Női kézi NB I: időben ébredt a Fradi a Csaba ellen

2017.09.21. 19:35
A ferencvárosi Szekeres Klára (balra) győzelmet ünnepelhetett korábbi csapata ellen (Fotó: Földi Imre)
Az első félidő után ötgólos hátrányban lévő Ferencváros 22–19-re győzött otthon a Békéscsaba ellen a K&H női kézilabdaliga 3. fordulójában. Az Érd az MTK ellen fordított a szünet után, a Győr viszont már a nyitó játékrészben állva hagyta a Siófokot.

A forduló rangadóján a Győr a szintén jó erőkből álló és rengeteg légióst alkalmazó Siófokot látta vendégül, és már az első percekben tudatosította a Balaton-partiakban, hogy hiába reménykednek meglepetésben. A címvédő gyakorlatilag az első harminc percben eldöntötte a mérkőzést, ezt követően már nem nagyon változott a különbség.

Skaliczki László múlt szombaton, a Dunaújvárostól elszenvedett vereség után felajánlotta a lemondását, amit azonban nem fogadtak el a klubvezetők, így az Elek Gyula Arénában is a rutinos szakember irányította a Békéscsabát. Amely nagyon összekapta magát a sokkal erősebb keretű Ferencváros ellen, az első félidőt ötgólos (8–13) előnnyel zárta. A zöld-fehérek védekezése sem volt az igazi, de főleg támadásban akadozott a hazai gépezet.

Györkös Rebeka a szünet után is remekelt a csabai kapuban, a vendégek azonban csupán a 46. percben lőtték az első góljukat a második félidőben, közben 17–13 lett az állás. Nemcsak a beálló Bíró Blanka védett jól az FTC-ben, hanem a védelem is összeállt előtte. Ez a periódus eldöntötte a pontok sorsát.

Meg kell említeni, hogy a Fradiban Nerea Pena kisebb húzódás miatt csak egy hetes erejéig állt be, de Hornyák Dóra is csak pár percet kapott az első játékrész végén, míg a vállműtétből visszatérő Szucsánszki Zita ugyan ott volt a nevezettek között, de még nem lépett pályára.

Hasonló forgatókönyv szerint zajlott az Érd–MTK mérkőzés, amelyen az első félidőt az esélytelenebb vendégek zárták vezetéssel, végül azonban érvényesült a papírforma.

Dunaújvárosban sem történt meglepetés, a Vasas 13 gólos vereséget szenvedett, a Budaörs azonban bravúros győzelmet aratott Kisvárdán, nem kis részben a kilenc találatig jutó Szöllősi-Zácsik Szandrának köszönhetően. A Debrecen szoros meccsen verte meg a Vácot.

K&H NŐI KÉZILABDALIGA
3. FORDULÓ

GYŐRI AUDI ETO KC–SIÓFOK KC 31–20 (17–8)
Győr, 2900
néző. V: Bacs, Bóna
AUDI ETO: KISS É. – BÓDI 5, N. MÖRK 6, Oftedal 3, Broch 2, AMORIM 5, Görbicz 5 (3). Csere: Grimsbö (kapus), Groot 1, Tomori 1, Althaus, Knedlíková 2, Hansen 1, Fodor. Edző: Ambros Martín
SIÓFOK: Dedu – Such, Gnabouyou 1, Damnjanovics 2 (1), Jezic 1, Perianu 4, Aoustin 3. Csere: Szemerey (kapus) 1, JANJUSEVICS 5 (1), al-Gaui 3, Mazák-Németh, Böhme. Edző: Lars Rasmussen
Az eredmény alakulása. 7. perc: 5–1. 15. p.: 9–6. 20. p.: 13–7. 39. p.: 20–10. 46. p.: 23–13. 54. p.: 25–16
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 3/2
Ambros Martín:
– A mérkőzés elejétől kezdve a hatos fallal jól működött a védekezésünk, aminek a Siófok nem találta az ellenszerét. Számunkra az a legfontosabb, hogy jó csapat ellen tudtunk mind támadásban, mind védekezésben megfelelőt nyújtani.
Lars Rasmussen: – Nem lehetek elégedett a tizenegy gólos vereséggel. Még úgy sem, hogy voltak hiányzóink a mérkőzésen. A lényeg, hogy tanuljunk a látottakból, és a hibákat kijavítva menjünk tovább.

FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–EUBILITY GROUP BÉKÉSCSABA ENKSE 22–19 (8–13)
Elek Gyula Aréna, 500
néző. V: Hantos D., Rózsahegyi
FTC: Szikora – Lukács 2, Jovanovics 2, SNELDER 6, Szekeres, KOVACSICS 4 (1), Schatzl 3. Csere: BÍRÓ (kapus), Van der Heijden 2, Háfra 1, Faluvégi 1, Márton G., Mészáros R., Hornyák D., Pena 1 (1). Edző: Elek Gábor
BÉKÉSCSABA: GYÖRKÖS – Kovács Anett 1, Kovacsevics 2, Zöldi-Tóth 1, VUKAJLOVICS 4, Walfisch 2, SZARKA 3. Csere: Popovics (kapus), Mihálffy 4, Pénzes 1, Gidai 1, Bottó, Pintér. Edző: Skaliczki László
Az eredmény alakulása. 8. p.: 2–4. 15. p.: 5–7. 23. p.: 6–10. 46. p.: 17–13. 51. p.: 19–14
Kiállítások: 4, ill. 12 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. –
Elek Gábor:
– Szégyellem magam az első félidei teljesítményünk miatt. Köszönet jár a lelkes szurkolóinknak, mert ők tudtak átlendíteni minket a nehéz időszakon. Ez a győzelem nagy részben az övék.
Skaliczki László: – A huszonkét kapott góllal elégedettek lehetünk. Nagyon jó kapusteljesítményünk volt, mellé időnként párosult jó védekezés is. A második félidő elején a támadójátékunk elfogyott, ez lett a vesztünk. A Fradi más szintet képvisel, a hasonló kaliberű csapatok ellen viszont ebből erőt tudunk meríteni.

ÉRD–MTK BUDAPEST 23–17 (10–11)
Érd, 1000
néző. V: Paska, Vastag
ÉRD: Janurik – KRPEZS-SLEZÁK 12 (5), Kiss N., Klivinyi 3, Kisfaludy 2, Signaté 1, Lassource 1. Csere: FOGGEA (kapus), A. Bulatovics, M. González 2, Gávai 2, Roberts, Szabó L., Bernát, Reizinger. Edző: Szabó Edina
MTK: Terenyi – Slakta, KARNIK 4 (1), Kovács G. 1, Gorilszka 1, Tóth E. 3, Szádvári 3. Csere: Hlogyik (kapus), Mód 2, Dakos, Termány 2, Barna, Valovics, Kuti, Sallai 1. Edző: Golovin Vlagyimir
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–2. 14. p.: 5–3. 20. p.: 5–6. 26. p.: 9–8. 34. p.: 14–12. 42. p.: 17–13. 49. p.: 20–14. 54. p.: 23–15
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 3/1
Szabó Edina:
– A második félidőben összeállt a védekezésünk, amiből a kapusunk is kivette a részét. A támadójátékunk ma nem volt jó, de ettől függetlenül örülünk a két pontnak.
Golovin Vlagyimir: – Úgy néz ki, egy félidős csapat vagyunk, az első két meccsen is csak egy félidő sikerült jól, most az első. Gratulálok az Érdnek, erősebb volt nálunk.

DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA–VASAS SC 34–21 (16–8)
Dunaújváros, 500
néző. V: Héjjas, Kránitz
DUNAÚJVÁROS: TOMASEVICS 2 – Klujber 1, Szekerczés 2, Szalai 3, DOMBI 3, MICIJEVIC 7, Molnár B. 2. Csere: Csapó (kapus), Cifra, Nick, Kovács Anna 5 (4), Bouti, Grosch 3, Kazai 2, Monori 3, Takács D. 1. Edző: György László
VASAS: Győri – Hárs 1, Mester 3, Kocsis, Katona L. 2, Becséri 1, Fekete B. 2. Csere: Antóni (kapus), Herr A. 4 (4), Lyngby 2, Hanusz, Németh Nedda, Pados 1, Kuczora 2, ARANY 3, Ködmön. Edző: Kovács Péter
Hétméteresek: 4/4, ill. 4/4
György László:
– Nem játszottunk szépen, de eredményesek voltunk, megszereztük a két pontot.
Kovács Péter: – Teljesen reális eredmény született, ám bő tíz perccel a vége előtt nyolc gólra csökkentettük a hátrányunkat, abban a szakaszban jól teljesített a csapatom.

KISVÁRDA MASTER GOOD SE–BUDAÖRS HANDBALL 22–23 (11–10)
Kisvárda, 1170
néző. V: Hargitai, Markó
KISVÁRDA: Dzsukeva – Orbán Adrienn 1, Hakunova 3, Radojevics 2, Milanovic-Litre, TRISCSUK 7 (1), Rocha 2. Csere: Triffa (kapus), DMITROVICS 7 (2), Szabó V., Umanec. Szakmai igazgató: Mátéfi Eszter
BUDAÖRS: SIPEKI – JUHOS 4 (2), Szabadfi 1, HORNYÁK Á. 5, SZÖLLŐSI-ZÁCSIK 9, PÁLOS-BOGNÁR 3 (1), Farkas E. Csere: Wéninger (kapus), Zsigmond V., PÁSZTOR 1, Berta B. Edző: Mihály Attila
Az eredmény alakulása. 7. perc: 3–2. 16. p.: 4–7. 22. p.: 8–8. 25. p.: 10–9. 37. p.: 14–11. 41. p.: 17–13. 47. p.: 18–17. 52. p.: 19–19. 55. p.: 20–21. 59. p.: 21–23
Kiállítások: 10, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 4/3
Mátéfi Eszter:
– Nem gondoltam volna, hogy nem tudjuk itthon tartani a két pontot, talán a fehérvári győzelem elaltatta a csapatot. Mondhatni, időben jött a pofon, ettől több kell.
Mihály Attila: – Inkább küzdelmes, mint jó mérkőzést láthattunk, a végén mi voltunk kicsit szerencsésebbek. Mivel mindkét csapat átalakult a nyáron, sok volt az egyéni megoldás, ennél mindkét fél tud majd jobban játszani.

DVSC-TV–VÁCI NKSE 29–28 (14–14)
Debrecen, 1000
néző. V: Andorka, Hucker
DEBRECEN: Lajtos – Varsányi 1, HAJDUCH 3, Zamfirescu 2, Pálsdóttir 1, Grigel 5, Vantara-Kelemen 3. Csere: HORVÁTH-PÁSZTOR (kapus), Sirián 2, PUNYKO 5, Román, CSÁKI 5 (2), Tóvizi 1, Hársfalvi 1. Edző: Tone Tiselj
VÁC: ARENHART 1 – JOVETIC 6, Hámori 1, Kovács P. 4 (1), Helembai F. 2, Souza 1 (1), Radoszavljevics 4. Csere: Suba (kapus), KÁCSOR 5, Szondi 1, Szamoránsky, Lakatos 2, Diószegi 1. Edző: Szilágyi Zoltán
Az eredmény alakulása. 7. perc: 4–2. 13. p.: 5–6. 20. p.: 8–10. 25. p.: 12–12. 35. p.: 18–16. 39. p.: 18–19. 45. p.: 19–22. 52. p.: 24–24. 58. p.: 27–28
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 3/2
Tone Tiselj:
– Szoros mérkőzésen tudtunk nyerni, egy-egy labdán múlt a győzelem. Nehéz év előtt állunk, így minden siker rendkívül értékes. Ez új csapat, vannak sérültjeink, de nagyszerűen küzdöttek a lányok.
Szilágyi Zoltán: – Szó szerint kiküzdötte a Debrecen a győzelmet, bár mi is nyerhettünk volna, ez ma így alakult. Jól játszottunk, ám a fontos pillanatokban sokat hibáztunk.

1. FTC-Rail Cargo Hungaria 4 4 125–81 +44 8
2. Győri Audi ETO KC 3 3 107–61 +46 6
3. Dunaújvárosi KKA 3 3 101–65 +36 6
4. Érd 3 3 95–62 +33 6
5. Siófok KC 3 2 1 82–71 +11 4
6. DVSC-TVP 4 2 2 93–117 –24 4
7. Váci NKSE 2 1 1 71–53 +18 2
8. Kisvárdai KC SE 2 1 1 46–46 0 2