Női kézi NB I: kikapott Vácon az Érd, feltámadt a Békéscsaba

2019.02.16. 19:41
Kácsor Gréta nyolc góllal segítette a váci győzelmet (Fotó: Facebook/Váci női kézilabda)
Az FTC és a Siófok egyaránt 14 góllal győzött a Mosonmagyaróvár és a Dunaújváros ellen a női kézilabda-bajnokság szombati játéknapján. A Vác hazai pályán győzte le az Érdet, a Békéscsaba 2019-ben már a harmadik győzelmét ünnepelhette.

A Ferencváros magabiztos, 30–16-os győzelmet aratott a legutóbbi két bajnoki mérkőzését megnyerő, szerdán Győrben a Magyar Kupában tízgólos vereséget szenvedő Mosonmagyaróvár felett. A zöld-fehérek főképp masszív védekezésüknek és a vendégek erőtlen támadójátékának köszönhetik fölényes sikerüket. No meg annak, hogy e két alkotóelem egyvelegéből származóan az első félidő végén és a második elején 11–0-s szériát futottak.

Nem lenne ildomos elhallgatni, hogy a vendégeket rengeteg kiállítással sújtották a játékvezetők (olykor talán túlságosan is szigorúan), ahogy azt sem, hogy az FTC-ben Klujber Katrin a két kihagyott hetese ellenére is dobott kilenc gólt.

A nap rangadóján az 5. helyezett Vác 26–24-re legyőzte a negyedik Érdet, a Siófok 14 góllal kiütötte a Dunaújvárost, míg az MTK kiesési „rangadót” nyert Egerben.

A nap meglepetését a Békéscsaba okozta, amely 31–28-ra nyert a Debrecen elleni keleti rangadón. Az együttes ősszel mindössze három ponttal rendelkezett, 2019-ben azonban egy MTK elleni döntetlent követően immáron harmadszor győzött, januárban a Mosonmagyaróvárt, február elején a Budaörsöt verte meg.

NŐI NB I
GVM Europe-Vác–Érd 26–24 (14–14)
Vác, 600
néző. Vezette: Hargitai, Markó
VÁC: ARENHART – Jovetic 5 (3), HÁMORI 3, HELEMBAI F. 2, Lakatos 3, KÁCSOR 8 (3), Radoszavljevics 2. Csere: Szabó K., Szamoránsky P. 3, Diószegi, Szondi. Edző: Szilágyi Zoltán
ÉRD: Janurik – KRPEZS-SLEZÁK 8 (1), Kiss N., TÓTH G. 3, Szabó L. 3 (1), JERÁBKOVÁ 5, Lassource. Csere: Foggea (kapus), Lavko, Kovacsevics 4, Simon A. 1, Gávai, Schatzl Natalie. Edző: Szabó Edina
Az eredmény alakulása. 8. perc: 4–1. 16. p.: 7–7. 22. p.: 9–11. 26. p.: 10–13. 37. p.: 18–15. 48. p.: 21–17. 56. p.: 24–20
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 7/6, ill. 2/2
Szilágyi Zoltán:
– Kiváló védekezéssel és kapusteljesítménnyel, időnként jó támadójátékkal nagy küzdelemben arattunk bravúrgyőzelmet egy jó ellenféllel szemben a nagyszerű atmoszférájú összecsapáson.
Szabó Edina: – Gratulálok a győztes csapatnak, amely a kulcspillanatokban a szerencsét is maga mellett tudhatta.

FTC-Rail Cargo Hungaria–Eu-Fire Mosonmagyaróvár 30–16 (19–10)
Budapest,
Elek Gyula Aréna, 800 néző. Vezette: Paksa, Vastag
FTC: SZEMEREY – Lukács V. 2, KLUJBER 9 (5), HÁFRA N. 5, Mészáros R., Kovacsics 3 (1), SCHATZL NADINE 4. Csere: Pena 2, Pásztor 1, Klivinyi 2, Márton 1, Faluvégi 1, Horváth D. Edző: Elek Gábor
MOSONMAGYARÓVÁR: Dányi – Kovacsicz 1, Bízik B. 1, Sz. Vukcsevics 1, Tilinger 2 (1), Kopecz 2, Bízik R. 2. Csere: Herczeg (kapus), Horváth B., Hajtai 1, Katona 1 (1), Szarková 3, Farkas B. 1, Tóth M. 1. Edző: Bognár Róbert
Az eredmény alakulása. 8. perc: 5–5. 13. p.: 10–7. 22. p.: 14–9. 40. p.: 25–10. 52. p.: 27–15
Kiállítások: 10, ill. 18
Hétméteresek: 8/6, ill. 2/2
Elek Gábor:
– Tíz–kilenc után felhergelt állapotban beindult a védelmünk, ennek köszönhető a nagy különbségű győzelem.
Bognár Róbert: – A csapatomnak a szerda-szombati BL-ritmusban való játék sok, ezért egy-egy ütemet késtünk az ütközéseknél, rengeteg kiállítást kaptunk, nem akartunk mi senkinek sérülést okozni, csak nem értünk oda. A saját szintünkön lévő ellenfeleket kell megpróbálnunk megverni.

EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE–DVSC Schaeffler 31–28 (19–15)
Békéscsaba, 1500
néző. Vezette: B. Pech, Vágvölgyi
BÉKÉSCSABA: Balog J. – KOVÁCS ANETT 6, VUKAJLOVICS 8, Marincsák 6 (4), GIRICZ 3, Walfisch 4, Bottó 3. Csere: Horvát D. (kapus), M. Agbaba 1, Kukely. Edző: Horváth Roland
DEBRECEN: Triffa – Varsányi 2, Punyko 1, Tóvizi 1, Deszpotovics, Grigel 6 (4), VANTARA-KELEMEN 10. Csere: Oguntoye (kapus), Zamfirescu 1, BULATH 6 (1), Kovács Anna 1, Bordás, Arany. Edző: Köstner Vilmos
Az eredmény alakulása. 7. perc: 7–3. 18. p.: 14–7. 27. p.: 16–14. 42. p.: 21–21. 46. p.: 23–24. 56. p.: 29–25
Kiállítások: 6, ill. 12 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 7/5
Horváth Roland:
– Kezdünk beállni arra a szintre, amire képesek vagyunk. Ennek egyik jellemzője az óriási küzdeni tudás.
Köstner Vilmos: – A Békéscsaba jobban akarta a győzelmet, többet is tett érte. Ezt mutatták a kipattanó labdák megszerzéséből elért gólok. Nagyon fontos pillanatokban hibáztunk ziccereket. Védekezésünk és a kapusteljesítményünk nem működött megfelelően a mérkőzés során.

Siófok KC–Dunaújvárosi Kohász KA 31–17 (14–10)
Siófok, 960
néző. Vezette: Bíró, Kiss O.
SIÓFOK: SOLBERG 1 – Böhme 3, M. González 5, NZE MINKO 6 (1), Jezic 2, KOBETIC 5, AOUSTIN 6. Csere: Dedu (kapus), Hmirova 1, Barkóczi 1 (1), Perianu 1, Elgahoui. Edző: Tor Odvar Moen
DKKA: Csapó Kyra – Grosch 2, SZEKERCZÉS 7 (4), Szalai B. 2, Dombi L. 1, Ferenczy F., Kazai 3. Csere: Vártok (kapus), Nick, Molnár B. 1, Sirián, Jovovics, Bouti 1, Cifra. Edző: György László
Hétméteresek: 3/2, ill. 6/4
Tor Odvar Moen:
– Az első félidőben átlagos teljesítményt nyújtottunk, az Újváros gyors emberei problémákat okoztak nekünk. A folytatásban a kapusteljesítmény, a védekezés és a játékunk tempója is nagyon magas szintű volt. Továbbra is jó periódusban vagyunk.
György László: – Csalódott vagyok a mai teljesítmény miatt. Az első félidőben még ellenfelei tudtunk lenni a Siófoknak, de a fordulást követően már egy egészen más mérkőzés következett. Sok hibát vétettünk, és nem tudtunk mit kezdeni a Siófok tempójával.

ESZTERHÁZY SC–MTK BUDAPEST 20–22 (10–10)
Eger, 200 néző. Vezette: Horváth P., Marton
ESZTERHÁZY: GYŐRFFY – Bocsi 1, Hanczvikkel 1, Petrovics 1, SÁRI 10 (7), Pados, Sallai 1. Csere: Kobela, Brettner 2, Buzsáki 2, Borbély M., Iván 2. Edző: Debre Viktor
MTK: GYŐRI – Slakta 2, Karnik 5, Tóth E. 1 (1), Dakos 2, Termány 2, FEKETE B. 7. Csere: Lajtos (kapus), Mihálffy 2, Stranigg, KOVÁCS G., Bánfai 1, Zsiborás. Edző: Golovin Vlagyimir

Az eredmény alakulása: 6. perc: 0–3. 12. p.: 3–6. 18. p.: 5–6. 24. p.: 7–8. 36. p.: 14–13. 42. p.: 16–15. 48. p.: 18–15. 54. p.: 18–20
Kiállítások: 2 perc ill. 6 perc
Hétméteresek: 8/7 ill. 2/1
Debre Viktor:
– A második félidő közepén, 18–15-nél kezünkben volt a mérkőzés, de amint megcsillant a győzelem lehetősége, megremegett a kezünk, és az ellenfél egy hat-nullás rohammal megfordította, és el is döntötte a találkozót. Meglepő volt, hogy a vezetés tudatában a legrutinosabb játékosaink bizonytalanodtak el leginkább.
Golovin Vlagyimir: – Ma inkább küzdöttünk, mint játszottunk, nagy szívvel és akaraterővel nyertük meg ezt a mérkőzést. Nagyon örülök a kiváló kapusteljesítménynek, és Fekete játékának, aki kritikus pillanatokban volt eredményes. Fontos győzelmet arattunk.

1. Győr 16 16 608–414 +194 32
2. FTC 16 15 1 540–381 +159 30
3. Siófok 15 11 1 3 453–340 +113 23
4. Érd 15 10 1 4 450–417 +33 21
5. Vác 15 9 6 416–406 +10 18
6. Debrecen 15 7 1 7 414–412 +2 15
7. Fehérvár 15 7 1 7 417–430 –13 15
8. Kisvárda 14 6 2 6 367–355 +12 14