Női kézi NB I: hét másodperccel a vége előtt döntött az Óvár

B. A.B. A.
2019.10.18. 20:17
A Mosonmagyaróvár hazai pályán 24–23-ra legyőzte az MTK-t a női kézilabda NB I pénteki játéknapján.

A szünetben még háromgólos hátrányban lévő hazaiak hét másodperccel a vége előtt szerezték meg a győztes találatot.

NŐI KÉZILABDA NB I
MOTHERSON-MOSONMAGYARÓVÁR–MTK BUDAPEST 24–23 (12–15)
Mosonmagyaróvár, 1000
néző. V: Felhő, Öcsi
MOSONMAGYARÓVÁR: Dányi – Katona 1 (1), Popa 2, Tilinger 3, Horváth B. 2, HUDÁK 4, HOLESOVÁ 4. Csere: HERCZEG (kapus), HAJTAI 3, De Souza 2, Lancz 2, Szalai Zs. 1, Kellermann D., Bardi. Edző: Bognár Róbert
MTK: GYŐRI B. – DÁVID-AZARI 5, Szabados, Tóth Eszter 2 (1), Dakos 1, SZÖLLŐSI-ZÁCSIK 5, Fekete B. 4. Csere: Suba (kapus), Malovics 4, Mihálffy 1, Pál T. 1. Edző: Golovin Vlagyimir
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–2. 7. p.: 4–4. 12. p.: 7–6. 16. p.: 8–7. 20. p.: 8–10. 24. p.: 8–12. 35. p.: 14–16. 41. p.: 17–18. 45. p.: 18–19. 55. p.: 21–22
Kiállítások: 10, ill. 16 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 2/1
Bognár Róbert:
– Egész héten úgy dolgoztunk, úgy „verekedtünk” az edzéseken, hogy megfelelő tűzzel játsszunk ezen a fontos találkozón. Az MTK nagyon jó csapat, és a nemrég érkező balkezes átlövővel, Djurdjina Maloviccsal alaposan meg is erősödött. Nagyon örülök annak, hogy sikerült győznünk, de azt is el kell ismernem, hogy az utolsó percekben a szerencse is mellénk állt.
Golovin Vlagyimir: – Az egygólos vereségeket mindig az edző számlájára írják, és ezt én most el is ismerem, mert rosszul osztottam be a csapatom erejét. Gratulálok a mosonmagyaróvári csapatnak azért, ahogyan küzdött, és nagyobb hátrányban sem adta fel a harcot. Herczeg Lili fantasztikus teljesítményét látva, az MTK edzőjeként sír az egyik szemem, a juniorválogatott szempontjából viszont nevet a másik.

1. Győr 7 7 228–160 +68 14
2. FTC 7 5 2 234–182 +52 12
3. Debrecen 7 5 2 211–185 +26 12
4. Siófok 7 4 1 2 217–168 +49 9
5. Érd 7 4 3 203–194 +9 8
6. Vác 6 3 1 2 165–164 +1 7
7. Dunaújváros 6 2 2 2 155–155 0 6
8. Fehérvár 5 2 1 2 134–139 –5 5