Női kézi NB I: idegenbeli DVSC- és óvári siker

2014.10.26. 19:35
A Mosonmagyaróvár 36–29-re nyert Szegeden, míg a DVSC 28–27-es győzelmet aratott az MTK vendégeként a női kézilabda NB I vasárnapi játéknapján.

A Mosonmagyaróvár még a nyitó fordulóban, Vácon szerezte meg eddig egyetlen győzelmét, a második sikert pedig szintén idegenben gyűjtötték be. A szerb Szandra Filipovics vezérletévek már a szünetben 19 lőtt gólnál járt a győriek fiókcsapata, a második félidőben pedig végleg lerázta magáról a szegedieket.

Az MTK–DVSC mérkőzés jóval nagyobb csatát hozott, a hazaiak az utolsó pillanatokig üldözték a debrecenieket, ám egy pontot sem sikerült otthon tartaniuk.

NŐI KÉZILABDA NB I
7. FORDULÓ

SZEGED KKSE–MOSONMAGYARÓVÁRI KC SE 29–36 (15–19)
Szeged, 250
néző. V: Andorka, Hucker
SZEGED: Futaki – HÁRS 2, Barján 3, DAJKA 7 (3), Lojpur 5, Csubela 6, SZABÓ E. 3. Csere: Dobó M. (kapus), Zsilák, Misztrics 1, Tóth O. 1, GULYÁS 1, Albert, Selmeczi. Edző: Marosán György
MOSONMAGYARÓVÁR: Szemerey 1 – Knedliková 2, SZ. FILIPOVICS 8, Gyimesi 1, Kopecz, TÓTH G. 6, Hajtai 1. Csere: Schneck (kapus), Dombi 2, Hanczvikkel 3 (2), Puhalák, ÉLŐ 4, GERHÁTH 4, KISS K. 3, Marincsák 1, Nádasdi. Edző: Róth Kálmán
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–2. 12. p.: 8–7. 21. p.: 12–14. 26. p.: 13–17. 35. p.: 16–23. 45. p.: 19–29. 53. p.: 24–34
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 2/2
Marosán György: – Kilenc védett lövéssel és kilenc kihagyott ziccerrel nem lehet mérkőzést nyerni.
Róth Kálmán:
– Az elmúlt időszakban sokat gyakoroltunk, aminek hatására fejlődtek a lányok. A mai mérkőzés egyértelműen bizonyította, hogy jó úton járunk.

MTK-BUDAPEST–DVSC-TVP AQUATICUM 27–28 (13–14)
Népfürdő utca, 340
néző. V: Horváth P., Marton B.
MTK: Blazek – Török P., Horváth D., Ábrahám 3, Wolf 5 (3), Barna 3, Szádvári 2. Csere: KURUCZ, Kókai (kapusok), VALOVICS 5, CSUKA 1, Varga N. 5, Schmidt, Balog B. 3 (2). Edző: Horváth Attila
DEBRECEN: LAJTOS – Kudor 4, Kelemen 1, SISKA 4, Bárány 2, KARNIK 6 (3), Slakta 1. Csere: Horváth-Pásztor (kapus), Bohus-Karnik 1, SOPRONYI 5 (3), Varsányi 1, Szilágyi 3. Edző: Varga József
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–1. 13. p.: 8–4. 21. p.: 11–10. 36. p.: 18–15. 43. p.: 20–22
Kiállítások: 6, ill. 14 perc
Hétméteresek: 8/5, ill. 7/6
Horváth Attila:
– Gratulálok a Debrecennek, nagy csata volt, fejben nem bírtuk a végjátékot. A megbeszélteket nem tudtuk megvalósítani. A kidolgozott, de kihagyott ziccerek megbosszulták magukat.
Varga József: – Az elvártnak megfelelően végig kiélezett küzdelem folyt a pályán, de a második félidő közepén jobban koncentráltunk, ekkor dőlt el a mérkőzés.

1. Győri Audi ETO KC 7 7 236–139 +97 14
2. FTC-Rail Cargo Hungaria 7 6 1 233–156 +77 13
3. Siófok KC-Galerius Fürdő 7 5 1 1 214–179 +35 11
4. Dunaújváros Kohász KA 7 5 2 179–147 +32 10
5. Érd 7 3 1 3 176–153 +23 7
6. Fehérvár KC 7 3 1 3 153–162 –9 7
7. Eubility Group Békéscsaba 7 3 4 169–197 –28 6
8. Mosonmagyaróvári KC SE 7 2 1 4 165–193 –28 5