján, Agbaba, MITROVICS 7, Mézes 1. Csere: Horvát D., Csizmadia (kapusok), Bottó 1, MARINCSÁK 4, Vukajlovics 4, Dombi K. Vezetőedző: Horváth Roland
Az eredmény alakulása. 7. perc: 3–1. 11. p.: 4–4. 16. p.: 5–7. 21. p.: 10–8. 27. p.: 13–13. 35. p.: 22–17. 42. p.: 27–20. 49. p.: 32–24. 56. p.: 35–26.
Kiállítások:
6, ill. 12 perc
Hétméteresek:
3/3, ill. 4/4
Szabó Edina: –
Nagyon nehezen indult a találkozó, de aztán a mérkőzés nagy részében összeszedetten játszott csapatunk, és sikerült mindenkinek játéklehetőséget adni, ami külön öröm.
Horváth Roland: –
Elismerésem az Érdnek a győzelem miatt. Köszönjük a szurkolóknak, akik elkísértek minket.

DVSC SCHAEFFLER–SIÓFOK KC 30–39 (14–18)
Debrecen, 1100
néző. V: Bócz, Wiedemann
DEBRECEN: Triffa – Arany 2, Kovács Anna 2, Bulath 5 (2), Tóvizi 3, KARSTEN 6, Vantara-Kelemen 2. Csere: Szabó D., Oguntoye (kapusok), Karnik Sz. 2, Bordás, Borgyos 3, Petrus 2, Varsányi, Vámosi 2 (2), Poczetnyik 1. Edző: Köstner Vilmos
SIÓFOK: Szikora 1 – BÖHME 4, Janjusevics 1, PENA 4 (1), Jezic 4, Tomori 3, Aoustin 2. Csere: Silje Solberg (kapus), KOBETIC 5, DRABIK 6, Niombla 4, Such 3, Hársfalvi 2, Lapos. Edző: Tor Odvar Moen
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–0. 7. p.: 3–4. 13. p.: 9–7. 17. p.: 11–12. 23. p.: 12–15. 36. p.: 15–23. 45. p.: 20–30. 52. p.: 23–35. 58. p.: 28–38
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 3/1
Köstner Vilmos:
– Húsz percig tudtuk a Siófok taktikai és technikai szintjét tartani, utána a jobb játékosokból álló vendégek megfelelő rotációval továbbra is jó színvonalon játszottak. Nekünk nem sikerült, így a különbség, ha nagy is, de megérdemelt.
Tor Odvar Moen: – Örülök a győzelemnek, Debrecenben sosem könnyű nyerni. A mérkőzés közben a tempóváltással nagyot léptünk a két pont megszerzése felé. Összességében elégedett vagyok a látottakkal.

KISVÁRDA MASTER GOOD SE–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 21–31 (13–18)
Kisvárda, 1100néző. V:Őri, Pozdena
KISVÁRDA:Lajtos – Udvardi, HABÁNKOVÁ 5 (1), Dudás 1, V. Milanovic-Litre, Siska 2, Rocha 1. Csere:Pásztor B. (kapus), Ihnyeva 3, Dombi L. 1, SZABÓ N. 5, Smid, Premovics 3, T. Milosevics. Edző:Bakó Botond
FTC: BÍRÓ B. – LUKÁCS V. 6, KLUJBER 6 (3), Snelder 2, CSISZÁR-SZEKERES, Kovacsics 2, Schatzl Nadine 1. Csere:HÁFRA N. 6, SZUCSÁNSZKI 3, Hornyák D., Pásztor N. 1, Márton G. 1, Debreczeni-Klivinyi 2, Bánfai 1. Edző:Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 1. perc:1–0. 5. p.: 1–4. 14. p.: 3–9. 18. p.: 6–10. 21. p.: 10–12. 27. p.: 12–16. 39. p.: 15–22. 43. p.: 15–26. 54. p.: 19–30
Kiállítások:8, ill. 10 perc
Hétméteresek:2/1, ill. 3/3
Bakó Botond:
– Nem az eredmény, elsősorban az összkép miatt vagyok csalódott. Statisztáltunk a Ferencváros biztos győzelméhez, miközben csak momentumaink voltak, a bátor játéknak a nyomát sem láthattuk.
Elek Gábor:– Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, kilenc háromig minden rendben volt, de aztán akadt egy gyengébb szakaszunk. Szünetre újra meglett a kellő különbség, a második játékrészben meg a remek védekezésünk és kapusteljesítményünk révén növeltük az előnyünket.

1. Győr 14 14 463–328 +135 28
2. FTC 14 10 3 1 452–355 +97 23
3. Siófok 13 10 1 2 436–309 +127 21
4. Érd 13 10 3 425–350 +75 20
5. Debrecen 13 7 3 3 392–368 +24 17
6. Vác 12 5 2 5 337–337 0 12
7. Dunaújváros 12 5 2 5 293–305 –12 12
8. MTK 14 5 2 7 388–433 –45 12