Női kézi NB I: idegenben nyert a Vác és a DVSC

2019.03.08. 19:38
A Vác a nyolc gólig jutó Kácsor Gréta vezérletével nehéz meccset nyert meg Békéscsabán a női kézilabda NB I-ben. A másik pénteki találkozón Kisvárdáról hozta el a két pontot a DVSC, ezzel beérte közvetlen riválisát.

Jól kezdett a Kisvárda, ám végül simán veszített a DVSC ellen. Első félidei tíz góljából hatot kevesebb mint tíz perc alatt szerzett, de hiába vezetett már néggyel, a cseréi révén feljavuló Debrecen már a szünetre jelentősnek mondható előnyhöz jutott.

A közben 14 perces gólcsendet is tartó várdaiak támadójátéka a második játékrészben sem javult sokat. Amikor pedig két gólra felzárkóztak, jött Jelena Deszpotovics, aki ezen a mérkőzésen megállíthatatlannak bizonyult. A tavaly még a másodosztályban szereplő, jelenleg már B-válogatott kerettag Bordás Réka is fontos gólokat szerzett és hatékony mezőnymunkát végzett. Könnyű hajdúsági sikerrel ért véget a meccs, mert a szabolcsiak a hajrában is nagyon szétesően játszottak.

NŐI KÉZILABDA NB I
EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE–GVM EUROPE-VÁC 28–31 (17–17)
Békéscsaba, 1200
néző. Vezette: Felhő Ferenc, Öcsi Tamás
BÉKÉSCSABA: Balog J. – KOVÁCS A. 5, Vukajlovics 5, Giricz 1, Bottó 1, Walfisch 3, MARINCSÁK 9 (2). Csere: Horvát D. (kapus), Agbaba 2, Dombi K. 2, Szögi. Edző: Horváth Roland
VÁC: Arenhart – Jovetic 3, Hámori 1, LAKATOS 5 (1), Helembai F. 5, KÁCSOR 8, Radoszavljevics 1. Csere: BUKOVSZKY (kapus), De Souza 5 (5), Diószegi 1, Szabó K., Szamoránsky P. 2, Szondi. Edző: Szilágyi Zoltán
Az eredmény alakulása. 6. p.: 3–4. 14. p.: 10–7. 22. p.: 12–13. 25. p.: 15–14. 26. p.: 15–16. 28. p.: 17–16. 35. p.: 20–17. 48. p.: 23–25. 55. p.: 27–27.
Kiállítások: 10 ill. 12 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 8/6
Horváth Roland:
– Tizennyolc pontunknak kellene már lennie, de ezúttal saját magunkat vertük meg.
Szilágyi Zoltán: – Fásultan kezdtünk, az első félidőben nem állt össze a védekezésünk. Sok az ekkor kapott tizenhét gól. A fordulás után nagyot küzdött a csapat, védekezésben és támadásban is alaposan feljavultunk. Nagy öröm, hogy a csereként beállt Bukovszky Anna kapus ilyen remek teljesítményt nyújtott. Végül egy küzdős mérkőzésen sikerült nyernünk egy jól harcoló Békéscsabával szemben.

KISVÁRDA MASTER GOOD SE–DVSC-SHAEFFLER 17–23 (10–13)
Kisvárda,
1100 néző. V: Altmár, Horváth M.
KISVÁRDA: PÁSZTOR B. – Orbán Adrienn, A. Klikovac 2, Hakunova 1, MILANOVIC-LITRE 5, Rebicová, Milosevics. Csere: Kordowiecka (kapus), Radojevics 2, Guialo 1, Dragut, Morena, Avgyekova 1, Benko 5 (4). Edző: Dévényi János
DEBRECEN: TRIFFA – Varsányi, Kovács Anna 2, GRIGEL 3 (2), Tóvizi 1, Bulath 1, Vantara-Kelemen 1. Csere: Oguntoye (kapus), Arany R. 1, DESZPOTOVICS 8, PUNYKO 3, BORDÁS 3, Szabó P. Edző: Köstner Vilmos
Az eredmény alakulása. 8. perc: 6–2. 12. p.: 7–5. 24. p.: 7–9. 28. p.: 10–11. 31. p.: 10–14. 38. p.: 12–14. 45. p.: 13–18. 54. p.: 17–20
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 2/2
Dévényi János:
– Teljesen megérdemelt a Debrecen sikere. Tizenhét gólt lőttünk, azon belül ötven perc alatt tízet, ami nagyon elkeserítő. Elfogadhatatlanul lassan és körülményesen támadtunk, nem tudtunk felnőni a feladathoz.
Köstner Vilmos: – A védekezésé volt a főszerep, és az első időkérés után fel is javultunk ebben a játékelemben. Ennyit még sosem védekeztünk az edzéseken, mint ezen a héten. Hozzáteszem, nem ment olyan jól a gyakorlás, mint most élesben. Ehhez remek kapusteljesítmény is társult. Ez volt a döntő.

1. Győr 19 19 719–490 +229 38
2. FTC 16 15 1 540–381 +159 30
3. Érd 17 12 1 4 504–464 +40 25
4. Siófok 17 11 1 5 503–395 +108 23
5. Vác 17 11 6 472–458 +14 22
6. Kisvárda 17 7 3 7 431–424 +7 17
7. Debrecen 17 8 1 8 468–464 +4 17
8. Fehérvár 16 7 2 7 439–452 –13 16