Női kézi NB I: kétszer annyi győri gól; fehérvári pont Kisvárdáról

2019.02.17. 19:35
A Győri ETO hazai pályán húsz góllal legyőzte a Budaörsöt, míg a Kisvárda döntetlenre végzett a Fehérvárral a női kézilabda NB I-ben.

A Győri ETO hazai pályán kétszer annyi gólt lőtt, mint a Budaörs, és 40–20-ra nyerve, magabiztosan gyűjtötte be a két pontot.

A Kisvárda és a Fehérvár a tabellát vezető négyest követik, egy pontra egymástól, így a hazaiak egy sikerrel előzni tudtak volna. Ehhez képest 6–6 után végig a fehérváriak vezettek, volt amikor négy góllal is, a Kisvárda csak a hajrára fordulva tudta újra utolérni ellenfelét, így tulajdonképpen az iksznek is örülhetett.

NŐI KÉZILABDA NB I
GYŐRI AUDI ETO KC–MOYRA-BUDAÖRS 40–20 (21–12)
Győr, 2507
néző. V: Héjjas, Kránitz
GYŐR: Kiss É. – BÓDI 4, Tomori 3, Groot 4 (1), Pintea 1, A. HANSEN 5, GÖRBICZ 7 (2). Csere: Tóth N., Grimsbö 1 (kapusok), Brattset 4, S. Oftedal 3 (1), V. Kristiansen 3 (1), Puhalák 1, KNEDLÍKOVÁ 4. Edző: Danyi Gábor
BUDAÖRS: Wéninger – Ertl 1, HORNYÁK Á. 4, Pálos-Bognár 1, Szabadfi 1, Horváth L. 3, BRAUN 6 (3). Csere: Kastl (kapus), Gerháth F. 2, Dávid-Azari, Soós 2, Mézes, Zsigmond, Hajduch. Edző: Neukum Tamás
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–1. 12. p.: 8–2. 17. p.: 13–5. 24. p.: 17–7. 36. p.: 26–13. 43. p.: 29–15. 50. p.: 32–17. 57. p.: 36–19
Kiállítások: 2, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 4/3
Danyi Gábor:
– A nagy gólkülönbség ellenére rengeteg ziccert hibáztunk el. Ebből tanulnunk kell, mert például a hét végén Bukarestben ennek a negyede sem megengedhető.
Neukum Tamás: – A mérkőzés elejét elkapkodtuk, a második félidő közepén volt egy periódusunk, amikor úgy játszottunk, ahogy szerettünk volna, de így sem sikerült megszorítanunk a Győrt.

KISVÁRDA MASTER GOOD SE–ALBA FEHÉRVÁR KC 22–22 (11–12)
Kisvárda, 1083
néző. V: Nagy F., Túróczy
KISVÁRDA: PÁSZTOR B. – Orbán Adrienn 2, Dragut, Radojevics 3, Milanovic-Litre 1, Hakunova 3, MILOSEVICS 5. Csere: Kordowiecka (kapus), Rebicová, A. Klikovac 1, Morena 2, Guialo 1, Benko 2, Tomkovics 2 (2). Edző: Dévényi János
FEHÉRVÁR: Mistina – Gorsenyina, NASCIMENTO 9 (6), Zsilinszkajtye, Boldizsár 1, MENDY 5, PELCZÉDER 4. Csere: Györkös (kapus), Temes 1, Májer 2, Varga E., Utasi. Edző: Deli Rita
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 6/6
Dévényi János:
– Szinte végig kapaszkodnunk kellett, mert átlövőink rossz napot fogtak ki. Rákényszerülünk a sokcserés játékra, mert az állóképességi tesztek tragikus eredményt hoztak. Örülhetünk a döntetlennek.
Deli Rita: – Igazságos döntetlen született. Nagy taktikai csatában végig uraltuk a meccset, viszont a támadójátékunkat kritika illeti a huszonkét gól miatt. A védekezésre alapoztunk, és bár nagy fegyverténynek számít Kisvárdán pontot szerezni, de van némi hiányérzetem.

1. Győr 17 17 648–434 +214 34
2. FTC 16 15 1 540–381 +159 30
3. Siófok 15 11 1 3 453–340 +113 23
4. Érd 15 10 1 4 450–417 +33 21
5. Vác 15 9 6 416–406 +10 18
6. Fehérvár 16 7 2 7 439–452 –13 16
7. Kisvárda 15 6 3 6 389–377 +12 15
8. Debrecen 15 7 1 7 414–412 +2 15